Aktuálně: 4 580 inzerátů178 008 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Kam za krásnými koňmi

Michala D. (neregistrovaný) 30.06.2023, 05:51:12 xxx.xxx.90.162

Dobrý den, prosím poraďte mi nápad na výlet kde uvidím krásné koně, klidně hřebčíny nebo ZOO nebo volně přístupné stáje? Příští týden máme volno a rádi bysme se někam mrkli na horse . Líbí se mi a dceři moc ale mít je nemůžeme. 

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 30.06.2023, 06:30:22 xxx.xxx.168.148
Odpověď na příspěvek uživatele Michala D. z 30.06.2023, 05:51:12

https://www.jezdectvi.org/zavody/220707H1 v olomouci bude český sportovní pohár.  Tam bude plno krásných koní, kteří budou skákat přes překážky... Když nebudete překážet a budete ohleduplní vůči lidem okolo, i do stáje se podíváte

kometa
kometa (4408 příspěvků) 30.06.2023, 09:40:11 xxx.xxx.224.101
Michala D.:

Dobrý den, prosím poraďte mi nápad na výlet kde uvidím krásné koně, klidně hřebčíny nebo ZOO nebo volně přístupné stáje? Příští týden máme volno a rádi bysme se někam mrkli na \'horse\' . Líbí se mi a dceři moc ale mít je nemůžeme. 


Ve výběhu uvidíte koně kdekoliv. Do stájí nebo hřebčínů se musíte předem domluvit. Volně přístupné nejsou.

A krásní koně jsou leckde - za mě - Kladruby, Slatiňany, Písek, Vondrov, Benešov u Prahy...

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 30.06.2023, 09:41:13 xxx.xxx.27.178

Anebo prostě prohlídka Kladrub či Slatiňan. Obě míst amají neskutečná genius loci, koně jsou Boží. V kladrubech si mlžete zaplatit i prohlídku hřebčína s průvodcem, ve Slatiňanech nevím, ale k ohradám se dostanete a je tam krásný zámek s hipologickou expozicí a okolí je taky čarokrásné.

Michala D. (neregistrovaný) 30.06.2023, 10:36:11 xxx.xxx.90.162

Právě na ty Kladruby jsem myslela asi nejvíc, to není volně přístupné za vstupné? Musí se tam předem volat? Byla jsem tam jako malá se školou ale to už nevím jak bylo, domlouvali to asi učitelé.

Saga
Saga (355 příspěvků) 30.06.2023, 10:49:36 xxx.xxx.245.41

Slovensko Topolčianky. Jedním dechem nádhera. Byli jsme tam před lety na dovolené v termálech a to bych nebyla já, abych někde nesehnala nějakou hajtru že jo. Hřebčín jsme měli asi 70 km daleko od našeho ubytování, tak jsme se prostě jeden den sebrali a jeli jen tak. Prostě jsme tam přišli, požádali o prohlídku, zaplatili a bylo. Měli jsme takovou malou soukromou prohlídku s moc milou paní. Nevím, jestli to takhle funguje i dnes, ale tenkrát to bylo prima. Byla jsem tam z toho úplně unešená. Doporučuji!

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 30.06.2023, 10:53:45 xxx.xxx.27.178
Michala D.:

Právě na ty Kladruby jsem myslela asi nejvíc, to není volně přístupné za vstupné? Musí se tam předem volat? Byla jsem tam jako malá se školou ale to už nevím jak bylo, domlouvali to asi učitelé.


Podívejte se na stránky.

Jen tak trajdat Vás po stájích nikdo nenechá, obzvlášť v tak velkých, když tam mají koně za stovky tisíc až do milionu a lidi mají ruce nenechavé.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 30.06.2023, 11:39:07 xxx.xxx.224.101
Michala D.:

Právě na ty Kladruby jsem myslela asi nejvíc, to není volně přístupné za vstupné? Musí se tam předem volat? Byla jsem tam jako malá se školou ale to už nevím jak bylo, domlouvali to asi učitelé.


Určitě to domlouvali učitelé.

Viz Jana..., po žádných stájích vás nenechají volně courat, nemusí to být zrovna světoznámé Kladruby.

Já bych dopředu určitě zavolala, aby s vámi počítali. Protože na vás musí vyčlenit člověka. To není jako prohlídka zámku, kde mají průvodce jenom na to.I když na některých je taky lepší si zajistit rezervaci.

Quash
Quash (273 příspěvků) 30.06.2023, 17:04:01 xxx.xxx.25.49

V Kladrubech v areálu jsou možné pouze komentované prohlídky s průvodcem - skupinové. Doporučuji si zajistit on-line vstupenky předem, o prázdninách často bývá celý den vyprodán dopředu, abyste nejela zbytečně. Volně se můžete pohybovat mimo hlavní areál po cestách okolo výběhů,  např. cesta Kladruby-Selmice. Pokud vás zajímá i krajina, probíhají komentované vyjížďky krajinou Unesco, ve výletním voze taženém dvouspřežím. Nejvíc toho je k vidění na akcích typu Den starokladrubského koně, výročních akcích hřebčína a akcích zaměřených na děti např. Kladruby naruby, Zimní království. A pak jsou závodní akce, na které je přístup veřejnosti také možný.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.