Aktuálně: 4 583 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

Ptáci ve stájích

Stáje (neregistrovaný) 26.06.2023, 09:28:12 xxx.xxx.5.61

Necháváte pro stájí volný přístup ptákům? Létají mi tam vlaštovky a vrabci, vím že jsou vlaštovky chráněné a také je tam nechávám, ale tak si říkám jestli nemužou dotáhnout nějakou nemoc do koní. Přecijen létají z Afriky a prolétnou půlku světa.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 26.06.2023, 10:00:20 xxx.xxx.224.101
Stáje:

Necháváte pro stájí volný přístup ptákům? Létají mi tam vlaštovky a vrabci, vím že jsou vlaštovky chráněné a také je tam nechávám, ale tak si říkám jestli nemužou dotáhnout nějakou nemoc do koní. Přecijen létají z Afriky a prolétnou půlku světa.


Teoreticky můžou, třeba TBC. Ale na to nepotřebují přeletět půlku světa.😉 My jsme to nikdy neřešili a za každou vlaštovku a vrabčáka jsme rádi.  Protože jich rozhodně není nadbytek. + samozřejmě pochytají spoustu hmyzu.

V každé stáji vlaštovky a vrabci vždycky byli.

Quash
Quash (273 příspěvků) 27.06.2023, 06:11:54 xxx.xxx.32.234

Mám je ve stáji devátým rokem a jsem za ně také vděčná. Nebyly tu, lákání na betonová hnízda nezabíralo. Pak postavil hnízdo a vyvedl mladé první pár a od té doby počet hnízd narůstá násobně. Mouchy vychytají tak, že nejsou nutné žádné chemické zásahy, což je pro mě větším přínosem, než případné riziko. Nás se  nebojí, asistují při místování, koním sedají na záda a když jim spadlo hnízdo a udělali jsme jim náhradní, přijaly ho bez výhrad a mladé dokrmily.  Na podzim se stresujeme, jestli poslední snůšky dokrmí včas a stihnou všechny odletět a užíváme si jejich loučení, když včetně mladých krouží před odletem ve velkém hejnu nad domem a stájí a my jim přejeme šťastný návrat.

Verun
Verun (748 příspěvků) 27.06.2023, 09:02:45 xxx.xxx.220.12

No ,mě nevadí, ale i zároveň trochu vadí....vrabčáci lezou do žlabu a samozřejmě tam kadí,kadí i do napaječky, nad žlabem a solným lizem si vlaštovky udělaly hnízdo, než ho postavily, bylo všude , na můj vkus, dost blátíčka, ale vydržela jsem to, teď jen aby nekadily přímo do žlabu nebo na sůl....vrabčáci se přestěhovali do stáje z haly, když jim tam vyschnul zdroj zrní, obsadili hnízda vlaštovkám a dost odrzli. Po příletu vlaštovek bylo ve stáji dost rušno, pár hnízd si vrabčáci ubránili, takže teď tam sedí vlaštovka, vlaštovka, vrabčák, co si hnízdo vytunil senem-hrůzacrazy, vlaštovka....občas hovínko schytám i já a průlety vlaštovek do stáje okolo mojí a kobylí hlavy taky nic moc, bojím bojim, že do mě narazí.Venku na stáji hnízdí jiřičky....víc mě teda ale štvou ti vrabčáci, co se vrtají v nasypaným ve žlabu...

 

Královna (neregistrovaný) 29.06.2023, 19:06:50 xxx.xxx.290.173

Vlaštovky jsou rozhodně přínos, mám 2 hnízda v jednom 4 mladé a v druhém už jich 5 vyletělo ven. Jsou nesmírně uzitecne v boji s hmyzem.

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 29.06.2023, 19:11:18 xxx.xxx.133.108

Vrabčáci při hnízdění loví ovády, ale jestli to stojí za ten bordel?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.