Aktuálně: 4 685 inzerátů177 450 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Soužití samic

Newa (neregistrovaný) 17.06.2023, 22:44:29 xxx.xxx.297.157

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších na soužití dvou králíků, konkrétně samic. Sice jsem toho o soužití přečetla dost ale byla bych ráda za vaše zkušenosti. Mám 3,5 měsíční samičku, je strašně hodná, kamarádí s naším psem i morčatama, není teritoriální, od začátku co jí máme je velmi mazlivá a hodná. Prostě by mě zajímalo jestli by se podle její povahy dalo odhadnout jak novou králinku přijme? A nebo jestli má dobrý věk na to, aby dostala novou kamarádku?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.06.2023, 06:41:46 xxx.xxx.147.163
Newa:

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších na soužití dvou králíků, konkrétně samic. Sice jsem toho o soužití přečetla dost ale byla bych ráda za vaše zkušenosti. Mám 3,5 měsíční samičku, je strašně hodná, kamarádí s naším psem i morčatama, není teritoriální, od začátku co jí máme je velmi mazlivá a hodná. Prostě by mě zajímalo jestli by se podle její povahy dalo odhadnout jak novou králinku přijme? A nebo jestli má dobrý věk na to, aby dostala novou kamarádku?


Nedalo. Až se projeví puberta, může být všechno jinak. A co jsem tady četla, králík je teritoriální a dvě stejná pohlaví pospolu se rvou. Ve velké většině. Lepší by to mělo být po kastraci.

Jakž takž se snášejí sestry ze stejného vrhu. Kamarádka to tak má. Ale i tak si myslím, že to nemusí klapnout vždy.

Anonymní (neregistrovaný) 19.06.2023, 12:45:33 xxx.xxx.174.238
Newa:

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších na soužití dvou králíků, konkrétně samic. Sice jsem toho o soužití přečetla dost ale byla bych ráda za vaše zkušenosti. Mám 3,5 měsíční samičku, je strašně hodná, kamarádí s naším psem i morčatama, není teritoriální, od začátku co jí máme je velmi mazlivá a hodná. Prostě by mě zajímalo jestli by se podle její povahy dalo odhadnout jak novou králinku přijme? A nebo jestli má dobrý věk na to, aby dostala novou kamarádku?


Kralici jsou teritoriální a u stejného pohlaví je soužití málokdy možné. Nicméně měla jsem 2 kralice,  k dospělé jsme porizovali mládě a starší mladší adoptovala.  Ale soužití fungovalo jen díky tomu, že spolu nebyly nikdy zavřené, žily navolno, měly pro sebe celý byt. Jediné,  kdy se vyskytly problémy bylo v případě onemocnění, operace. To se začaly rvat,  druha cítila oslabení a bylo zle. Vždy to pak trvalo tak 14 dní dát je opět dohromady.  Podruhé už jsme šli do kastrovaneho parecku a to je úplně něco jiného- první jsme měli kluka,  ten byl v 8 mes. Kastrovany, další rok jsme adoptovali holku, ta šla na kastraci 2 měsíce po pořízení, bláznivý se v ní hormony.  Od té doby jsou spolu nerozlučna dvojka. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.