Aktuálně: 4 979 inzerátů174 018 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Psovi přestalo chutnat syrové maso

MerlinH (neregistrovaný) 08.06.2023, 11:21:01 xxx.xxx.0.1

Dobrý den,

naše tříletá fena Setra jedla od štěněte granule. Bohužel, granule jí způsobovaly zažívací problémy (škrundání v břiše, zvracení). Bobky byly ale vždycky v pohodě. Vyzkoušeli jsme granule Essential a Acana. Přešli jsme na Barf a zažívání se upravilo. Na Barfu je teď třetí měsíc a "přestala" jí syrová strava chutnat. Vypozorovali jsme, že jí moc nejede hovězí, ale ostatní celkem jedla (nikdy nebyla takový ten jedlík, co vyluxuje misku do 30 sekund). Vyloženě zle jí dělaly dršťky, to vždycky zvracela, takže už je nedáváme. Jinak dostává všechny druhy masa, kromě vepřového, ve správném poměru (svalovina, kosti, chrupavky, vnitřnosti) a zeleninu. Přílohy, jako rýži apod. nejí vůbec. Teď, když dostane maso v misce, tak ho nejdřív obloukem obejde, pak čichne, něco z misky vytahá kolem na zem a odejde. Hlad i chuť má, protože ihned škemrá o něco jiného. Dáváme jí dávku rodělenou do tří porcí denně. Už nevím, co s ní. Vždycky jsme měli psy, kterým chutnalo všechno. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 08.06.2023, 11:47:42 xxx.xxx.0.224

1. proč ne vepřové? i to je jedlé a, například, narozdíl od hovězího se neřadí k častým alergenům

2. maso (ne kosti) je možno ovařit až přímo uvařit, třeba by to vyhovovalo více

možno si pohrát se složením

můj pes, nežravec, krmen syrovým z ruky - podstatné bylo začít něčím, co má rád, což byly např. kuřecí krky, ucho, žaludek - vlastně žádné pořádné maso - nastartoval se a pak snědl vše

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 08.06.2023, 11:49:17 xxx.xxx.65.248

Mám dvě feny na BARF, jedna z nich občas přestane žrát, vrtá se v tom a plive to, někdy se i pozvracela. (A přitom jedu stále osvědčené dodavatele i druhy). Tak přejdu na vařenou variantu. Není to vaření jako pro člověka pěkně do měkka, je to jen ovaření. Dám vařit trochu vody samotné nebo s trochou rýže, zeleniny, když se začne vařit, hodim do toho mleté syrové, nechám minutu zatáhnout a vypínám. Vytvoří se mi taková nechutná polévka, ale fena je spokojená a žere. Takto krmím pár dnů až týdnů, občas už jí tam pašuju syrové (dám jí třeba z ruky, když chystám druhé feně) a když vidím, že už syrové zase bere, vracíme se k němu pomalu. 

Nejde to samozřejmě s kostmi, musí to být jen svalovina, droby... mletý králík nebo drůbež nelze, kosti ztvrdnou na kost.

MerlinH (neregistrovaný) 08.06.2023, 12:13:34 xxx.xxx.0.1

Vepřové nedávám, protože je tučné a fena by potřebovala trochu zhubnout.

Ona by si tak představovala, že by dostávala konzervy, to by jí jelo.

Bohužel,když nechce syrové, tak nic. Takže není, co vybrat, co by jí chutnalo. Zkusím jí to tedy trochu ovařit.

MerlinH (neregistrovaný) 08.06.2023, 12:15:12 xxx.xxx.0.1
Thielli:

Mám dvě feny na BARF, jedna z nich občas přestane žrát, vrtá se v tom a plive to, někdy se i pozvracela. (A přitom jedu stále osvědčené dodavatele i druhy). Tak přejdu na vařenou variantu. Není to vaření jako pro člověka pěkně do měkka, je to jen ovaření. Dám vařit trochu vody samotné nebo s trochou rýže, zeleniny, když se začne vařit, hodim do toho mleté syrové, nechám minutu zatáhnout a vypínám. Vytvoří se mi taková nechutná polévka, ale fena je spokojená a žere. Takto krmím pár dnů až týdnů, občas už jí tam pašuju syrové (dám jí třeba z ruky, když chystám druhé feně) a když vidím, že už syrové zase bere, vracíme se k němu pomalu. 

Nejde to samozřejmě s kostmi, musí to být jen svalovina, droby... mletý králík nebo drůbež nelze, kosti ztvrdnou na kost.


Zkusím tedy to maso ovařit. Bohužel mám mrazák plný těch nabalíčkovaných směsí, včetně kostí. Musím pořídit maso bez kostí.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 08.06.2023, 12:19:22 xxx.xxx.134.34

Záleží, jestli je tam nějaký důvod (zdravotní) nebo je to psychické. Pomůže maso přelít právě vroucí vodou z rychlovarné konvice. Obrat, měnit. Někdy peču v troubě, jen s vodou. Někdy špetečka soli. Často pomůže přítomnost druhého zvířete - honem, ať mi to nesebere. Pokud víte, že jí něco nechutná (rýže, držťky), tak jí to nedávejte (psychologie). Někdy pomůže i změnit misku nebo dobu podávání. U mě pomáhá i to, že se seberu a jdu to teda dát slepicím (vidí to přes plot a najednou hlad má). 

MerlinH (neregistrovaný) 08.06.2023, 12:55:32 xxx.xxx.0.1

Obávám se, že druhý pes nebo slepice by nepomohly. Ona vždy každému ustoupí. Zkusím to nějak obměnit, přelít horkou vodou nebo ovařit a uvidíme.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 09.06.2023, 00:19:20 xxx.xxx.244.25

Zkuste jestli máte možnost sehnat kus ovce, nevím proč ale všichni psi ovčí maso úplně milují, naši se po něm taky vždycky mohli utlouct kdykoli jsem něco porážel byl jsem vždy jejich "kamarád č.1" 🙂ramML.

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 09.06.2023, 07:37:33 xxx.xxx.210.64

A teď je o hladu? Nejí nic? Tak to asi zhubne hned. :-)

1) je to ženská

2) to je vše

Hárání, pohárání, listopad, úterý. Dnes nejí játra, zítra jí játra, ale jen když je osmažím a dám na modrém talířku. Včera chtěla hrozně moc granule, dnes prý nevyleze z postele.

Počkám, až bude mít hlad, do misky dám to, co spolehlivě chutná a patří tam (s kostmi atd.).

Mletiny nevedeme, není přehled, co v tom je. Masu může klidně něco být, to nevíme.

Normálně čtvrt kuřete do misky. Nesní za 10 minut, miska odchází do lednice a ani u toho nemluví. Večer dám misu na 10 minut... a mezi tím pes pracuje.

Hlídám, esi se necpe někde u slepic, koní, oveček, ... nekrmí mi psa někdo z příbuzných, nervu mu moc pamlsků atp.

Kuře do misky a pá.

 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 09.06.2023, 08:01:23 xxx.xxx.65.248
megi-the-pes:

A teď je o hladu? Nejí nic? Tak to asi zhubne hned. :-)

1) je to ženská

2) to je vše

Hárání, pohárání, listopad, úterý. Dnes nejí játra, zítra jí játra, ale jen když je osmažím a dám na modrém talířku. Včera chtěla hrozně moc granule, dnes prý nevyleze z postele.

Počkám, až bude mít hlad, do misky dám to, co spolehlivě chutná a patří tam (s kostmi atd.).

Mletiny nevedeme, není přehled, co v tom je. Masu může klidně něco být, to nevíme.

Normálně čtvrt kuřete do misky. Nesní za 10 minut, miska odchází do lednice a ani u toho nemluví. Večer dám misu na 10 minut... a mezi tím pes pracuje.

Hlídám, esi se necpe někde u slepic, koní, oveček, ... nekrmí mi psa někdo z příbuzných, nervu mu moc pamlsků atp.

Kuře do misky a pá.

 


No ale tenhle sedlácky zdravý přístup nemusí fakt vždy fungovat. Také jsem tak na začátku postupovala - chceš/nechceš - nazdar. Jenže ona byla o hladu třeba i čtyři dny, pak to syrové tedy z hladu sežrala a do hodiny se vyzvracela.

Nevím, zda je to tím, že je to městský "pudlík" 🙄 , rozmazlená fifinka nebo prostě opravdu měla žaludek na vodě.

(Mletým jsem myslela hrubomleté. Jsou to dost velké kusy na to, aby bylo trochu k rozeznání, co je svalovina, tuk, vnitřnost...  Do jemně mletého bych také nešla.) 

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 09.06.2023, 11:05:28 xxx.xxx.210.64

Po 4 dnech už bych zas nedávala syrové maso, ale mini dávku neutrálního jídla - od vývaru zeleniny po rýži a nula tuku atd. Do dýně, brambor mixlých postupně přihazovat po g masa libového atd.

Pes nechce syrové maso.

Zkusím jeden den chceš nechceš. Další den ráno už jiný zdroj masa.

Megy nejí nic jiného než kuře a pečenou rybu. Jednou za čas dostane záchvat nedostatku jater. Kuře z penny odmítli žrát všichni. Prostě je tam něco špatně.

Pokud pes sní něco, z čeho mu nebylo dobře, vyhne se tomu. Většinou. Tester je tady kočka. Nedávat kočku psovi, dát kočce jídlo pro psa.

Vůně může připomínat něco špatného.

Já to teda k tazateli testovat nejdu.

Ale 2 3 4 dny se pes bez jídla nenechává. 

A pokud má pes fyz. a psych. zátěž, nevydrží nejíst 2 dny. Umře.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 09.06.2023, 11:33:50 xxx.xxx.65.248
megi-the-pes:

Po 4 dnech už bych zas nedávala syrové maso, ale mini dávku neutrálního jídla - od vývaru zeleniny po rýži a nula tuku atd. Do dýně, brambor mixlých postupně přihazovat po g masa libového atd.

Pes nechce syrové maso.

Zkusím jeden den chceš nechceš. Další den ráno už jiný zdroj masa.

Megy nejí nic jiného než kuře a pečenou rybu. Jednou za čas dostane záchvat nedostatku jater. Kuře z penny odmítli žrát všichni. Prostě je tam něco špatně.

Pokud pes sní něco, z čeho mu nebylo dobře, vyhne se tomu. Většinou. Tester je tady kočka. Nedávat kočku psovi, dát kočce jídlo pro psa.

Vůně může připomínat něco špatného.

Já to teda k tazateli testovat nejdu.

Ale 2 3 4 dny se pes bez jídla nenechává. 

A pokud má pes fyz. a psych. zátěž, nevydrží nejíst 2 dny. Umře.


Napsala jsem to nepřesně. Nebyla jsem až tak drsná, že by čtyři dny neměla v hubě. Dostala nabídku např. za studena lisovaných granulí, které máme vždy jako rezervu pro případ nouze třeba někde mimo domov. Těch něco pojedla, ale nic moc. Byla tedy hladová, ale nikoli polomrtvá hlady. Jen dnes zpětně vidím své chybové jednání, že jsem na ní byla zbytečně tvrdá a tlačila do ní to syrové maso. Každý den dostala jinou nabídku... králík, ryba, hovězí, zvěřina... a stále nic. Vypadalo to opravdu, že je vybíravá. (Ona k tomu hlavně neměla žádné další příznaky, že by jí bylo zle. Normálně venku běhala, chtěla aportovat, žádná skleslost, průjem, změny běžného stavu... nic. Prostě jen nechtěla syrové.)

Dnes už vidím, kolik toho člověk udělal špatně na své cestě za poznáním. A to mě samozřejmě dost mrzí.

keriton
keriton (468 příspěvků) 09.06.2023, 11:45:06 xxx.xxx.80.212

Přijde mi rozdíl:

  • prostě jen nežravý pes, je takový odmalička a na libovolném krmení, vyloučeny zdravotní příčiny
  • nežravý pes navíc s citlivým zažíváním, možná zdravotní potíže, které nežravost způsobují, více neznámých?
  • žravý pes a najednou nežere

S něčím se lze prostě smířit (nežravec), s něčím se musí na veterinu... V případě zadavatelky, pokud si je jistá, že je fena zdravá, bych asi přešla na nějakou dobu na suchý granule. Jestli tamty neseděly, tak jiné. A po pár dnech nabídnout barf.

Píše, že fena by měla zhubnout, to by snad s nežravým psem neměl být problém... :)

Já už bych nedala barfovat nežravce, co nechá misku zasmrádnout a pak už to tuplem nechce. Prostě na to nemám nervy :)

janaa
janaa (382 příspěvků) 09.06.2023, 19:05:21 xxx.xxx.174.242
efe:

Já bych ještě snížila četnost krmení - nevidím důvod (pouze zdravotní), aby tříletý pes dostával nažrat 3x denně. 


To je první,co mě napadlo. Nežravci nebudu dávat třikrát denně,klidně jednou,aby měl opravdu před jídlem hlad

randy (neregistrovaný) 12.06.2023, 17:49:24 xxx.xxx.16.217
hmn:

1. proč ne vepřové? i to je jedlé a, například, narozdíl od hovězího se neřadí k častým alergenům

2. maso (ne kosti) je možno ovařit až přímo uvařit, třeba by to vyhovovalo více

možno si pohrát se složením

můj pes, nežravec, krmen syrovým z ruky - podstatné bylo začít něčím, co má rád, což byly např. kuřecí krky, ucho, žaludek - vlastně žádné pořádné maso - nastartoval se a pak snědl vše


Pes někdy syrové nežere jinak než z ruky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.