Aktuálně: 4 679 inzerátů176 944 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Chov pro potěchu vs. na maso

Tonda (neregistrovaný) 13.06.2023, 22:07:20 xxx.xxx.93.112

Dobrý den, je to jen můj pocit ze jdou do ústraní menší hobby plemena králíků a všichni preferují chov na maso? Jako chápu to že dnešní zla doba hobby moc nepřeje ale je to škoda. 

A ještě jeden dotaz neodsuzujte mě za něj stalo se to omylem. Když zabiji samici a s hrůzou sem zjistil zze byla březí ale na začátku je maso pozivatelne nebo se musí vyhodit? 

kometa
kometa (4361 příspěvků) 14.06.2023, 07:31:01 xxx.xxx.147.163

To se stane i v lepších rodinách. Už jsme na pitvě měli několikrát březí kravskou dělohu. (já jsem divná a naopak jásám, že děti něco uvidí)

Na začaátku gravidity je maso normálně poživatelné. Gravidita není nemoc.

acher
acher (673 příspěvků) 14.06.2023, 09:18:36 xxx.xxx.222.196

Záleží na tom,co si pod pojmem hobby chov představujete.On i chov králíků na maso je hobby chov,pokud to není velkochov jako zaměstnání.

Chovám 3 plemena výstaváků.Dvě střední,ne masné,a jedno malé.Poslední dva roky se zrovna malé plemeno prodává hodně.

Pokud máte na mysli předražené zakrslíky z inzerce,tak to nevím. Zakrslíci tetovaní se na výstavách také prodávají dobře,ale ti zase mají dost jiné ceny.

Zrzavci
Zrzavci (2903 příspěvků) 14.06.2023, 09:22:44 xxx.xxx.226.6
kometa:

To se stane i v lepších rodinách. Už jsme na pitvě měli několikrát březí kravskou dělohu. (já jsem divná a naopak jásám, že děti něco uvidí)

Na začaátku gravidity je maso normálně poživatelné. Gravidita není nemoc.


Můžu se kometo jako Neználek zeptat? Když je zvíře gravidní - co  způsobuje, že se nesmí sníst, co je tam špatně? A jen pro lidi, nebo - což mi přijde , že nejspíš ne, i pro zvířata dravce?

Jsem čistě jen zvědavá, že bych někdy něco doma porážela, krom nábytku,  u mne nehrozí 😄

kometa
kometa (4361 příspěvků) 14.06.2023, 10:15:22 xxx.xxx.224.101
Zrzavci:

Můžu se kometo jako Neználek zeptat? Když je zvíře gravidní - co  způsobuje, že se nesmí sníst, co je tam špatně? A jen pro lidi, nebo - což mi přijde , že nejspíš ne, i pro zvířata dravce?

Jsem čistě jen zvědavá, že bych někdy něco doma porážela, krom nábytku,  u mne nehrozí teeth


No, ono březí zvíře by nemělo jít na jatka hlavně z etických, ale taky ekonomických důvodů.

Zdravotní důsledky to pro konzumenta nemá. Maso vysokobřezích samic je jenom více prosáklé vodou a tím pádem méně kvalitní. Ale neotrávíte se.😉

Zrzavci
Zrzavci (2903 příspěvků) 14.06.2023, 10:25:06 xxx.xxx.226.6
kometa:

No, ono březí zvíře by nemělo jít na jatka hlavně z etických, ale taky ekonomických důvodů.

Zdravotní důsledky to pro konzumenta nemá. Maso vysokobřezích samic je jenom více prosáklé vodou a tím pádem méně kvalitní. Ale neotrávíte se.winking


Díky , etické důvody jsou jasné, to chápu, myslela jsem právě - blbě pochopeno, že by to jako v další části gravidity mělo nějaké důsledky zdravotní a to mi přišlo zvláštní, protože v přírodě predátor taky neví, co uloví. Děkuji za osvětlení.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.06.2023, 23:36:59 xxx.xxx.244.25
Tonda:

Dobrý den, je to jen můj pocit ze jdou do ústraní menší hobby plemena králíků a všichni preferují chov na maso? Jako chápu to že dnešní zla doba hobby moc nepřeje ale je to škoda. 

A ještě jeden dotaz neodsuzujte mě za něj stalo se to omylem. Když zabiji samici a s hrůzou sem zjistil zze byla březí ale na začátku je maso pozivatelne nebo se musí vyhodit? 


Dnešní zlá doba ? Jestli to jednoduše není jen "návrat ke kořenům" když jsem byl malý tak se všichni králíci (u nás to vždycky byli "zajci") chovali jedině na maso jinak by je nikdo neživil, pamatuju si jak děda vždycky prskal když jsme přitáhli gomů nějaký to morče "kdo má ty darmožrouty živit" a ještě toho sežerou víc než zajci ...😜ML.              Takže ta dnešní doba není zatím vůbec tak zlá jak si každý druhý myslí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.