Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Bígl a slepice

Pája (neregistrovaný) 15.06.2023, 11:18:46 xxx.xxx.267.63

Jde nějak odnaučit psa aby chytal slepice? Horší je že nejde o naše slepice ale sousedovi, které pobíhají na volno po okolí a náš Ronnie, Bíglácký kluk je občas prožene a kdybysme nezakročili, udlachnil by je.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 15.06.2023, 12:07:41 xxx.xxx.198.226

No pokud ho máte na oploceném pozemku, tak na tom oploceném pozemku nemají cizí slepice co dělat, a pak holt soused riskuje. Pokud vy chcete psa odnaučit je lovit na svém pozemku, nezbude vám, než zamezit cizím slepicím přístup a nebo dohodnout se se sousedem, že je bude mít zabezpečené, aby k vám nechodily (věřte mi, že jednodušší je var. č. 1).

A pokud psa pouštíte na volno mimo svůj pozemek v místě, kde jsou cizí zvířata, která ten pes ohrožuje (může ohrožovat), tak ho prostě nepouštějte navolno. A nebude tím pádem honit slepice. Případně ho vychovejte tak, abyste ho od slepic odvolali, resp. abyste uměli zařídit, že se k nim vůbec nevydá.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 15.06.2023, 12:08:04 xxx.xxx.0.224

"Jde nějak odnaučit psa aby chytal slepice?"

teoreticky zcela jistě ano

"které pobíhají na volno po okolí a náš Ronnie, Bíglácký kluk je občas prožene"

když nebude Ronnie pobíhat volně po okolí stejně jako ty slepice (předpokládám, že tím okolím není myšlen vlastní pozemek), tak nebude moci slepice honit. K tomu slouží jednak mechanické zajištění psa=vodítko, + výcvik (jakože pes jdoucí pod povelem u nohy se vylučuje se psem honícím slepice, apod.)

 

Doron (neregistrovaný) 15.06.2023, 20:19:15 xxx.xxx.28.100

To jsou zase všechno taková režimová opatření.

Otázka zní, jestli jde psa odnaučit honit slepice.

Já to svoje psy odnaučila, byla jsem na ně  velmi nepříjemná, protože mám svoje skepice opravdu ráda.

Nevím, jestli bych to dokázala s bíglem, s loveckými psy žádnou zkušenost nemám.

Anonymní (neregistrovaný) 16.06.2023, 13:55:19 xxx.xxx.22.251

Znám z vyprávění Svazarmovské vycvikářky : zakouslou slepici přivázala psovi "pod bradou" a nechala ho tak celý den. Přes slepici se nedostal ani napít. Na konci dne už mu slepice ošklivě páchla.

Bylo to drastické, hraničilo to s týráním - ale mělo to úspěch. Na slepice už se ani nepodíval.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 16.06.2023, 14:00:21 xxx.xxx.226.6
Doron:

To jsou zase všechno taková režimová opatření.

Otázka zní, jestli jde psa odnaučit honit slepice.

Já to svoje psy odnaučila, byla jsem na ně  velmi nepříjemná, protože mám svoje skepice opravdu ráda.

Nevím, jestli bych to dokázala s bíglem, s loveckými psy žádnou zkušenost nemám.


Jak bígl nevím, ale fšicí naši ohaři, tedy lovečáci,  jsou vždycky učení, že slepice se nehoní. 

Pro zadavatele: Ronnyho na stopovačku a cíleně za slepicema chodit a na stopovačce učit každý každičký den klid, tedy sedím, pouze hledím a vnímám, co mi říká páníček. Začnu na vzdálenosti, kde mne Ronny vnímá a postupně se přibližuju, cvičím, cvičím, až to ucvičím.

chvd
chvd (389 příspěvků) 18.06.2023, 01:52:11 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Znám z vyprávění Svazarmovské vycvikářky : zakouslou slepici přivázala psovi "pod bradou" a nechala ho tak celý den. Přes slepici se nedostal ani napít. Na konci dne už mu slepice ošklivě páchla.

Bylo to drastické, hraničilo to s týráním - ale mělo to úspěch. Na slepice už se ani nepodíval.


Zajimava metoda, pripomina mi to takovou tu univerzalni:

Za zopakovani prohresku amputace nohy. Sestou slepku uz proste neprozene.

Doron (neregistrovaný) 18.06.2023, 10:15:16 xxx.xxx.28.100
Anonymní:

Znám z vyprávění Svazarmovské vycvikářky : zakouslou slepici přivázala psovi "pod bradou" a nechala ho tak celý den. Přes slepici se nedostal ani napít. Na konci dne už mu slepice ošklivě páchla.

Bylo to drastické, hraničilo to s týráním - ale mělo to úspěch. Na slepice už se ani nepodíval.


Tuhle " metodu" popisoval v nějaké své knize Konrad Lorenz, pak psa ještě zavřel do kurníku, jestli si dobře pamatuju.

To já teda na Dorouše, když se pustil do slepice, jenom zcela autenticky řvala a když jsem doběhla, dostal po čume. Musela jsem vypadat, jako bůh pomsty :( 

Myslela jsem si, že máme dokonale nacvičenou nevšímavost, ta ale fungovala, jen když jsem byla na zahradě. Tenhle incident jsem viděla z okna, kohout začal řvát, jak když je poblíž liška.

Od tý doby už je s honěním slepic klid, jen na požádání je kultivovaně zažene z terasy.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.