Aktuálně: 4 725 inzerátů176 699 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Problém naložit

Olina P. (neregistrovaný) 11.07.2023, 11:59:57 xxx.xxx.40.184

Ahoj, máte nějaký fígl jak dostat koně do přepravníku? Je dobré ho lákat dovnitř na krmení? Nějak se nám to nedaří. Jde o mladého koně nechci mu to hned zkraje zprotivit. Děkuji Olinka.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 11.07.2023, 12:15:12 xxx.xxx.27.178

Pokud nemáte k ruce trenéra, který zná Vás a Vašeho koně, silně doporučuji najít si někoho, kdo má prokazatelné zkušenosti s nakládáním koní, a to především v klidu.

Nebude to levná záležitost, ale jsou to doopravdy dobře investované peníze, OPRAVDU.

Osobně jsem u koní přes 20, ale možnosti učit se této manipulaci jsem fakt měla téměr nulové - a s vlastním koněm jsem samozřejmě tvrdě narazila. Neznalá chování koní při nakládání, řešení situací, totální vnitřní nejistota (moje), kterou kůň samozřejmě využil (záměrně neříkám zneužil) ve svůj prospěch.

Našla jsem si člověka, který mi koně, kterého jsme dřív nakládali hodinu a půl, naložil v klidu (bez řvaní, lopat, lonží, jen na začátku s jemnými pobídkami tušírky, na konci bez) 4x během čtvrt hodiny. Poučil mě i koně.

Nehledě na to, že každý kůň reaguje jinak.

kometa
kometa (4348 příspěvků) 11.07.2023, 13:21:08 xxx.xxx.147.163
Olina P.:

Ahoj, máte nějaký fígl jak dostat koně do přepravníku? Je dobré ho lákat dovnitř na krmení? Nějak se nám to nedaří. Jde o mladého koně nechci mu to hned zkraje zprotivit. Děkuji Olinka.


Viz vedlejší vlákno Nastupování. Třeba vás inspiruje.

zofre
zofre (25 příspěvků) 12.07.2023, 15:06:00 xxx.xxx.42.222
Odpověď na příspěvek uživatele Olina P. z 11.07.2023, 11:59:57

https://kunjepritel.cz/clanky-a-poznamky/o-nakladani/

https://kunjepritel.cz/zelinda/zelindi-cestovani/

S autorkou textů jsme “přepsali” totálně po… nakládání naší Berušky, kterou k handlíři natáhli  na vůz za hlavu, elektrickým navijákem. Když jsme ji koupili a odváželi, nebylo použito fyzické násilí žádné a psychické  pouze velmi slabé, vzalo to Žofrákovi 4 hodiny a mírku ovsa, dojela v pohodě, zvolna vystoupila suchá. Ze svodu, který vyhrála, dtto-zas kolem 4 hodin,bez ovsa, ukecal ji syn nekoňák v okamžiku, kdy si Žofrák hledal trasu po kopytě a vyřizoval neplacené týdenní volno. 

S janinkou jsme to časem přepsali tak, že vystoupila po příjezdu z 200km na pokyn..počkali jsme  cca 20 minut, nabídli pití, popasení…a pak šli zkusit, co by řekla  cvičnému nastoupení zpět, připraveni  reagovat na sebemenší “nechci”. Nastoupila. Jsem moc ráda, že jsme tomu čas na opravu dali, když jela naposledy, do špitálu,  i když jí bylo mizerně, Žofráka  přivítala, na výzvu gestem nastoupila.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.