Aktuálně: 4 837 inzerátů175 160 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Vhodný papoušek

sanchik
sanchik (4 příspěvků) 16.04.2008, 21:22:07 xxx.xxx.96.99
Ahoj, potřebovala by jsem poradit.Máme v bytě voliéru o rozměrech v150xš90xhl90.Měli jsme v ní senegalce, ale bohužel umřel.Můžete mi poradit nějakého vhodného papouška, který by se naučil mluvit a byl by alespoň trošku přítulný a samozřejmě mu voliéra bude stačit. Děkuju.
sunflowersman (neregistrovaný) 16.04.2008, 21:32:50 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Korela, nebo také alexandr růžový vousatý. Nedávno mě kamarádka posílala video tohoto krasavce a byl to pěkný užvaněnec. Do senegalce už jít nechcete?
sanchik
sanchik (4 příspěvků) 17.04.2008, 09:30:28 xxx.xxx.40.181
Myslela jsem spíš nějakého amazoňana nebo žaka nebo kakadu. Naše barborka byla dost zlá, i když jsem se jí hodně věnovala, takže mě to odradilo.Andulka by se v té kleci ztratila, to by jsme museli koupit aspoň 4 :-)
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 17.04.2008, 19:53:32 xxx.xxx.48.29
Senegalové mají ten zlozvyk, že se upnou na určitého člena rodiny a ostatní klovou a nemají je rádi. Jinak pokud chcete většího papouška jako ara nebo kakadů, tak je pro takového papouška klec malá. Neprotáhne si vní vůbec křídla. Také to chce pravidelnou péči. Doporučil bych amazoňana modročelého nebo majeráka. Z menších papoušků korelu nebo nějakého alexandra.
Mirjana (neregistrovaný) 17.04.2008, 22:33:37 xxx.xxx.93.119
Žako se upne taky na jednu osobu, kakaduové bývají v dospělosti problémoví. Papoušek meyerův je příbuzný senegalci, ale snad nemívá tak těžkou pubertu jako senegal..zatím mám čtyřměsíčního, tak nemůžu posoudit...všichni moji senegalci jsou celkem hodní...možná je to tím, že to jsou mazlíci v párech, tak mají jiné starosti než klovat do lidí ( i když občas se to jednomu z nich taky povede)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.04.2008, 07:22:30 xxx.xxx.88.30
Já bych byl asi pro nějakýho toho Amazoňana.. Kamarád měl modročelýho a co mi vyprávěl tak to je úžasnej společník... Už sem o něm taky přemejšlel... A i pár slovíček se dokáže naučit, ale není co vim nejlepší imitátor z Amazoňanů... Myslim že lepší je oranžovokřídlej a ještě jeden, ale s jistotou to říct nemůžu... ;)
cone
cone (1412 příspěvků) 18.04.2008, 08:32:35 xxx.xxx.176.221
Jako dalšího vhodného kandidáta na mluvení uvádějí amazoňana surinamského, poddruh amaz. žlutohlavého. O těch žlutohlavých se tvrdí, že spolu s modročelým amazoňanem jsou nejnadanější. Oranžovokřídlý amazoňan bude také asi vhodný, navíc je o trošku menší než ostatní mnou uváděné druhy, tudíž i skladnější a také z uvedených nejdostupnější a nejlevnější.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2008, 07:57:31 xxx.xxx.117.20
Mám asi tři vybrané druhy.Amazoňan modročelý,am. žlutohlavý,nebo ara nobilis.Známý má žaka,vězní ho v ještě menší kleci a je tam moc spokojený.Děkuju moc za rady
cone
cone (1412 příspěvků) 22.04.2008, 08:31:58 xxx.xxx.176.221
Měl jsem ručně dokrmeného samce nobilis od chovatele z Břeclavi, byl velmi ochočený, asi za měsíc jsem mu přikoupil samici, plašší, odchov pod rodiči a i ona během měsíce šla na ruku a nechala se drbat a krmit z ruky. Byli i jako mladý pár super, i hlasově se to dalo, měl jsem je v menší kleci než uvádí Tereza a při možnosti častého proletu po místnosti byli naprosto v pohodě.Jen museli být navolno stále pod dozorem, velmi rychle by se z nich stala demoliční četa. Samec se dokonce naučil mluvit několik slov.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.