Aktuálně: 4 983 inzerátů174 038 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pes v dobe dovolene

Rarity (neregistrovaný) 09.06.2023, 14:03:40 xxx.xxx.2.286

Zdravim vas pejskari. Chci znat nazor zkusenych pejskaru na jednu situaci. Znami jedou zacatkem prazdnin na 14 dnu k mori, maji rodinny dum a dvorek na kterem maji Bernskeho salasnickeho psa. Ja s rodinou bydlime take v RD se zahradou. Tech 14 dnu jsem jim slibila ze se jim o domacnost vcetne psa postaram a ted resime dilema....co bude pro hafana lepsi ..... nechat ho doma kde je zvykly s ti ze ho jednou denne prijdeme pokrmit a chvili s nim pobudeme nebo si jej vzit domu kde by s nama behal po zahrade ale byl hold v neznamem prostredi a nevim jaky to je pro takoveho psa stres. Vas nazor?

keriton
keriton (468 příspěvků) 09.06.2023, 14:11:00 xxx.xxx.80.212

To záleží, na co je zvyklý. Jestli se s ním běžně chodí ven na procházky, má společnost, tak by asi sám na zahradě s vaší návštěvou pouze 1x denně moc nadšený nebyl. Vzít ho na ty dva týdny bydlet k sobě by mi přišlo lepší.

Na druhou stranu, pokud je zvyklý být jen na zahradě, na prochajdu jde 2x ročně, lidi se mu na zahradě občas mihnou a na psa jen tak zdálky zamávají... tak je zvyklý, že si tam funguje sám, a jedna návštěva denně by mu třeba stačila. A v takovém případě by asi bylo stresující zase to, že byste ho vzali do jinýho prostředí.

Dá se to i předem vyzkoušet, že by s ním k vám na zahradu přišli?

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 09.06.2023, 15:08:23 xxx.xxx.189.104

Záleží na psu...jestli má rád společnost, tak by mohl uvítat přechodné bydlení u vás. Hele za vyzkoušení nic nedáte. Můžete vzít psa k vám a když vám bude připadat, že se moc necítí, že by mu bylo líp doma, tak ho můžete přesunout dom a chodit se o něj starat.

Já mám taky berňáka, sice ještě mlaďocha, ale nebojím se říct, že pro něj by byla lepší varianta, kdyby si ho někdo vzal k sobě, pokud by na to byly vhodné podmínky, než aby byl defakto celý den sám. A teda před dovolenou bych s ním chodila na "zvykačku", aby se seznámil s cizím prostředím.

 

Sarah01
Sarah01 (1514 příspěvků) 09.06.2023, 16:46:32 xxx.xxx.162.253

Jsem taky toho názoru, že si to musíte vysledovat sami, co pes více preferuje. Já berňáka nemám, ale moji goldeni by to nedali. Stačilo, když byli v režimu náš dům a zahrada necelé tři dny a paní, co mi je chodila 3x denně pouštět na zahradu a 2x denně krmit, mi psala, že třetí den ráno už vůbec nechtěli od ní pryč a nechat se zavřít zpátky do baráku.

Rapotačka (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:11:16 xxx.xxx.224.165

Já bych psa vzala k nám.

Mám zkušenost, že to psi přijímali bez problémů.

Neměla bych jinak klid, stát se může cokoliv.

Stačí pitomá osina ...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.