Aktuálně: 5 017 inzerátů173 558 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Chov penantů

PeJo (neregistrovaný) 30.05.2023, 06:40:32 xxx.xxx.89.172

Zdravím přítomné. Jsem začínající chovatel rosel penantových a chci si pořídit jednoho ptáka přírodního a jednoho v modré mutaci. Jaké složení bude vhodnější, samec modrý, samice přírodní nebo obráceně nebo je to jedno?

Obrázek
JoPe
JoPe (3 příspěvků) 30.05.2023, 07:17:13 xxx.xxx.82.8
PeJo:

Zdravím přítomné. Jsem začínající chovatel rosel penantových a chci si pořídit jednoho ptáka přírodního a jednoho v modré mutaci. Jaké složení bude vhodnější, samec modrý, samice přírodní nebo obráceně nebo je to jedno?

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();">

Dobrý den, modrá mutace není vázaná na pohlaví, takže je to jedno, jak to sestavíte.

Papaaus
Papaaus (16 příspěvků) 02.06.2023, 06:53:49 xxx.xxx.240.170

Za mně by bylo nejlepší sestavit pár z čistě přírodních neštěpících jedinců. Čistých přírodních ptáků je jako šafránu a v chovu budou vždy potřeba, čistý genofond se hodí ke všemu. Zvláště pro začátek je to pro mně dobrá volba. Pokud Vás chov penantů zaujme a nejen jich, pak bych si teprve začal hrát s mutacemi.

TJSumar
TJSumar (3 příspěvků) 06.06.2023, 19:37:01 xxx.xxx.131.66
PeJo:

Zdravím přítomné. Jsem začínající chovatel rosel penantových a chci si pořídit jednoho ptáka přírodního a jednoho v modré mutaci. Jaké složení bude vhodnější, samec modrý, samice přírodní nebo obráceně nebo je to jedno?

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">

Je to jedno, v obou případech odchováte pouze přírodní penanty štěpící na modrou


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.