Aktuálně: 4 949 inzerátů174 083 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Agresivní pes

Inka (neregistrovaný) 09.07.2023, 13:00:37 xxx.xxx.204.26

Dobrý den, chci se zeptat co se dá dělat kdyz v naší ulici bydlí agresivní pes co už pokousal několik lidí. S majiteli není řeč, jde o vlčáka. Jde se obrátit na nějaké úřady nebo co v této věci můžu dělat. Inka

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 09.07.2023, 13:02:29 xxx.xxx.172.108
Inka:

Dobrý den, chci se zeptat co se dá dělat kdyz v naší ulici bydlí agresivní pes co už pokousal několik lidí. S majiteli není řeč, jde o vlčáka. Jde se obrátit na nějaké úřady nebo co v této věci můžu dělat. Inka


A to se nevyšetřovalo to pokousání těch několika lidí?

Nešli na ošetření, nehlásili to třeba Měšťákům…?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 09.07.2023, 14:17:39 xxx.xxx.6.240
Odpověď na příspěvek uživatele Inka z 09.07.2023, 13:00:37

Vy sama nemůžete “preventivně” nic. Všichni pokousaní by museli podat trestní oznámení a navíc by museli zpětně prokázat, že k činu došlo.

Vy můžete jednat pouze pokud budete napadena (a ideálně ještě k tomu budete mít svědky). 
Pokud máte strach o sebe, dítě, svého psa, jste bohužel v nevýhodě a nejlepší je psovi se vyhýbat. Mnoho psů “startuje” nebo min. znejistí, když na něj civíte, díváte se mu do očí. Takže pokud si chcete kontrolovat svůj prostor při míjení, nejlépe je předstírat, že vás nezajímá a že máte pro strach uděláno. Sledovat ho úkosem, nepodívat se mu do očí, vykládat si v klidu s tím, s kým zrovna jdete… nezrychlovat chůzi a už vůbec ne utíkat a máchat rukama. To je částečná prevence na společném otevřeném prostoru. (Předpokládám, ze majitel ignoruje vedení psa na vodítku a nemá nad ním ani jinak kontrolu.)

U nás v ulici byl podobný problém, obrovský pes od hospodské si běhal po celé čtvrti, skákal na hárající feny, skákal na lidi, co si brali malého psa do ruky, nakonec se i serval a došlo i k pokousání. Policie byla u hospodské asi tolikrát, kolik tam za večer štamgasti vypili dohromady piv. Vždy jen domluva, pak možná malá pokuta.  Nakonec ho snad po nějakém větším incidentu někam uklidila, už ho nevídáme.

= policie zasahuje, až když už jde o prokázaný malér.
 

kometa
kometa (4186 příspěvků) 09.07.2023, 14:38:05 xxx.xxx.147.163
Inka:

Dobrý den, chci se zeptat co se dá dělat kdyz v naší ulici bydlí agresivní pes co už pokousal několik lidí. S majiteli není řeč, jde o vlčáka. Jde se obrátit na nějaké úřady nebo co v této věci můžu dělat. Inka


Kdyby mě pokousal pes známého majitele, svištím k doktorovi a poté s papírem na policii. Ale viz výše - chce to svědky.

kometa
kometa (4186 příspěvků) 10.07.2023, 13:31:10 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

A pak svištím ještě s papírem k advokátovi, aby mi sepsal vymáhání všech újem, které si k tomu zdůvodním.


Pravda, na toho jsem zapomněla.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 10.07.2023, 14:30:03 xxx.xxx.213.168

Hodně se pro takové případy doporučuje prý nosit paralyzér. Já osobně vůbec nemám tušení jak pes na takovou věc reaguje, ale prý se toho psi bojí. Jaký na to máte názor? 

Přijde mi to lepší, než pepřák, kterej díky větru můžete nastříkat i sobě a vašemu psu do očí. 

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 10.07.2023, 14:47:03 xxx.xxx.115.78
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2023, 14:30:03

Vzít sebou na prochajdu kamarada s kavkazanem, tibetskou dogou nebo sao. Hádám že by to byl poslední útok a byl by klid. Vono pořádně psa pretahnout klackem po hlavě… No Neni bull nebo rtw aby to dal bez mrknutí oka

Anonymní (neregistrovaný) 10.07.2023, 16:04:43 xxx.xxx.164.121

U nás teď měšťáci vyšetřovali. Majitel psa, věděl, že se pere, ze sousední si  chodil do naší psa koupat do bývalého koupaliště.Natrefil tam na pána od nás se starým pidipsem. NO malého psa pokousal do krve a majitel, poté, co majitel napadeného psa svého ubránil,odešel.

Bohužel, za týden se tam setkali znovu a tentokrát větší pes malého na místě zakousl. Bylo u toho dost svědků, pracovníci obce zrovna odstraňovali okolo nálety. Majitel opět utekl, poškozený se sesypal a nechtěl nic řešit. Ale odpoledne jeho bratr vše nahlásil na policii a ta přijela vyšetřovat. Také starosta se ve věci angažoval. Protože byli svědci a majitel má se psem již víc problémů, bude se to řešit u krajského úřadu. Teď má být někdy schůzka, co vím. Samotnou mi zajímá,jak vše skončí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 10.07.2023, 16:13:23 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.07.2023, 16:04:43

A ti psi byli navolno? A majitel pidipsa je starý pán?

Majitel velkého dostane pokutu a možná týrání; větší pokutu. To ale může dostat i ten druhý majitel. Zatím se teda tohle stalo jednou a po odvolání pokutu pro majitele zabitého psa zrušili.

Za psych. újmu může chtít peníze.

Děs. 

Agresivní pes by ode mne dostal rovnou jednu do huby a majitel hned po něm. Musím svého psa bránit a tuhle planetu před zbytečnými lidmi. 

Když nejsou schopni dát pořádné tresty. Furt dokola furt furt furt.

Anonymní (neregistrovaný) 10.07.2023, 16:22:55 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.07.2023, 16:13:23

Majitel pidipsa je postarší pán, ale starý ne. Na volno byli oba psi, dalo by se říct, že to bylo na začátku jedné z cest, kterou obec vyčlenila k volnému pouštění psů. Malý pes byl ale v dosahu majitele, on se ani nikdy nevzdaloval.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 10.07.2023, 16:57:58 xxx.xxx.43.113
Tenurri:

Hodně se pro takové případy doporučuje prý nosit paralyzér. Já osobně vůbec nemám tušení jak pes na takovou věc reaguje, ale prý se toho psi bojí. Jaký na to máte názor? 

Přijde mi to lepší, než pepřák, kterej díky větru můžete nastříkat i sobě a vašemu psu do očí. 


paralyzér háže el. výboj a hlavní výhoda je v tom, že většina psů se lekne toho výboje, tedy k žádnému kontaktu nedojde. No a na ten zbytek pak čeká to kontaktní použití a z toho si už vezme ponaučení každý.

pepřový sprej se doporučuje gelový, který jaksi drží směr i když je vítr

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 10.07.2023, 17:52:32 xxx.xxx.236.108

Já osobně jsem potřebovala několik let zkušeností na to, abych v takové krizové situaci potlačila pud schovat svoje feny pod křídla (naprosto nerealizovatelné v té rychlosti a tedy neúčinné) a místo toho skočit po agresorovi a znehybnit ho.

Troufám si říci, ze valná většina lidí bude reagovat podobně. Šok, strach a nekoordinovaná snaha se nějak ubránit. Rady “dát psovi do huby” jsou tedy ty nejlepší, pod to se podepisuji, ale zároveň pro mnoho lidí nezvládnutelné.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 11.07.2023, 07:43:44 xxx.xxx.38.104

Měla jsem bohužel svého prvního psa velmi dominantního dalmatina, občas se rval - zásadně s výrazně většími, černými kluky, jedlý pes byl pro něj např rotvajler, tibetská doga, ( chodily po dvou🙈),…., K tomu já svého psa nikdy na volno nepustila bez náhubku , takže jsem byla za toho blázna, co skáče mezi rvoucí se smečku a zachraňuje toho puntíkatýho magora. Já nikdy na chirurgii kupodivu nemusela, Dany několikrát, ale vždy jen potrhaný kožich. Máte pravdu aktivní přístup je prostě nejlepší možnost, ale musíte vědět jak na to.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 11.07.2023, 07:56:45 xxx.xxx.213.168
hmn:

paralyzér háže el. výboj a hlavní výhoda je v tom, že většina psů se lekne toho výboje, tedy k žádnému kontaktu nedojde. No a na ten zbytek pak čeká to kontaktní použití a z toho si už vezme ponaučení každý.

pepřový sprej se doporučuje gelový, který jaksi drží směr i když je vítr


Děkuji,

já právě přemýšlím, že si paralyzér pořídím. Psa ještě nemáme, ale po okolí vídám hodně bulloidních psů, hodně psů bez vodítka, v parku neposlušné kusy, atd. Já sama mám do 60 kilo a prát bych se se psem nechtěla, takže mi přijde vhodné nosit s sebou něco takového pro případ nouze.

Nechci nic přivolávat, nikdy jsem s nikým problém neměla, že bych ho musela takto řešit…ale o těch pokousaných psech a štěňatech poslední dobou slýchám docela často…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.