Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Kolik šancí samici?

Zora (neregistrovaný) 04.06.2023, 13:22:47 xxx.xxx.50.96

Dobrý den, kolik šancí dáváte mladé samici na úspěšný odchov? První hnízdo je často neúspěšné ale druhé už musíte mít nebo třetí? Kolik pokusu nechat, než si řeknete že se asi do chovu nehodí.

Anonymní (neregistrovaný) 04.06.2023, 14:23:36 xxx.xxx.0.1

Pokud nedá napotřetí tak jde pod kudlu

Tomek
Tomek (7 příspěvků) 04.06.2023, 20:35:20 xxx.xxx.197.90

Zdravím, určitě vyzkoušejte kotiště. To ji může pomoc. Je hodně faktorů, klid, prostředí.... Jinak obecně zkouším 3x po sobě pak pauza a pokud znovu nic, tak jde u kola ven. Takového neefektivního králíka v chovu nechcete. Samozřejmostí je zhodnotit roční období v době krátkého dne je potřeba svítit a tím vyvolat březost.

Zora (neregistrovaný) 04.06.2023, 20:59:16 xxx.xxx.50.96
Tomek:

Zdravím, určitě vyzkoušejte kotiště. To ji může pomoc. Je hodně faktorů, klid, prostředí.... Jinak obecně zkouším 3x po sobě pak pauza a pokud znovu nic, tak jde u kola ven. Takového neefektivního králíka v chovu nechcete. Samozřejmostí je zhodnotit roční období v době krátkého dne je potřeba svítit a tím vyvolat březost.


Co je to kotiště? crazy

Tomek
Tomek (7 příspěvků) 04.06.2023, 21:15:21 xxx.xxx.197.90
Zora:

Co je to kotiště? crazy

Nejjednodušeji je to budka, samice si ji vystele, mladé z ní díky prahu nevylezou a ona má klid na okocení. Zároveň v létě chrání před teplem a v zimě zase drží teplotu. Celkově ji tolik neruší okolí. Jsou samice, kterým vadí i štěkot psa. Toto chovné zařízení simuluje noru.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 11.06.2023, 13:12:45 xxx.xxx.83.49
Odpověď na příspěvek uživatele Tomek z 04.06.2023, 21:15:21

Len sa obcas stane ze samica mlade nechtiac z kotiska vytiahne.A tym ze to ma prah, mlade sa nevedia vratit dnu.

Tomek
Tomek (7 příspěvků) 11.06.2023, 23:12:12 xxx.xxx.42.89
strapaty:

Len sa obcas stane ze samica mlade nechtiac z kotiska vytiahne.A tym ze to ma prah, mlade sa nevedia vratit dnu.


Ano, výjimečně se to stát může, ale práh prostě musí mít, jelikož se bude stále stávat, že si bude ven tahat přicuclé králičata. V zimě prochladnou. Osobně mám 4 samice s kotišti a uvedený problém jsem nikdy neměl. Malincí se drží v hnízdu, když začnou být mobilní, tak už se vrací do kotiště bez problémů.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 12.06.2023, 08:10:49 xxx.xxx.168.202

Ano to je jasne, je to problem ojedinely.Preto som pisal, "obcas sa stava".Mam samicu, ktora vrhne mlade vzdy niekde.Nikdy vsak nie v hniezde.A mlade sa nejak "svojpomocne" dostanu do hniezda.Najsilnejsie kusy.Menej odolne nepreziju.U naj to kotisko musim najblizsie vyskusat.Po dlhej dobe.

acher
acher (654 příspěvků) 14.06.2023, 09:31:58 xxx.xxx.222.196

Kotiště používám více jak 40 let.Za tu dobu jsem se setkala s řadou různých samic.Jsou samice,které si hnízdo neudělají jinde než v kotišti,ale jsou i samice které si zase hnízdo v kotišti neudělají nikdy.Většinou používám kotiště  v zimě,pak už ne.Až na zmíněné výjimky.Pak jsou samice které mají krásné hnízdo v kotišti,ale i takové které kotiště nacpou podestýlkou a když ji vyhrabují aby mladé nakrmily,tak se stává,že vyhrabou i nějaké mládě.Nebo kotiště tak zacpou,že mladý zadusí.U takových mám poznámku,nedávat kotiště.Mláďata v hnízdě se prostě vyhrabou výš,ale v uzavřeném kotišti nemají kam.Pokud je vedro,tak zase v kotišti je ještě větší a mláďata se rozlézají,často se jim podaří přelézt i zvýšený okraj,ale pak už se neumí vrátit zpět.Takže vše má svá pro i proti.

Anonymní (neregistrovaný) 17.06.2023, 14:29:32 xxx.xxx.230.181

Dobrá samice zvládne postavit hnízdo i bez kotiště. Naopak já mám s kotištěm spíš negativní zkušenost, kdy méně zkušené samice do nich tahaly tolik materiálu, že mladé zadusily.

ančovička
ančovička (846 příspěvků) 28.06.2023, 08:30:17 xxx.xxx.26.204

Zadušení králíčku v kotišti se mi také stalo,některé samice měly mladé v pořádku, jiné je nesmyslně zakrývaly senem..stále jsem je musela kontrolovat..nakonec jsem kotistě zrušila..mají z nich hnízda slepice..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.