Aktuálně: 4 695 inzerátů177 130 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

poradte univerzalni plemeno

Arabel Mia (neregistrovaný) 07.06.2023, 20:27:27 xxx.xxx.212.105

mym oblibenym kralikem je cesky strakac. Ten se mi livi vzhledove ale docetla sem se ze neni dobry na maso. Nemyslim chutove dobry ale vlastnostma a zmasilosti. Ze je lehci a ne uplne vhodny na maso. Ja musim volit kompromis, chci hezke plemeno a vhodne i na maso. Poradte nejake nebo co ti cesti strakaci?

Ivus
Ivus (122 příspěvků) 07.06.2023, 20:49:04 xxx.xxx.113.99
Odpověď na příspěvek uživatele Arabel Mia z 07.06.2023, 20:27:27

Já mám české strakáče a jsem s nimi naprosto spokojená. Teď jsem byla u známého, co má takové ty obří králíky a pravda, že ti moji strakaci jsou fakt menší, ale nám na maso rozhodně stačí. A narozdíl právě od toho známého se mi bez problémů množí, jemu letos na jaře ani jedna samice neodvodila mladé (z různých důvodů), takže já bych je neměnila. Jsou krásní, bezproblemovi a chutni. 

acher
acher (673 příspěvků) 07.06.2023, 20:54:38 xxx.xxx.222.196
Arabel Mia:

mym oblibenym kralikem je cesky strakac. Ten se mi livi vzhledove ale docetla sem se ze neni dobry na maso. Nemyslim chutove dobry ale vlastnostma a zmasilosti. Ze je lehci a ne uplne vhodny na maso. Ja musim volit kompromis, chci hezke plemeno a vhodne i na maso. Poradte nejake nebo co ti cesti strakaci?


Pokud vám kde o výtěžnost masa,tak nějaké masné plemeno (Bu,ČA,Kuv,Siv,Kal,Ni) nebo hybrid. Podívejte se na ifaunu na atlas plemen a vyberte si.

https://www.ifauna.cz/kralici/atlas

drvodelkafialova
drvodelkafialova (636 příspěvků) 17.06.2023, 14:35:18 xxx.xxx.230.181

Chovám francouzské berany a jsem s nimi spokojená. Chovali jsme kdeco, včetně hyl, ale tohle jsou kliďasové, samice snadno zabřeznou, a mají spoustu mladých, které dobře odchovávají. Jem musí mít dost místa a možná trochu víc prožerou.

acher
acher (673 příspěvků) 25.06.2023, 10:39:11 xxx.xxx.222.196

Na maso jsou v podstatě vhodní všichni králíci i zakrslík,ale rychlost růstu už je rozdílná.Ani při dobrém krmení nevykrmíte na stejnou dobu masné plemeno a třeba ani toho ČS.ale i další. Jen namátkou třeba Mbh,Al, Ha, ČL,TS a další a i to jsou střední plemena.Jako ani při dobrém krmení neuděláte ze zakrslíka obra.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.