Aktuálně: 5 002 inzerátů173 733 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Samička snáší vejce, i když nemá budku

LevaBlecha
LevaBlecha (2 příspěvků) 08.06.2023, 15:36:38 xxx.xxx.253.39

Dobrý den, Mám jeden pár pyrur zelenolících, jsou to hlavně mazlíčci, ale 2x jsem je nechala zasednout a úspěšně odchovali mladé. Od poslední snůšky jsou to 3 roky. Dvě minulé sezóny byly v pohodě, sice se sem tam spářili, ale žádná vejce nebyla. Ale letos začala samička od března snášet vejce. Snese 3-4 vejce a cca za měsíc snáší znovu. Některá vejce jsou menší než by měla být. Problém je, že nemají budku a myslím si, že samička ty vejce snáší z bidla, protože všechna jsou nakřupnutá z pádu. O vejce se ani jeden nezajímá. 

Neměl by někdo radu, jak to její snášení zastavit? Nechci aby se úplně vyčerpala, ale zároveň nechat ji zasednout taky nechci. Každý den dostávají deli nature 68 bez slunečnice a směs zelenina/ovoce. Neustále k dispozici sepiovku a minerální kámen. Mohlo by pomoct, kdybych je nechala chvíli jen na zrní?

Melicharek (neregistrovaný) 09.06.2023, 05:23:04 xxx.xxx.234.216

Proč jim nechcete dát budku když v minulosti spolehlive hnizdili?  Zastavovat se to bude těžko, krmení bych neomezoval, je pořád jaro a se snasenim už by měla brzy prestat. 

LevaBlecha
LevaBlecha (2 příspěvků) 09.06.2023, 12:16:10 xxx.xxx.233.239
Odpověď na příspěvek uživatele Melicharek z 09.06.2023, 05:23:04

Nechci je nechat, protože na to nemám tolik času, abych mladé každý den ochočovala. Moje odchovy sice byli pod rodiči, ale každý den jsem je zvykala na ruce, na prostředí, aby byli zvyklí a nový majitel s nimi neměl tolik práce.

A hlavní důvod jsou prostě lidi, totálně mě znechutilo chování rádoby budoucích majitelů, kteří mají strašný zájem a když přijde na odběr, dělají mrtvé brouky, slibují hory doly a skutek utek.

Santi
Santi (164 příspěvků) 09.06.2023, 15:25:33 xxx.xxx.26.22

Tak si pak hold nesmíte pořizovat pár 🙂 Pro ně je to přirozené a tímto postupem o ně můžete přijít. Nechal bych je 1x za rok zahnízdit a bude po problémech. Pár mladých z odchovu se vždy dá někde udat.

Melicharek (neregistrovaný) 09.06.2023, 15:37:54 xxx.xxx.234.216

A proč uměle dokrmovat, nechte je hnízdit přirozeně a pak máte odchov téměř bez práce.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.