Aktuálně: 4 946 inzerátů174 068 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Fungují tablety proti klíšťatům i na kloše?

Petr (neregistrovaný) 11.07.2023, 23:00:12 xxx.xxx.142.170

Aktuálně vytahuji svému psovi už třicáteho kloše, takovou invazi jsme ještě nezažili, začali se slétat na něj i na mně a pádili jsme z toho lesa, ale nestačilo jsme utéct. Bohužel jsem na návštěvě u rodičů a nemám tu žádný antiparazitní šampón, nejbližší veterinární pohotovost, kde bychom mohli něco koupit teď v noci je v Brně, 1.5 hod cesty. Protože je dost neklidný a musí ho to dost svědit ta pokousání, tak jsem si radši na tu pohotovost zavolal a tam mně doporučili jak mu mám nadávkovat lidská antialergika. Co mně ale překvapilo, že některé kloše pod ním nacházím mrtvé, nebo dost přiblbé (normálně se pohybují dost rychle potvory), může to být tím, že má v sobě tablety Bravecto? Nemáte s tím zkušenosti někdo? I třeba s tím, co jiného můžu ještě dělat? Ráno letím pro ten šampón do města a tajně doufám a vzývám boha jménem Bravecto, že ti zbylí, co jsem ještě nenašel do rána zdechnou … 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 12.07.2023, 07:28:17 xxx.xxx.119.6

Tak po “napití” asi Bravecto funguje i na kloše, ale psovi je to k prdu, protože štípanec už bude svědit.  Mně myslivec doporučil před procházkou použít Arpalit sprej, nepoužívala jsem tedy přímo, ale nastříkala na hadřík a psa potřela. Klošů i tak ubylo. Nejvíc samozřejmě pomáhá vyhýbat se místu výskytu, což ne vždy jde (zvlášť, když ty příšery jsou prakticky všude).  Nosit s sebou kartáč, psa průběžně projet. V lékárničce mít třeba Fenistil kapky? Štípance/blízance ošetřit betadinou. 

  Zkoušela potírat jitrocelkou, která mně i okolí na štípnutí funguje skvěle, ale jemu to nepomohlo. Největší úlevu přinesl Apoquel, který byl podán na jinou alergii, jsou to neskutečný svině.  

Petr (neregistrovaný) 12.07.2023, 09:03:05 xxx.xxx.142.170

Děkuji Ronjo za rady, ráno jsem našel na pelíšku dalších 5 mrtvých a už mu nemůžu žádného najít na tělě, tak myslím, že to Bravecto to zničilo. Jak říkáte kousnutí to nezabrání ale vícero kousnutí od jednoho kloše zřejmě ano. A jako ano, z mládí jsem něco takového tady v Bílých Karpatech vůbec neznal při pohybu se psy v lese. Poprvé jsem na to narazil v Čechách a toto léto jak na Šumavě tak teď už i tady na česko-slovenském pomezí. Hnus 🙂

bambule
bambule (415 příspěvků) 12.07.2023, 09:45:16 xxx.xxx.48.214

Máme na Česko - Slovenském pomezí chalupu. Kloši mi tak nevadí, horší je klíšťové peklo. Stačí vyjít před chalupu a už na vás skáčou😀. Mi kolikrát přijde, že jen čekají, až se otevřou dveře. 

I když nad tím tak přemýšlím tak mám pocit, že loni tam bylo klochů víc. To se nedalo lesem ani pojít. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.