Aktuálně: 4 957 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Nesestoupení varlat u štěněte

vistagggidk (neregistrovaný) 11.07.2023, 16:14:06 xxx.xxx.13.12

Dobrý den, máme 4. měsíční štěně, obě varlata mu již před nějakou dobou úspěšně sestoupila, ovšem jedno se rádo občas vrací do tříselného kanálku. Jde však velmi jednoduše nahmatat a vrátit zpět do šourku, kde pak taky zůstane. Jak postupovat? Může se stát, že varle nakonec zůstane v tříselném kanálku a tedy bude nutná kastrace že? Nejspíše se tedy jedná o získaný kryptorchismus.. Bohužel moc informací mi o tomto případu nešlo dohledat, tak začínám být bezradná. 

Budu ráda pokud má někdo zkušeností více a ví jak se to dále vyvíjelo. Kdo má nějakou zkušenost ať se s ní podělí, budu ráda za každý názor. Je mi samozřejmě jasné, že mohu s pejskem na pozdější výstavy a uchovnění asi rovnou zapomenout. 🙈

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.07.2023, 19:31:04 xxx.xxx.0.1

Když varlátko cestuje, není to do budoucna chovatelsky ideál. 

Jak jsou na tom sourozenci? Někdy je lepší na varlata nesahat, jindy naopak hmatat a vracet, to by vám měl upřesnit veterinář. Pro psa je určitě lepší, aby byla obě varlata sestouplá přirozeně, případně tomu manipulací drobně pomoci. Na přemýšlení o kastraci máte času dost. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 10:46:23 xxx.xxx.82.160

Nechci se do toho moc míchat, řešila jsem kryptorchismus u psa už dávno. Ale když cestuje, nejde ( veterinář ) vracení do tříselného kanálku zabránit mechanicky ? 

Nic by to asi nezměnilo na vhodnosti do chovu, ale prospělo by to zdraví psa.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.