Aktuálně: 5 139 inzerátů172 206 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

rok stará slepice nenese

Anonymní (neregistrovaný) 20.04.2023, 12:32:43 xxx.xxx.193.178

Dobrý den,

v březnu 2022 jsem koupil 2 mladé slepice vlašky. Je duben 2023 a jedna stále nenese. Ta první začla se snaškou v listopadu 2022..

Kurník mají zděný, senem vystlaný, v zimě izolovaný. Výběh cca 6x2m. Pravidelně jím dávám pšenici, granule i zbytky z domu. Občas je vypouštím do zahrady nebo jím alespon natrhám něco zeleného a hodím do výběhu. Myslím si, že se mají dobře:)

.. ale vždy je tam jen jedno vejce nebo žádné. Sbírám je pravidelně.

V čem může byt chyba?

V minulosti jsem už vlašky měl a stejný problém. Jedna snášela a 3 i po roce a čtvrt nic. Když jsem je zabil, měly v sobě vejce. Je možné, že to tak dlouho trvá? Ztracet se nemohla.

Mezi tim jsem měl i greenshellky a s tema bylo vse v poradku.

Martin (neregistrovaný) 08.08.2023, 22:11:42 xxx.xxx.24.246
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.04.2023, 12:32:43

Když sbíráte 1 vejce denně, nelze říci, že to snáší jen jedna slepice. To by šlo rozřešit jen použitím kontrolních hnízd. Mohou snášet obě, střídat se obden. Vlašky nesnesou 300 vajec ročně jako hybridi…

Buggyra
Buggyra (3126 příspěvků) 09.08.2023, 07:36:08 xxx.xxx.198.226

U mě mají slípky granule pro nosnice adlibitně. Ostatní krmiva dostávají dávkovaně. A nesou a nesou. Zkuste to na měsíc a uvidíte.

No a jinak taky ta jedna slepice může být prostě defektní. Může, co by nemohla. Ale prve bych zkusila ten experiment s granulemi.

Mimochodem, když se nad ně nakloníte, přičapnou obě? Tak se dá nezávazně ověřit, zda jsou ve snášce…

Jo, koukám, že odpovídáme trochu pozdě, teď už je nejspíš věc vyřešená.

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 09.08.2023, 08:32:25 xxx.xxx.228.63

Mě taky jedna stará nenese, chodí pravidelně na hnízdo "snášet", kohout ji pojímá. Je krásná, červenej hřebínek, takže předpokládám, že vajíčka padaj do dutiny a vstřebávaj se. Parkrát snesla malinký, zhruba 2cm vajíčko. Tlustá není, chodí normálně, prosperuje, nechával jsem ji jen kohoutoj pro zábavu, je to jeho favoritka. Uvidím, až ji zabiju, co bude uvnitř za překvapení..

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 27.08.2023, 10:46:18 xxx.xxx.228.63

Tak to má holka za sebou, dvouletá, loni na podzim přestala snášet, letos na jaře už nezačala. Zdravotní problémy žádný, vzhled 1A, letos na jaře asi 3krát cca 2cm vajíčko. Za celou dobu sem ji neviděl u krmítka se skořápkama. Kohout ji po celou dobu pojímal, dokonce hrála jeho prim. Po vykuchání velký množství sádla, žaludek uvnitř koule sádla, vnitřnosti bez problémů(játra uvařený úplně jako Foie gras). Předpokládal jsem, že bude v dutině taková ta hnusná koule zbytků strávenejch vajíček, jak jsem kolikrát viděl fotky, tady nic. Jen řada žloutků od cca standartní velikosti do malejch.

P.S. kmín, sůl, 125°C 7hod, červený zelí + houskovej knedlík 😊


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.