Aktuálně: 4 653 inzerátů177 544 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Největší kočka na světě

Anonymní (neregistrovaný) 22.06.2023, 07:15:11 xxx.xxx.233.242

Rád bych věděl jaké plemeno kočky je největší a nejtěžší na světě a jakých dosahuje parametrů? Rád bych ji pořídil přítelkyni.

Kilian
Kilian (1025 příspěvků) 22.06.2023, 07:21:19 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.06.2023, 07:15:11

.....to je dotaz, jako když pořizujete přitelkyni mobil a ne živého tvora..si zadejte na net dotaz největší plemeno kočky a tam budou i ty parametry....

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.06.2023, 07:29:58 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.06.2023, 07:15:11

Má Vaše přítelkyně povolení k chovu, když jí chcete pořídit nějvětší kočku na světě? Ale jinak bezva vtip. 

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 22.06.2023, 07:31:42 xxx.xxx.213.168

Takto se zvíře rozhodně nepořizuje, pane anonyme. Měli byste si vybrat plemeno i jedince společně, obepsat chovatele, můžete se jet mrknout na výstavu koček, kde je velké zastoupení plemen a můžete si tam promluvit i s chovateli. Dále je důležité i co vy můžete kočce nabídnout, velká a těžká plemena potřebují veliká, těžká a stabilní škrabadla, velké pelíšky, velký kočičí záchod, atd atd. Máte pro velkou kočku dost prostoru? Další věc je, že koťata by se měla pořizovat dvě(pokud tedy nepracujete z domova a nemáte čas si s kotětem přes den hrát), spousta chovatelů už ani nedává kotě jako jedináčka. Pokud tomu jen opravdu vůbec nerozumíte a máte snahu se v tomto ohledu dovzdělat, doporučuju si s přítelkyní udělat výlet na nějakou kočičí výstavu (ale prosímvás, hlavně se tam neptejte chovatelů na "parametry" kočky :D). 12.8. bude v Ostravě, 16.9. v Ústí a 30.9. v Praze. Do té doby si doporučuji zjistit nějaké informace o péči o kočku a o plemenech jako takových a o případných problémech a nemocech, které tato plemena mohou trápit.

Kilian
Kilian (1025 příspěvků) 22.06.2023, 07:50:33 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.06.2023, 07:29:58

....pan asi myslí z běžné chovaných doma. ..ohledně lva a podobně jiné kočky by šel poptat do jiné rubriky.....

Anonymní (neregistrovaný) 22.06.2023, 07:57:14 xxx.xxx.233.242

Asi jsem se špatně vyjádřil tak nemusíte hned být agresivní jsem amatér. Nemyslel jsem kočkovitou šelmu jako lev nebo tygr ale něco jako kočku domácí jako je perská, angorská apod tak které plemeno je největší. Anonymní jsem hlavně aby se to třeba přítelkyně nedozvěděla.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 22.06.2023, 08:13:52 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Asi jsem se špatně vyjádřil tak nemusíte hned být agresivní jsem amatér. Nemyslel jsem kočkovitou šelmu jako lev nebo tygr ale něco jako kočku domácí jako je perská, angorská apod tak které plemeno je největší. Anonymní jsem hlavně aby se to třeba přítelkyně nedozvěděla.


Velké plemeno je třeba mainská mývalí.

Ale nedá mi se nezeptat - víte vy nebo vaše přítelkyně, co to obnáší, mít doma kočku? Jako třeba poškrábané sedačky, skříně, vy oba, všude chlupy, strhané záclony a žaluzie, vyhrabané (případně rozbité) květináče...

 

Kilian
Kilian (1025 příspěvků) 22.06.2023, 08:27:21 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.06.2023, 07:57:14

.....nejsme agresivní, jen jste prostě zadal dost nesmyslný dotaz....k největším se řadi jak už píši výše mainská mývalí..ale je náročná na prostor, výživu a měly by být ideálně dvě...a nekupovat bez PP, opravdu nic neušetřite a zklamání bude velké....trochu menší jsou ragdollové, kteří nejsou tak živelní jako maminky, al jsou to také velké krásně kočky, opět dvě a s PP.....

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.06.2023, 08:27:24 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.06.2023, 07:57:14

Velké plemeno vyžaduje také speciální podmínky - jste je schopen zajistit? Velké plemeno je třeba Savannah, ale to pořebuje výběh a zkušenosti chovatele. Výběr plemene podle velikosti je nesmysl - doporučila bych spíše výběr podle povahy plemene a možností.

Anonymní (neregistrovaný) 22.06.2023, 08:27:55 xxx.xxx.224.165
Anonymní:

Rád bych věděl jaké plemeno kočky je největší a nejtěžší na světě a jakých dosahuje parametrů? Rád bych ji pořídil přítelkyni.


Spokojená kočka = spokojená rodina.

 Tzn. o kočce musíte hodně vědět. Je to živé, citlivé zvíře a má své nároky a potřeby.

Není to jen o misce granulí a krásné dekoraci na sedačce.

Kočka v bytě? Měly by být dvě. (dva?)

Kilian
Kilian (1025 příspěvků) 22.06.2023, 08:31:22 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 22.06.2023, 08:13:52

....popřípadě rozbité vše co je přístupné a možné ve hře smést z výšky na zem....kradeni jídla, válení se na kuchyňské lince nebo v hrncich na ní....noční aktivita, kdy se jeden nevyspí...divoké honičky po bytě, nechuť se pomazlit....čůrani do postele....a tak všelijak podobně...

Kilian
Kilian (1025 příspěvků) 22.06.2023, 08:37:05 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 22.06.2023, 08:13:52

....ty chlupy...konci éra černého oblečení....pokud není sušička na prádlo, je člověk neustále obalené chlupy....chlupy rovněž všude, kam si sednete a vecer lehnete....ideálně denně luxovat...navíc čištění kočičí toalety dost nevabného obsahu...stelivo je také občas po bytě, když ho kočka roznese....

kometa
kometa (4388 příspěvků) 22.06.2023, 08:39:06 xxx.xxx.224.101
Kilian:

....ty chlupy...konci éra černého oblečení....pokud není sušička na prádlo, je člověk neustále obalené chlupy....chlupy rovněž všude, kam si sednete a vecer lehnete....ideálně denně luxovat...navíc čištění kočičí toalety dost nevabného obsahu...stelivo je také občas po bytě, když ho kočka roznese....


Jste zapomněla na chlupy v právě otevřeném jogurtu.😜

Kilian
Kilian (1025 příspěvků) 22.06.2023, 08:40:56 xxx.xxx.0.1

....likvidace kytek domácích....nesnášenlivost s ostatními domácími mazlíčky a možná i těmi dvounohymi a to jak domácími, tak na návštěvě....a kousnutí nebo drapnuti od velké kočky je vic jak citelné....

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 22.06.2023, 08:52:44 xxx.xxx.213.168

A ještě rovnou dodám, hlavně nekupujte kočku od množitele = neregistrovaného chovatele. Hodně velkých plemen trápí například problémy se srdcem - HCM, a každé plemeno má vlastně něco. Dobří chovatelé testují svoje kočky na genetická onemocnění a nechovají na nemocných jedincích. U koček bez průkazu původu se netestuje nic a velmi často se stává, že chovají i na příbuzných jedincích = degenerace a další zdravotní rizika. Což ale žádný solidní chovatel vám kotě jako "překvapení" pro přítelkyni rozhodně neprodá. S tím je třeba počítat.

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.06.2023, 08:58:08 xxx.xxx.47.71

Pán by nejprve měl zvážit možnosti, které může kočce poskytnout a podle toho vybrat plemeno nikoliv podle velikosti.  A i k chovateli by se měl zajít podívat, a vidět rodiče a v jakých podmínkách vyrůstají. Nejlepší je vzít si kotě od chovatele, který chová kočky v podobných podmínkách jaké je schopen poskytnout kupující. 

Ps. jelikož nemám možnosti nechovám habešsku ani savannah ačkoliv se mi obě plemena velmi líbi. 

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 22.06.2023, 10:18:11 xxx.xxx.213.168

A ještě dodám další věc a to, že někdy se veterinární péče může prodražit i na několik desítek tisíc, což vás může potkat u jakéhokoliv zvířete z jakýchkoliv podmínek, jen od těch solidních chovatelů je pravděpodobnost různých onemocnění podstatně nižší.

Teď nedávno kocour špatně doskočil na packu a kulhal, druhý den se letělo na veterinu, dělal se mimo jiné i rentgen a hned jsme byli na 2k. Naštěstí mu nic nebylo, dostali jsme léky na bolest a za pár dnů to odeznělo. Mám kočku s autoimunitním zánětem nosní dutiny, do 3 - 4 let to bylo naprosto zdravý zvíře a teď bude doživotně inhalovat kortikoidy každý den, což zmírňuje tvorbu hlenu v nosní dutině, ale i tak sem tam kýchá, což prostě "vysmrkává" ten hlen a ano, když se zadaří, je to na zdech, oknech, atd...

Tím chci říct, že je potřeba si velmi rozmyslet, jestli budete schopní se starat i o nemocného jedince, jak finančně, tak časově, nebo i z jiných důvodů (častější úklid, atd). To zvíře může být x let zdravé a potom se najednou může objevit cokoliv, ale taky nemusí. Jen je třeba počítat s tím, že se něco takového stát může.

Rapotačka (neregistrovaný) 22.06.2023, 10:45:25 xxx.xxx.224.165

A kde zvíře (zvířata) skončí, když se "náhodou" rozejdete.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.