Aktuálně: 4 949 inzerátů174 083 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Prodej štěněte

Petra T. (neregistrovaný) 23.06.2023, 07:45:10 xxx.xxx.245.72

Naše fenka bude mít do 14 dnů štěňátka. Podle ultrazvuku jen 3 ale to nevadí, má poprvé. Ale, vím že je budu chtít mít doma co nejdéle a loučit se s nimi bude hooodně těžké. Proto se chci zeptat kdy je nejzaší termín pro prodej do nového domova. Je pro štěně špatně mít ho doma třeba pět měsíců a pak ho až dát pryč? Myslím po citové stránce štěněte kdy bude nejmíň strádat. Děkuji, Petra.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 23.06.2023, 08:07:39 xxx.xxx.32.20

"kdy je nejzaší termín pro prodej do nového domova."

žádný není. Taky si je můžeš nechat....

"Je pro štěně špatně mít ho doma třeba pět měsíců a pak ho až dát pryč?Myslím po citové stránce štěněte kdy bude nejmíň strádat"

pro štěně není důležité citové naplnění jeho chovatele, ale navázání se na jeho životního parťáka, tedy nového majitele (a to včetně socializace a výchovy/výcviku). A to se děje nejlépe po tom sedmém týdnu života štěněte (čímž myslím odběr nejlépe v 8. týdnu, v 9. týdnu to prý není vhodné, v 10. týdnu, mini plemena se dávají i později) . Jistěže jsou chovatelé, kteří se zvládnou po všech stránkách dobře o štěňata postarat i déle, než ty dva měsíce (taková socializační fáze 8-12 týdnů), a jistěže existují lidé-ti noví majitelé, kteří se o psa dobře nedokáží postarat třeba i nikdy. Ale prostě platí úvodní premisa. Obecně - štěne nejlépe zvládá změnu "smečky" hned po 7. týdnu.

 

Petra (neregistrovaný) 23.06.2023, 08:18:16 xxx.xxx.245.72

Ale mně jde hlavně o štěnítka moje city jsou až druhotné. Možná si jedno necháme, chtěla bych všechny ale to nejde hold. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 23.06.2023, 08:27:15 xxx.xxx.32.20

to nejvíc, co můžeš pro štěňata udělat, je dát si práci s výběrem nových majitelů a včas jim je předat

ono dobře socializovat tlupu štěňat, protože musíš socializovat jedno každé zvlášť, nechť nemá oporu sourozenců, není žádná sranda

plemeno, jestli se můžu zeptat?

eena
eena (176 příspěvků) 23.06.2023, 08:35:39 xxx.xxx.231.241

Petra, podľa mňa v tom 7-8 týždni to je akurát. A je mi jasné, že teraz ste natešená a plná citov. Ale keď budú mať šteniatka tých 5-6 týždňov bude to riadna fuška a budete aj rada, že idú do nových domovov (samozrejme "dobrých" rodín i keď jeden nikdy nevie) a vám sa uľaví. Predsa len starostlivosť o "vrece bĺch" dá zabrať a to nepočítam večné umývanie a utieranie podláh. Aj z vlastných skúseností sa mi najlepšie rozbiehalo so šteniatkami v tom 8 týždni - adaptovali sa u nás veľmi ľahko a prirodzene. Keď sme brali trošku staršie už to bolo o poznanie ťažšie - viac a dlhšie "plakali"  - hlavne večer. Podstatné a aj dosť ťažké je ale nájsť im dobré nové domovy. Mimochodom to že boli na ultrazvuku iba tri neberte veľmi vážne - u nás ich malo byť šesť max osem a bolo ich 12, kamoška mala mať tri a mala desať - proste vždy je to nakoniec prekvapko 

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 23.06.2023, 08:56:28 xxx.xxx.25.133

to štěně je v tom sedmém osmém týdnu prostě připravené přejít do dalšího levelu a vidíte na nich, že co jim stačilo už jim nestačí.

pokud máte to štěně doma déle, je s ním zásadní práce, protože ho prostě musíte začít brát samotného - a každého zvlášť, když jich máte víc - ven, potřebují se učit, cvičit.

Anonymní (neregistrovaný) 24.06.2023, 08:46:35 xxx.xxx.4.218

Když jsme si brali první štěně tak mě nejdříve překvapila slova chovatelsky: "ta je ráda, že se jich zbaví" - o feně.

A potom s jakou samozřejmostí se štěně zařadilo do naší "smečky". První ráno se ozvalo zavytím - asi se ptalo "kde to jsem?". Zjistilo, že doma a už to bylo rozpustilé veselé štěně, které nesmutnilo, ale cíleně si nás začlo omotávat kolem tlapek :-)). Brali jsme si přesně dvouměsíční. Když není vážná překážka, je to vhodný čas.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.