Aktuálně: 4 644 inzerátů177 452 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Samice zabiji mlade!

- (neregistrovaný) 09.06.2023, 07:26:25 xxx.xxx.2.256

Jaky je duvod ze mi samice vzdy dorana zlikviduje hnizdo a mlade zabije? Nekdy jim i ukouse o koncetiny. Stalo se mi to uz trikrat po sobe nauseated

acher
acher (675 příspěvků) 09.06.2023, 17:00:07 xxx.xxx.222.196

Na to nebude jednoznačná odpověď,samici může něco rušit,mohou tam lézt myši ,může ji něco chybět k krmné dávce,také mladý mohou uhynout a samice se je snaží jen uklidit,ale také to může být samice do chovu nevhodná.Mladé jsou vždy ze stejného spojení?Má dostatek vody,klid,mláďata jsou v hnízdě,nakojená,zakrytá?Můžete vyzkoušet kotiště nebo ji před a pár dní po porodu podat mírně osolenou vodu.Kdysi dávno mně to poradil starý chovatel když se mně párkrát stalo,že samice nějaké mladé okousala.Asi to funguje,okousané mládé jsem od té doby neměla.

- (neregistrovaný) 10.06.2023, 06:38:20 xxx.xxx.2.256

Dekuji za reakce. No potkani se k nim nedostanou urcite je to klasicka drevena kralikarna s pletivem ve dvirkach, myši behaji kolem, to mozna i ti potkani ale ze by ji rusili pres pletivo a to by stacilo? 

acher
acher (675 příspěvků) 10.06.2023, 07:33:11 xxx.xxx.222.196

Pokud je to klasická dřevěná králíkárna a potkani se vám tam pohybují,tak bych nejdříve pořádně prohléhla ten kotec.Podlahy,strop,stěny,potkanovi stačí malá díra někde v rohu.Případně bych samici přestěhovala.Pak bych teprve zkoušela něco dalšího.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 10.06.2023, 07:49:07 xxx.xxx.147.163
-:

Dekuji za reakce. No potkani se k nim nedostanou urcite je to klasicka drevena kralikarna s pletivem ve dvirkach, myši behaji kolem, to mozna i ti potkani ale ze by ji rusili pres pletivo a to by stacilo? 


Viz acher. Potkani se opravdu dokážou protáhnout neuvěřitelně malým otvorem. A ve dřevě si ho snadno prohlodá.

Nedávno řešila na kočkách přispěvatelka podobný problém. Že jí do malého seníku leze cizí kocour a žere krmení určené pro její kočky. A nechápala, kudy tam opakovaně chodí. Dušovala se, že všechny škvíry ucpala a zabednila. Až když celý prostor vyklidila, objevila průlez. Malý, ale pro kočku dostatečný.

Anonymní (neregistrovaný) 10.06.2023, 15:43:04 xxx.xxx.19.177

Potkan se prohryže i betonem. Dřevo kralikarny je tudíž prd. 

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 11.06.2023, 12:28:10 xxx.xxx.112.38

Potkan by si urobil dieru.Ak by k samici vosiel, a samica by sa s nim neporatala...uz by som s takou samicou neratal.Mne sa okotili 2 samice.Hned vedla seba, v rovnaky cas.Jedna mlade pozrala druha nie.Podmienky totozne.Ak by to urobila druhy krat, uz by viac mlade nemala.Bola by v mrazaku.

acher
acher (675 příspěvků) 11.06.2023, 12:59:07 xxx.xxx.222.196

Já se tedy snažím zvířatům zajistit co nejlepší podmínky,takže nejdříve zjišťuji,kde se stala chyba.Samice vyřazuji až jako poslední řešení,když vše ostatní je vpořádku.Ta samice si bydlení u mě v kotci nevybrala a rozhodně nemůže za to,že jsem lajdák a umožním aby jí to kotce lezli potkani.

- (neregistrovaný) 11.06.2023, 16:49:39 xxx.xxx.2.256

Tak jsem poradne prozkoumala kralikarnu s baterkou i zezadu od zdi,mame ji v pološeru a dost jsem se divila asi by se tam dirka kterou se potkan protahne nasla ale jeste pred nedavnem tam urcite nebyla to sme meli kralikarnu venku a byla ok. Tak ted sem zmatena..

 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 11.06.2023, 17:33:17 xxx.xxx.0.1
-:

Tak jsem poradne prozkoumala kralikarnu s baterkou i zezadu od zdi,mame ji v pološeru a dost jsem se divila asi by se tam dirka kterou se potkan protahne nasla ale jeste pred nedavnem tam urcite nebyla to sme meli kralikarnu venku a byla ok. Tak ted sem zmatena..

 


no potkáni. jak mají příležitost tak úřadují.

acher
acher (675 příspěvků) 11.06.2023, 17:35:53 xxx.xxx.222.196

Potkan prokouše dřevo za chvilku.Nezbývá než řádně opravit a zkusit odchov znovu.My máme králíkárny na dost vysokých nohách,takže je prostor všude okolo aby se tam mohli volně pohybovat psi i kočky.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.06.2023, 17:41:11 xxx.xxx.147.163
-:

Tak jsem poradne prozkoumala kralikarnu s baterkou i zezadu od zdi,mame ji v pološeru a dost jsem se divila asi by se tam dirka kterou se potkan protahne nasla ale jeste pred nedavnem tam urcite nebyla to sme meli kralikarnu venku a byla ok. Tak ted sem zmatena..

 


Prostě je tam nejspíš máte.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 12.06.2023, 08:16:15 xxx.xxx.168.202
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 11.06.2023, 12:59:07

To je samozrejme.Ja som skor myslel to, ze ak by to bol potkan, bola by tam diera.A videl som samicu, ktorej potkan vosiel do hniezda raz.Mlade nedotknute, samica kus pokusana, potkan na lopate vyhodeny.A nebol to jediny pripad.Dnes mam samicu, ktora pusti do hniezda jedine mna.neviem si u nej predstavit akehokolvek "votrelca".

acher
acher (675 příspěvků) 13.06.2023, 15:48:24 xxx.xxx.222.196
strapaty:

To je samozrejme.Ja som skor myslel to, ze ak by to bol potkan, bola by tam diera.A videl som samicu, ktorej potkan vosiel do hniezda raz.Mlade nedotknute, samica kus pokusana, potkan na lopate vyhodeny.A nebol to jediny pripad.Dnes mam samicu, ktora pusti do hniezda jedine mna.neviem si u nej predstavit akehokolvek "votrelca".


Nemám ráda útočné samice,už proto,že k nim chodí vnoučata a také proto,že chovám výstaváky a mít kousavé potvory,ikdyž třeba pěkné,tak je ode mne za chvíli nikdo nebude chtít.Navíc se musí také nechat posoudit na výstavách a předvést se a to lze jen s klidnými a na manipulaci zvyklými jedinci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.