Aktuálně: 5 039 inzerátů173 197 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů

Jak dlouho vydrží rýma v kotci

Ondra14 (neregistrovaný) 29.05.2023, 11:39:35 xxx.xxx.101.15

Dobrý den. Před cca rokem jsem koupil králíka, který měl rýmu. Rýmu okamžitě dostali další 4 nejbližší kotce kde byl nemocný králík ustájený. 2 Králíky jsem hned zabil ale 2 byly chovní, takže jsem je pokoušel vyléčit. Léčba u jednoho proběhla úspěšně. Vyléčená samice poté měla krásný vrh s osmi mladými. Druhý umřel. Poté jsem všechny kotce dezinfikoval Virkonem S a byly tam jen jateční králíci, kterým nikdy nic nebylo . Před 3 týdny jsem koupil novou samici a dal jí do kotce, kde byla před rokem nemocný králík a teďka se mi zdá že trošku frká. Může se rýma držet v kotci takhle dlouhou dobu ?

Mavel (neregistrovaný) 03.06.2023, 11:54:24 xxx.xxx.99.104

Rýmu jste mohl zatáhnout do myší a ty jsou skrytými přenašečkami.

acher
acher (653 příspěvků) 03.06.2023, 13:31:35 xxx.xxx.222.196

Může to být pasteurelóza, nebo nakažlivá rýma.Obojí se přenáší kapénkovou infekcí přímým stykem,vzduchem.Jsou to nemoci králíků.Řada králíků může být skrytými přenašeči a nemoc se projeví až nějakou zátěží organismu.Stres,změna prostředí,březost,porod,krmení pod.Může to ale být i třeba alergická reakce na prach,čpavek atd.Léčba nemá moc smysl,daleko efektivnější je výběr odolných jedinců do chovu.

 

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.