Aktuálně: 4 791 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Párování sourozenců

Dezen (neregistrovaný) 12.07.2023, 11:34:02 xxx.xxx.193.2

Dobrý den, prosím Vás mám celkem zvláštní dotaz, zajímalo by mě jak párujete třeba ptáky z více hnízd když je tam oboje pohlaví, aby se Vám nespárovali sourozenci?Nebo k sobě moc nejdou?Pokud od sebe nebyli vůbec odděleni a od vylíhnutí spolu?Také mi jde o to že máme 6 let pár papoušků Žako, údajně z odchytu, ale jako jediný pár nám prostě nedělají, mají se k sobě, krmí se, mají endoskopii, takže pár to je, ale snůška nic, proto se ptám kdyby byli od malička spolu bylo by možné že se mají rádi jako sourozenci?

AAA (neregistrovaný) 12.07.2023, 14:33:28 xxx.xxx.0.243
Dezen:

Dobrý den, prosím Vás mám celkem zvláštní dotaz, zajímalo by mě jak párujete třeba ptáky z více hnízd když je tam oboje pohlaví, aby se Vám nespárovali sourozenci?Nebo k sobě moc nejdou?Pokud od sebe nebyli vůbec odděleni a od vylíhnutí spolu?Také mi jde o to že máme 6 let pár papoušků Žako, údajně z odchytu, ale jako jediný pár nám prostě nedělají, mají se k sobě, krmí se, mají endoskopii, takže pár to je, ale snůška nic, proto se ptám kdyby byli od malička spolu bylo by možné že se mají rádi jako sourozenci?


Zdravím,nepíšete,jestli navštěvují budku,to je základ budoucího úspěchu,to že se k sobě mají je dobře,šest let není dlouhá doba,kdysi jsem čekal na oranžovokřídlé přes deset let.A to jsem jich měl pět párů,pak se to chytlo a postupně odchovávali všichni.U velkých papoušků je nutná trpělivost na spoustu let.Základ je zájem o budku,třeba dát jinou,nebo stávající přemístit,někdy stačí otočit vletový otvor na jinou stranu a dějí se divy.Chovám velké papušky několik desítek let a mám stejné problémy jako vy.Nedělám to pro peníze,nezbavuji se nehnízdících párů,vím jedno ,že chyba je někde na mé straně,tak zkouším různé změny,nejen v zařízení,ale i v druhu krmiva,to také ptáky stimuluje k pohlavní aktivitě,zelené,klíčené,né moc tučné,každý organizmus je jiný a potřebuje své.

Vydržte,pokud se nejedná o ptáky s poškozenými pohlavními orgány,tak by to mělo klapnout.Píšete,že jsou endoskopovaní,zkušený veterinář pozná i vadu na pohlavních orgánech a majitele upozorní,vlastní zkušenost MVDr Košťál hned viděl na endoskopu,že se pták nikdy množit nebude.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 13.07.2023, 11:01:09 xxx.xxx.155.0

Pokud mám mladé od více párů a chtěl bych utvořit páry přirozeným výběrem, tak jednoduše dám do jedné voliéry samce sourozence a k nim nepříbuzné samičky třeba taky sourozence a samičky od těch příbuzných samců dám do jiné voliéry zase s cizími protějšky. Samozřejmě, že sourozenci stejného pohlaví mohou být v jedné voliéře. Pak si však už musíte dát pozor, aby jste z těchto odchovů zase nedával ptáky nasebe a tím se zase přibližoval příbuzeneckému křížení. 

Ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud jsou sourozenci odmala spolu i když je dáte do nějaké velké společné voliéry a mají možnost si vybrat cizí protějšek, tak to udělají. Pokud by jste je však oddělil a třeba další rok dal dohromady, tak se vám klidně mohou spárovat.  

V přírodě to bude fungovat stejně, jestli bude po ruce cizí krev, tak je vyhráno, v okamžiku kdy ne, tak pro záchranu druhu vyvedou mladé i sourozenci. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.