Aktuálně: 4 798 inzerátů176 126 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Křik papouška

Lucka (neregistrovaný) 05.07.2023, 07:17:11 xxx.xxx.27.274

Mám papouška senegalského, a dost křičí když zrovna nejsem u jeho klece a nehladím ho, zkrátka jak se vzdálím, tak řve a řve.Máme ho 2a půl roku, občas je to nesnesitelné, ze začátku jsem zkoušela, že jsem ho pokaždé když začal a nepřestal ani po půl hodině zakryla a myslela jsem si, že když si to časem spojí - křik - deka, tak že pak dá pokoj ale je to pořád stejné.Můžete mi poradit, jestli se to dá nějak odnaučit. A dále mám dotaz jiný.Chtěla bych si pořídit ještě pejska, ale netuším, jak se bude pejek chovat k papouškovi a obráceně, prosím pokud s tím máte nějaké zkušenosti, poraďte mi 🦜

kometa
kometa (4304 příspěvků) 05.07.2023, 07:22:53 xxx.xxx.147.163
Lucka:

Mám papouška senegalského, a dost křičí když zrovna nejsem u jeho klece a nehladím ho, zkrátka jak se vzdálím, tak řve a řve.Máme ho 2a půl roku, občas je to nesnesitelné, ze začátku jsem zkoušela, že jsem ho pokaždé když začal a nepřestal ani po půl hodině zakryla a myslela jsem si, že když si to časem spojí - křik - deka, tak že pak dá pokoj ale je to pořád stejné.Můžete mi poradit, jestli se to dá nějak odnaučit. A dále mám dotaz jiný.Chtěla bych si pořídit ještě pejska, ale netuším, jak se bude pejek chovat k papouškovi a obráceně, prosím pokud s tím máte nějaké zkušenosti, poraďte mi 🦜


Odpoví povolanější.

ad křik) Chováte o samotě společenského tvora, proto křičí. Navíc senegalci jsou dost hluční.

ad pes) Budete mít na papouška ještě méně času. A ten začne nejspíš žárlit. Vzájemné nebezpečí záleží na velikosti psa.

kometa
kometa (4304 příspěvků) 05.07.2023, 07:24:51 xxx.xxx.147.163
kometa:

Odpoví povolanější.

ad křik) Chováte o samotě společenského tvora, proto křičí. Navíc senegalci jsou dost hluční.

ad pes) Budete mít na papouška ještě méně času. A ten začne nejspíš žárlit. Vzájemné nebezpečí záleží na velikosti psa.


Oprava, nejsou zas tak moc hluční. Ale to ostatní platí.

Leithian
Leithian (553 příspěvků) 05.07.2023, 18:16:01 xxx.xxx.98.114

Papoušek řve protože je zavřenej sám nudí se. Týráte ho. Papouška prosím prodejte. Buď musí mít opravdu velkou bytovou volieru s dostatkem hraček a být 2 nebo ho musíte mít prakticky nonstop venku a věnovat se mu úplně stejně jako batoleti. Pokud toto nemůžete a je jedno proč, dejte ho někomu kdo ten čas a možnosti mít bude.

Někdy holt se stane že se něco nedomyslí nebo přecení. Není ostuda to přiznat a vyřešit. Ostuda je se na to vykváknout.

 Papoušci vyžadují mnohem víc péče a “běžné” pozornosti jak pes.

Vaše situace má tři řešení 

1, papouskovi se okamžitě začít nonstop věnovat, pak lze poridit i psa a ano mohou být spolu v poho. Nebo taky ne a budou se chtít navzájem zabit nebo se jen tak bát že to nepůjde. 

2, poridit okamžitě volieru o velikosti aspoň 2m delka 150 výška a metr hloubka. A do ni partnerku ci partnera. Ideálně podobneho stáří a ne z voliery (dotahnout mlade nemusí si sednout dospělí s tim mivaj problém) 

3, za mne pro vás nejlepší. Papouška prodat nebo darovat (to lze do Papouščího ráje nebo Laguny pokud chcete mít jistotu supr péče, že nebude na kšeft a nejde vám o peníze) a pak si pořídit pejska. Ale vhodného klidnějšího plemene. 

Držím palce vám a hlavně papouskovi at se to vyřeší. 

zjarda
zjarda (131 příspěvků) 06.07.2023, 15:47:38 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  no u tutoho problemu se jistě jen tak neshodneme.

Ano, každé rozhodnutí je těžké pro obě strany. Ale radit okamžitě ho prodat nebo darovat? No to není řešení. Co když to není papoušek  “za pár korun”, nebo není až tolik prostoru, je to jinak miláček-jen ten křik…! 

A že je sám a je to “týrání”, tak to určitě není! Papoušek se naučí svůj režim, kdy půjde ven, kdy bude pamlsek, kdy bude koupání…ale tomu všemu se musí učit a např. já sprchuji pravidelné každou neděli a už v kleci mu říkám, že bude "cáky cák" a asi po měsíci pochopil a teď je v klidu.Nebo, když něco udělá dobře, tak ještě před pamlskem ho chválím, vezmu si ho na prst a ještě mu dávám na zobáček pusinky a pak pamlsek. Prostě každou činnost s ním si musíte pojmenovat a používat! 

A je očividné, že je na vás hodně fixovaný, takže asi vše bude  na vás! A soužití s jiným zvířetem nebude problém, ale musí si pomalu na sebe zvykat!

S pozdravem Zappe 

https://zoomagazin.cz/jak-odnaucit-papouska-kricet/

-----------

https://www.ifauna.cz/clanky/580-jak-odnaucit-papouska-kricet.html

-----------

https://www.papousci.com/clanek/kakadu-jako-spolecnik-cloveka-9-cast-jak-omezit-krik

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Leithian
Leithian (553 příspěvků) 06.07.2023, 16:36:05 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 06.07.2023, 15:47:38

Sorry ale papoušek co je v kleci 20 hodin denně je chudak. Kort když je sám a majitwl si ho všimne párkrát za den. To je fuj a musí se to řešit. A týrání to je. Že vy to tak nevidíte je dost smutný. Nechtěla bych bejt vaše zvíře 

zjarda
zjarda (131 příspěvků) 06.07.2023, 17:17:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 06.07.2023, 16:36:05

Nebudu se s vámi dohadovat! Váš názor a můj názor a zkušenosti! 

Jinak nikdo nepsal o nějakých 20hodinách “vězení”! A vy teda vidíte na mích foto nějaké to týrání?! Neznám nikoho, kdo by se zvířeti mohl věnovat nonstop a že přijdu z práce za 8 až 10h, jak jsem psal, nic negativního jsem nikdy nepozoroval, ale pravdou je, že pak byl semnou venku jak dlouho chtěl. A je škoda, že by jste nechtěla být mým zvířetem nebo by jste měla super péči a výživu. 😀

S pozdravem Zappe 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.