Aktuálně: 4 793 inzerátů175 904 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Korela si odhrýzla nohu

R (neregistrovaný) 18.06.2023, 23:56:36 xxx.xxx.245.172

Dobrý večer, dnes keď som prišiel z práce domov som si všimol, že jedna mladá (už odstavená) korela nemá nohu, najprv som si myslel, že ju napadol nejaký škodca (nedávno sme riešili problém s lasicou) alebo dravec, ale potom som si všimol, že druhá mladá korela (súrodenec) si hryzie nohu (odhrýzla si prsty), samozrejme som ich okamžite ošetril aby nedostali infekciu. Tieto korely boli odstavené vo vonkajšej voliere s mladými andulkami, mladými kakarikmi a ďalšími mladými korelami. Papagáje sú pravidelne preliečované, dostávajú aj vitamíny, choré určite niesú , doteraz bolo všetko v poriadku a žiadne sebadeštruktívne správanie som u nich nepozoroval. Volieru majú dostatočne veľkú, stravu majú pestrú - každý deň dostávajú (ako všetky naše papagáje): ovocie (jablko, mango, jahody,hrozno,melón,..), zeleninu (mrkva, uhorka, mladý hrách,..), zelené (púpavu, šalát,..), senegalské proso, občas namočený rožok atď) - samozrejme, že nie všetko v jeden deň.. sepie majú, dostávajú aj konáre z ovocných stromov na okusovanie..

Môže byť chyba v rodičoch? Rodičia súrodenci určite niesu, samec je môj odchov a samica je z Čiech, obaja sú 2021 - toto bol ich prvý odchov.. Len mi nepríde normálne, že 2/3 mladých si začali hrýzť (odhrýzli) nohy. Mladé z iných hniezd to nerobia. Odstavené sú cca mesiac. Tá najmladšia zatiaľ deštruktívne správanie nemá. 

Nemá s týmto skúsenosti? Za ten čas čo chovám papagáje sa mi nestalo, že by si niektorý sám odhryzol nohu.

A ešte sa chcem spýtať čo s takýmito korelami bez nohy spraviť? Je mi ich ľúto len tak vypustiť (určite by vonku neprežili). Nemám pre nich miesto, zatiaľ som ich dal do voľnej samostatnej voliery, ktorú mam pripravenú pre strakatých Alexandrov..

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 19.06.2023, 03:48:49 xxx.xxx.24.253

hned čobole zapomeň, že bys to řešil "vypuštěním". už máte v zemi zákon na ochranu zvířat proti týrání? v čr je totiž něco takového právě tímhle zákonem zakázané.

Slim (neregistrovaný) 19.06.2023, 05:53:16 xxx.xxx.0.1

Nevěřím tomu románu. Pěkná hovadina od začátku až do konce.

Anonymní (neregistrovaný) 25.07.2023, 12:52:04 xxx.xxx.20.44
Odpověď na příspěvek uživatele R z 18.06.2023, 23:56:36

Pokud nevíte co s nimi ráda se jich ujmu a postarám se o ně jestli je ješte máte 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.