Aktuálně: 5 027 inzerátů173 639 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Myši ve volieře, jak na ně ?

ka-ka
ka-ka (14 příspěvků) 28.05.2023, 09:22:06 xxx.xxx.248.217

Zdravím Vás,

asi to trápí dost lidí chovatelů, tak se zeptám...

Voliera má zálet s betonovou podlahou, bohužel se jim časem povedlo se tam prokousat.

Používám pastičky, občas je vytopím.

Nějaký nápad? návod? jiné řešení? každá rada dobrá.. :-))

děkuji

ka-ka

 

ka-ka
ka-ka (14 příspěvků) 28.05.2023, 11:54:15 xxx.xxx.248.217
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 28.05.2023, 10:43:33

:-))

jj, já vím, ale to půjde až na podzim, teď jsou v budkách vajíčka a vylíhlá mláďata, tak něo v mezidobí..

děkuji

ka-ka

 

Ron (neregistrovaný) 28.05.2023, 11:57:34 xxx.xxx.0.1
Velice účinné je použití lepidla, je více značek ale třeba toto https://www.ohromne.cz/p/lepidlo-gardencol-135-g-na-hlodavce-mysi-a-hmyz Pro někoho je to možná morbidní způsob ale patří k nejúčinnějším. Natřete na podložku, tvrdý papír nebo dřevo ve tvaru kruhu a doprostřed nasypete zrní. Za noc se jich při kalamitě nachytá spousta. Někdy je to uváděno jako lepidlo na hmyz protože nevím jak teď ale dříve na to u nás v Česku nebyla registrace pro myši pouze pro hmyz ale na Slovensku je to normálně i pro myši.
Obrázek
ka-ka
ka-ka (14 příspěvků) 28.05.2023, 12:06:34 xxx.xxx.248.217

děkuji oběma,

něco z toho využiji, u lepidla se bojím, aby si nepřilepili ptáci, mám tam i druhy, které šmejdí po zemi nebo to dát pod bedýnku, aby se k tomu nedostali a myši ano..

děkuji

ka-ka

Sardullah
Sardullah (954 příspěvků) 28.05.2023, 12:06:35 xxx.xxx.189.104
Ron: Velice účinné je použití lepidla, je více značek ale třeba toto https://www.ohromne.cz/p/lepidlo-gardencol-135-g-na-hlodavce-mysi-a-hmyz Pro někoho je to možná morbidní způsob ale patří k nejúčinnějším. Natřete na podložku, tvrdý papír nebo dřevo ve tvaru kruhu a doprostřed nasypete zrní. Za noc se jich při kalamitě nachytá spousta. Někdy je to uváděno jako lepidlo na hmyz protože nevím jak teď ale dříve na to u nás v Česku nebyla registrace pro myši pouze pro hmyz ale na Slovensku je to normálně i pro myši.
  • ');" onmouseout="UnTip();">

Jako nikde jsem to neověřovala, nevím zda je to pravda, když jsou všude nabízené k prodeji, ale deratizátor mi vloni říkal, že lepidla na hlodavce jsou zakázaná (mělo by to souviset s tím, že to je týrání).

Jako chápu, že myši můžou být problém, ale za mě je použití lepidla pěkná prasárna.

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 28.05.2023, 12:26:30 xxx.xxx.239.63

Sardullah:

Jako nikde jsem to neověřovala, nevím zda je to pravda, když jsou všude nabízené k prodeji, ale deratizátor mi vloni říkal, že lepidla na hlodavce jsou zakázaná (mělo by to souviset s tím, že to je týrání).

Jako chápu, že myši můžou být problém, ale za mě je použití lepidla pěkná prasárna.


Taky myslím že jsem o tom zákazu někde slyšel. V Chorvatsku to měli všude kolem domů, normálně venku a byly na tom nalepené ještěrky:/

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 28.05.2023, 12:52:42 xxx.xxx.19.211

(5) Nestanoví-li tento zákon jinak, zakazují se následující metody usmrcování zvířat:

e) použití lepů a jiných podobných prostředků, které dlouhodobě omezují pohyb zvířete tak, že k usmrcení zvířete dochází v důsledku nedostatku potravy nebo tekutin anebo v důsledku jiných metabolických poruch,

 

tolik zákon na ochranu zvířat proti týrání.

ka-ka
ka-ka (14 příspěvků) 28.05.2023, 13:44:39 xxx.xxx.248.217

děkuji všem,

nakoupím jedové staničky dám je pod bedýnku, myši se k nim dostanou a ptáci budou jen zvědavě nakukovat, k tomu klasické pastičky, které fungují, ale nestačí..

kdyby se objevil ještě námět, tak sem s tím prosím.. :-))

a na podzim vylepšit podlahy..

mějte se

ka-ka

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.05.2023, 19:34:00 xxx.xxx.100.114
Mě se osvědčilo, tady toto. Je fakt že musíte často měnit návnady, ale nic lepšího jsem neměl. Je nutné z pletiva udělat domeček, aby se k tomu ptáci nedostali a zatížit to například dlažební kostkou. https://www.hradsky-sunk.cz/past-drevena-se-3-otvory

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.