Aktuálně: 4 985 inzerátů174 052 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Cestovani do CR

Jirka (neregistrovaný) 23.06.2023, 17:52:49 xxx.xxx.29.106

Zdravim vas a predem dekuji za prispevky. Vracim se po letech zpet do Ceske republiky a privazim s sebou psa. Musim ale priznat, ze mam z toho celkem respekt a obavy. Slysel jsem nezpocet pribehu a situaci s birokracii a korupci imigracnich uredniku. Mate nekdo zkusenosti s priletem psa do CR, a naslednou komunikaci s imigracnimi uredniky? Nevim, co mam ocekavat! Pujde vse hladce, ci me budou komplikovat zivot?

Dekuji Jirka

Doron
Doron (1774 příspěvků) 23.06.2023, 21:34:57 xxx.xxx.2.191

A odkud přijíždíte? Nemáte občanství?

Imigrační úředníci jsou dost spíš dost nepružní a neochotní, bývaky tam velké fronty na cizinecké policii, ale psa se to týkat nebude :).

Se psem jsem ze zahraničí necestovala, ale když splníte veterinární předpisy, nikdo po vás úplatek chtít nebude.

Chingis
Chingis (43 příspěvků) 23.06.2023, 22:24:10 xxx.xxx.0.1

Pokud nejste cizinec, imigrační se o vás zajímat nebude a pes je nebude zajímat už vůbec. Je to zkušenost deset let stará, ale my s imigračním a cizineckou policií neměli vůbec problém, jednání velice vstřícné, rychlé, žádné fronty. 

Psa jsem vezla z Mexika. Ve Frankfurtu je jim to evidentně úplně u zadele, co kdo přiveze. Psa jsem pokaždé vyzvedla u nadměrných zavazadel a šla ven hledat, kde by se mohl vyvenčit. Papíry nechtěli vidět ani když jsem ve své naivitě šla veterinární kontrole zaklepat na dveře. V Praze u východu požádali o papíry, jen to zběžně prohlédli a šli jsme ven, zdržení ne víc jak půl minuty. Co potřebujete k dovozu psa máte v odkazu od Bodlinky.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.