Aktuálně: 4 789 inzerátů176 102 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

dokrmování papoušků

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 17.06.2023, 07:05:27 xxx.xxx.233.198

Dobrý den, mám dotaz na zkušenější chovatele, kteří už dokrmovali. Máme mladý pár penantů, postupně během týdne hynula mláďata. Nevydržela jsem to a nejstarší mládě (14 dní staré) jsem jim včera odebrala. Opět poloprázdné vole, samice ho ani už nezahřívala. Zatím krmím směsí vařené vajíčko, vařená mrkev, piškoty a ovesné vločky. Mládě se mi krásně hlásí o krmení. Můj dotaz zní - kdy začít přidávat další složky krmení? Četla jsem o drcené slunečnici, červené řepě, dětských přesnídávkách, apod. ? Jaké máte zkušenosti?

Ogar (neregistrovaný) 17.06.2023, 07:16:26 xxx.xxx.185.281
Odpověď na příspěvek uživatele pommovi z 17.06.2023, 07:05:27

Dobrý den, vaší výhodou je, že mláděti je už 14 dnů, takže důležité střevní laktobacily už má od rodičů a nemusíte je řešit bílým jogurtem apod. Zároveň jste se vyhla období po vylihnuti, kdy je nutné dokrmovat každé 2-3 hodiny. Přesto doporučuji koupit dokrmovaci směs co je na obrázku. Je to kompletní krmivo, ke kterému není nutné nic přidávat. Příprava vašeho krmení je časově náročná a nikdy se nevyrovná složení této směsi. 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 17.06.2023, 07:52:14 xxx.xxx.18.60
Odpověď na příspěvek uživatele Ogar z 17.06.2023, 07:16:26

Děkuji za odpověď. :) Momentálně ho krmím co 2 hodiny přes den a v noci měl pauzu 7 hodin. Četla jsem si ještě před odběrem info v knížce Umělá inkubace a ruční odchov papoušků - Matthias Reinschmidt. :) 

O časovou náročnost při přípravě krmení mi nejde, jsem na rodičovské dovolené, takže ten čas tomu ráda věnuji. A dokrmovací směs bych ráda domácí už z důvodu, abych věděla, čím ho krmím. :) To složení Nutribird 21 mě dle popisu moc neoslovilo. Všem našim papouškům směsi míchám sama. Většinu ovoce a zeleniny jim pěstuji na zahradě, abych věděla původ. 

"Vymazlenou" domácí dokrmovací směs měl dle popisu Zappe z ifauny. Ale netuším, zda chodí nyní i sem? 

Kveten11 (neregistrovaný) 17.06.2023, 19:04:25 xxx.xxx.56.111
pommovi:

Dobrý den, mám dotaz na zkušenější chovatele, kteří už dokrmovali. Máme mladý pár penantů, postupně během týdne hynula mláďata. Nevydržela jsem to a nejstarší mládě (14 dní staré) jsem jim včera odebrala. Opět poloprázdné vole, samice ho ani už nezahřívala. Zatím krmím směsí vařené vajíčko, vařená mrkev, piškoty a ovesné vločky. Mládě se mi krásně hlásí o krmení. Můj dotaz zní - kdy začít přidávat další složky krmení? Četla jsem o drcené slunečnici, červené řepě, dětských přesnídávkách, apod. ? Jaké máte zkušenosti?


S dokrmenim neporadím,ale je to zajímavé téma.Nikdy člověk neví, kdy ho to potká mohu se zeptat co jste použila jako tepelný zdroj pro mladé, pokud nejsou vyhřívací inkubátory atd ;) děkuji 

Anonymní (neregistrovaný) 17.06.2023, 20:57:39 xxx.xxx.233.198
Kveten11:

S dokrmenim neporadím,ale je to zajímavé téma.Nikdy člověk neví, kdy ho to potká mohu se zeptat co jste použila jako tepelný zdroj pro mladé, pokud nejsou vyhřívací inkubátory atd ;) děkuji 


Mám od kuřat a kachňat vyzkoušeno dát mladé do přenosky s lahví teplé vody  + celé zastlat tlustší dekou. Nechávám jeden cíp odkrytý, aby tam šlo teplo. Vodu vyměňuji každé krmení. 

misimisi
misimisi (45 příspěvků) 17.06.2023, 21:27:26 xxx.xxx.0.1

Dobrý večer, já bych se přimluvila spíše za tu krmnou směs. Je upravená na lepší stravitelnost, má vyvážené složení vitamínů a hlavně enzymů, které normální stravou nedodáte. Do kaše je možné třeba 2x týdně přidat ještě kapičku vit D, trošičku aloe Vera juice či jablečné šťávy... Přirovnám to k dítěti,  ve dvou měsících by jste jej nekrmila rozmixovaným masem se zeleninou a bramborem bez mléka, neboť by to nestrávilo, i když by jste věděla, co jste tam dala. Snad jsem to napsala srozumitelně, myslím to v dobrém. Přestávka v noci je potřeba,  volátko se musí úplně vyprázdnit, aby tam nekvasily zbytky potravy. Ve třech týdnech krmte asi 8x za den, každý týden se to cca o jedno krmení snižuje. V 10 týdnech snižte postupně na 1x za den. Kolem 6. - 7. týdne přidejte zrní, granule, vodu, senegalské proso v klásku, bude si s tím nějakou dobu jen hrát, než se to naučí jíst. Přeji hodně štěstí a zdraví. 

zjarda
zjarda (131 příspěvků) 17.06.2023, 22:16:29 xxx.xxx.139.178

Zdravím, doufám, že nikoho neurazím, když jsem vložím odkaz na mé stránky, kde najdete vše potřebné. No aspoň myslím.

http://zjarda-papousci.webnode.cz/

S pozdravem Zappe 

Květen11 (neregistrovaný) 18.06.2023, 07:33:37 xxx.xxx.56.111
Anonymní:

Mám od kuřat a kachňat vyzkoušeno dát mladé do přenosky s lahví teplé vody  + celé zastlat tlustší dekou. Nechávám jeden cíp odkrytý, aby tam šlo teplo. Vodu vyměňuji každé krmení. 


Děkuji za typ

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 20.06.2023, 06:47:31 xxx.xxx.233.198
zjarda:

Zdravím, doufám, že nikoho neurazím, když jsem vložím odkaz na mé stránky, kde najdete vše potřebné. No aspoň myslím.

http://zjarda-papousci.webnode.cz/

S pozdravem Zappe 


Jee, díky moc. Nebyla jsem si jistá, zda sem chodíte. Váš příspěvek na ifaune o dokrmování mě zaujal ze všeho nejvíc. :)) 

zjarda
zjarda (131 příspěvků) 20.06.2023, 22:11:11 xxx.xxx.23.231
Odpověď na příspěvek uživatele pommovi z 20.06.2023, 06:47:31

Zdravím,  no nemáte zač děkovat,  ale jsem potěšen. A popravdě jsem vůbec nevěděl, že tyto stránky existují a kdyby mě neoslovil přímo správce,  tak bohužel. 

S pozdravem Zappe 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.