Aktuálně: 5 042 inzerátů173 733 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Dokdy spotřebovat pytel granulí

Roklová (neregistrovaný) 05.06.2023, 08:30:28 xxx.xxx.8.72

Umí někdo říct jak dlouho může být načatý pytel s granulemi než se s nimi něco stane? Mám je v suchu samozřejmě, ale trvá mi to asi tři měsíce než ho vždycky zkrmím.

Sarah01
Sarah01 (1496 příspěvků) 05.06.2023, 08:41:14 xxx.xxx.28.39

Na pytli byste měla mít napsanou minimální trvanlivost. Po pravdě já se teda podle toho moc neřídím, granule vždycky vysypu do plastového barelu, pořádně uzavřu, mám je v chladu a suchu a občas je skladuju i déle než tři měsíce, protože je mám jen pro nestandardní situace, jinak normálně krmím maso.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 05.06.2023, 09:01:22 xxx.xxx.0.1

Granule vysychají okamžitě. Takže buď kupujte menší balení nebo mějte několik dóz-nádob, ve kterých je uskladníte, než zkrmíte i poslední dózu. Rozhodně tři měsíce neodebírejte denně z jednoho načatého pytle. 

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 05.06.2023, 09:38:24 xxx.xxx.198.226

Ty granule jsou suchem přímo konzervované. Vysychání by mělo tedy naopak být podporováno. Naopak je třeba zabránit tomu, aby granule táhly vzdušnou vlhkost a zatuchly, neřku-li něco horšího. Proto je, souhlasím, vhodné je spotřebovat co možná za krátkou dobu. Ale jsou-li v suchu a temnu (ideál i v chladnu), tak jsou skladovatelné skutečně velmi dlouho.

Já kupuji kocourovi granule ve velkobalení jednou za půl roku, vysypu je do barelu, a denně otvírám, v panelákovém bytě. Granulím chuťově ani strukturálně nic není, jediné, co, tak samozřejmě vyčichnou, pravděpodobně tam dochází též k degradaci nějakých snadno rozložitelných látek, možná oxidují nějaké tuky, ale v minimální míře, neb granule jsou opatřené konzervanty, které drží kvalitativní standard po dlouhou dobu.

Já tedy kupuji granule střední kvality, extrudované z nějakých zbytků, prošlé řádným tepelným zpracováním. Samozřejmě pokud kupujete třeba granule ze sušeného masa, za studena lisované, a podobně náchylnější, je třeba se držet požadavků výrobce na skladování a zpracování, výrobce by měl garantovat nezávadnost za jasně daných podmínek (mezi které může patřit třeba spotřebování otevřeného balení do určité kratší doby, zatímco zavřené balení je skladovatelné po dlouhou dobu).

chvd (neregistrovaný) 05.06.2023, 10:09:48 xxx.xxx.0.1

No, zijeme v dobe kdy kupovana korporatni majoneza vydrzi otevrena v lednici i vice nez pul roku bez jakekoliv vizualni ci chutove zmeny. Tudiz predpokladam, ze granule vydrzi klidne nekolik let otevrene, max z nich vyprchaji nektera aditiva, ktera zajistuji tu "spravnou vuni".

Na stranu druhou, granule jsou skoro vzdy zpracovany odpad, takze pokud by nejaka zdechlinka v nich nebyla spravne osetrena a zpracovana ....

chvd
chvd (389 příspěvků) 06.06.2023, 10:26:41 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 05.06.2023, 13:31:30

Proto je lepsi psa ven, kde jej nelze kontrolovat, lepsi nepoustet. Aspon pak clovek pri gulasku nemusi premejslet, co to vlastne ji.

megi-the-pes
megi-the-pes (2203 příspěvků) 06.06.2023, 13:31:26 xxx.xxx.210.64

Záleží, co kupujete. Barevné granulky vydrží roky (ne ty na potkany), pokud nejsou moc tučné (ne ti potkani).

Co kupuji já (20 % tuku), má trvanlivost třeba 6 12 měsíců, chem. konzervované neberu, taková hovada nepodporuji, ...nevydrží ani náhodou. Vy to nevidíte, ale už jsou tam plísně. Rozdělím 9 - 12kg pytel do pětilitrových kyblíčků max, jak se mi chce, ona smečka řekne, kdy už to není ok, jak plyne čas.

A jako sorry, někdo tady chce žrát každý den stejný starý chleba, čím dál oschlejší, plesnivější a starší chleba, a nic jiného?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.