Aktuálně: 5 033 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

vyhryzávanie srsti

eena
eena (176 příspěvků) 06.06.2023, 08:40:34 xxx.xxx.231.241

Pekný deň prajem. I fauna nám skončila, ale tak skúsim sa spýtať tu - keďže sa nás tu veľa presťahovalo. Nejde teraz o môj problém, ale obrátila sa na mňa kamoška s "pomerianom". Psík je krásny, ale...Prednú časť tela má v pohode, ale druhá polovica je redšia a na zadku si vyhrýzava srsť až do hola - svrbí ho to tam? - to je otázka. U veterinára boli, vzal krv, že tam nič nenašiel. Zoškrab vraj nebral - dal im dáky olej na mastenie a chodia na ozonoterapiu. Neviem - mne sa to nezdá ... Ohľadne alergie im kázal vylúčiť piškóty - no ja neviem (alergiu by som riešila ráznejšie - vylúčila na začiatku všetko a kŕmila v zmysle riešenia alergie) Nestretli ste sa niekto s niečím podobným - ja som jej vravela, aby teraz chvíľu pozorovala hlavne to kedy si tú srsť šklbe - a chcela by som od veta ster alebo zoškrab.   

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 06.06.2023, 09:06:48 xxx.xxx.226.6

Já jsem takhle kdysi dávno se svým prvním psem běhala od čerta k ďáblu - tehdy tady veteriny nebyl ještě tak sofistikovaný, takže to byl opravdu k ničemu. pak mě kamarádova maminka nasměrovala k tehdy začínajícímu Herčíkovi a ten pravil, že právě bez seškrabu a rozboru nic léčit nebude, protože bez toho neví, co psu je. Takže seškrab rozbor, stafy/ či streptokok - si tyhle mrchy pletu a už to jelo. Do té doby byla léčba prakticky k ničemu. A s tou alergii -ano, taky bych se pokusila zjistit, zda k tomu nějaký krmení nepřispívá, takže jedno maso, bez obilovin a zjiš´tovat postupně co se děje.

Vicky.Pollard (neregistrovaný) 06.06.2023, 09:29:36 xxx.xxx.110.33

Eeno, mně to přijde jako začínající klasická alopecie, na kterou pomíci trpí. Tu veterinář vyloučil?

bambule
bambule (413 příspěvků) 06.06.2023, 10:23:48 xxx.xxx.234.116

Taky bych začala právě u žlázek. Jinak alopecie může být, cushinguv syndrom nebo také hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy) ta se také projevuje ztrátou srsti. Nepište jak je pejsek starý ani jestli je kastrovaný, alopecie se projevuje hlavně u mladých nekastrovaných zvířat. Častěji u psů než fenek.

eena
eena (176 příspěvků) 06.06.2023, 10:48:28 xxx.xxx.231.241

Bambule - tak štítna žľaza by to byť nemala - podľa krvných testov, ale psík je cca trojročný a nekastrovaný - no alopécia mi nenapadla - a môže to byť.... 

bambule
bambule (413 příspěvků) 06.06.2023, 13:58:34 xxx.xxx.105.98

Nicméně ta černá barva kůže může být opravdu signál AlopecieX. Ozonoterapie se skutečně psům s těmito problémy doporučuje. Jinak na fcb je skupina s názvem Alopecie/BSD u pomeraina + tipy na péči. Ať kamarádka koukne. Lidi tam sdílí zkušenosti s léčbou. 

assil
assil (1477 příspěvků) 06.06.2023, 15:28:32 xxx.xxx.234.147

Podle té fotky to vypadá, že tu kůži tam má tmavou a to je právě i příznak alopecie X. Chce to najít nějakého veta, který se v tom vyzná. Každopádně u alopecie se jako první dělá kastrace, protože dost často pomůže a pes pak zas krásně zaroste. Jestli umíte anglicky, o alopecii pomíků je hodně info na amerických stránkách.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.