Aktuálně: 4 880 inzerátů174 867 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pes loví čmeláky a vosy

Azzy (neregistrovaný) 13.06.2023, 11:48:52 xxx.xxx.100.27

máme doma psa, pouliční směska ale když běhá po zahradě nebo po dvorku chytá do tlamy všechen hmyz co kolem proletí...nejhorší je že s oblibou chňape i po čmelácích nebo vosách :-(( mám strach aby ho neštípla do tlamy zevnitř a třeba neotekl....jak proti tomu bojovat? :-((

keriton
keriton (478 příspěvků) 13.06.2023, 11:59:58 xxx.xxx.80.82

Náš pes k tomu má taky tendence, ale nebývá sám bez dozoru, tak to moc nemusím řešit.

Nemyslím si, že to půjde vyřešit jinak než dozorem ... a možná časem naučíte, že to teda dělat nebude, ale to byste fakt museli být pořád někde po ruce, a jakmile by o tom jen začal přemýšlet, zatrhli byste mu to (pes by měl třeba připnutou dlouhou šňůru, abyste měli za co chytit). A pak samozřejmě odměna, aby pochopil, že je výhodné poslechnout. Později odměna už jen pokud poslechne sám bez pomoci. I tak mi ale přijde vysoká šance, že sám bez dozoru to bude dělat dál :)

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 13.06.2023, 23:17:13 xxx.xxx.62.63

No všichni mí psi k tomu měli tendence. Prvního štípla včela do jazyka a myslím, že i vosa a pak  ho to přešlo, chytat hmyz, co bzučí do tlamy.

Druhý se nechal zastavit a prostě jsem ho hlídala.

No a Malina zrovna tudle měla v tlamě čmeláka a to se nechala pak odvolat, aby se ho nesnažila vzít do huby zas. Takže se to odnaučil jen ten s negativní zkušeností, jinak jsem musela pořád hlídat.

Azzy (neregistrovaný) 14.06.2023, 07:18:34 xxx.xxx.100.27
keriton:

Náš pes k tomu má taky tendence, ale nebývá sám bez dozoru, tak to moc nemusím řešit.

Nemyslím si, že to půjde vyřešit jinak než dozorem ... a možná časem naučíte, že to teda dělat nebude, ale to byste fakt museli být pořád někde po ruce, a jakmile by o tom jen začal přemýšlet, zatrhli byste mu to (pes by měl třeba připnutou dlouhou šňůru, abyste měli za co chytit). A pak samozřejmě odměna, aby pochopil, že je výhodné poslechnout. Později odměna už jen pokud poslechne sám bez pomoci. I tak mi ale přijde vysoká šance, že sám bez dozoru to bude dělat dál :)


no dozorem to dost dobře nejde, pobíhá si normálně po dvorku a čmeláci mají ve stodole v zemi takovou díru - hnízdo, takže jich tam létá hodně, hafík by musel být uvázán a to nechci.

keriton
keriton (478 příspěvků) 14.06.2023, 07:36:10 xxx.xxx.80.82
Azzy:

no dozorem to dost dobře nejde, pobíhá si normálně po dvorku a čmeláci mají ve stodole v zemi takovou díru - hnízdo, takže jich tam létá hodně, hafík by musel být uvázán a to nechci.


To chápu. Takže holt buď doufat, že se nic nestane (příp. počítat s tím, že ano), anebo psa držet doma. Sám od sebe s tím přestávat pochopitelně nebude.

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 25.06.2023, 01:26:04 xxx.xxx.62.63

Tak dneska asi Malina vosu chytla a vosa jí štípla. Muž říkal, že honila vosu, pak Malina děsně kníkala, stáhla ocas a hrnula se domu ke mě pro pomazlení a u toho teda taky děsně kničela, ale nikde jí nic neoteklo. Jen se šklebila a chvíli pomlaskávala. Tak hodinu byla přešlá a pak byla zas v pohodě.

Anonymní (neregistrovaný) 25.06.2023, 06:50:35 xxx.xxx.72.59
Trickyvoo:

Tak dneska asi Malina vosu chytla a vosa jí štípla. Muž říkal, že honila vosu, pak Malina děsně kníkala, stáhla ocas a hrnula se domu ke mě pro pomazlení a u toho teda taky děsně kničela, ale nikde jí nic neoteklo. Jen se šklebila a chvíli pomlaskávala. Tak hodinu byla přešlá a pak byla zas v pohodě.


Může vzniknout úchylka. Přes bolest musí zlikvidovat každou tu svini. Jako kdyby ze vzteku, že je tohle kdysi štíplo. 

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 24.07.2023, 01:02:43 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Může vzniknout úchylka. Přes bolest musí zlikvidovat každou tu svini. Jako kdyby ze vzteku, že je tohle kdysi štíplo. 


Tak úchylka nevznikla. Včera nám sršeň šel naspadané jablko a Malina mu to jablko nechtěla dát, tak se rozčilovala, ale do tlamy si ho vzít neodvážila. Zapamatovala si, tyhle pruhovaní štípou jako mrcha.  Docela byla vtipná, jak nás k tomu vodila “hele on žere NAŠE jablka, vyžeň ho. Byla roztomile načuřená, ale jen naznačovala, že by do něj šťouchla packou…

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 24.07.2023, 02:20:43 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.07.2023, 01:19:34

Nebo mu to nevadilo, když dostal žihadlo. První pes taky nevyváděl jako Malina, když dostal žihadlo. Jen se prostě divně tvářil a já viděla, že vyplivl něco pruhatého, včelu. POřád pomlaskával, tak jsem mu nakonec koukla do tlamy a vytáhla z jazyku žihadlo. 

balu
balu (1559 příspěvků) 24.07.2023, 15:15:40 xxx.xxx.72.176

Naše chodka loví včely, vosy, čmeláky, některé letící brouky,… Zakázat jí to nejde, protože s ní pořád nejsme, je na vetší zahradě, kde je plno kvetoucích rostlin, a tím pádem spousta hmyzu. Už mockrát dostala žihadlo, jak do tlamy, tak do packy. Zakvičela si poprvé, ale stejně to dělá dál a při dalších žihadlech už se jen chvíli olizuje. Máme štěstí, že není alergická. Před pár dny zemřelo na anafylaktický šok štěně choda, než dojeli k veterináři… 

Doron
Doron (1835 příspěvků) 24.07.2023, 23:44:31 xxx.xxx.2.145

Jednou se nám stala blbá věc.

Psi v lese rozhrabali   vosí hnízdo, který bylo v pařezu.

Utíkala jsem jak šílená, psi za mnou, vosy za námi.

Teda myslím, že to byly vosy.

Nejvíc to odnesla taková menší fenečka, začala rychle dýchat a pletly se jí nožky.

Tak jsem jí vzala do náručí a utíkala domů, to byste nevěřili, jak se blbých patnáct kilo pronese.

Když jsme doběhli domů, byla už v cajku, nakonec jsme ani nejeli k veterináři. 

Leželi jsme pak všichni doma, jak parta lazarů😅. Fujky fujky, ani na to nechci vzpomínat 😅 🤣.

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 26.07.2023, 12:11:49 xxx.xxx.161.25
Doron:

Jednou se nám stala blbá věc.

Psi v lese rozhrabali   vosí hnízdo, který bylo v pařezu.

Utíkala jsem jak šílená, psi za mnou, vosy za námi.

Teda myslím, že to byly vosy.

Nejvíc to odnesla taková menší fenečka, začala rychle dýchat a pletly se jí nožky.

Tak jsem jí vzala do náručí a utíkala domů, to byste nevěřili, jak se blbých patnáct kilo pronese.

Když jsme doběhli domů, byla už v cajku, nakonec jsme ani nejeli k veterináři. 

Leželi jsme pak všichni doma, jak parta lazarů😅. Fujky fujky, ani na to nechci vzpomínat 😅 🤣.


To se stalo mně kdysi dávno na dětském táboru. Měli jsme za úkol hledat v lese zahrabaný poklad. U jednoho stromu jsem si všimla načechrané hlíny. Hned mě napadlo, že tam to bude. Skoro jsem se trefila, něco tam bylo, rozhrabala jsem vosí hnízdo. Tuším, že tuhle hru tam hráli naposled 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.