Aktuálně: 4 810 inzerátů175 985 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Senegalský pohlavní dospělost

Rolnička (neregistrovaný) 13.07.2023, 05:57:01 xxx.xxx.7.273

Dobrý den, v kolika letech vám poprvé zahnizdili senegalci. Mám tříletý pár a stále míč, ale harmonizují. Krmí se. Je lepší kmenová budka nebo prkenná. 

zjarda
zjarda (129 příspěvků) 13.07.2023, 16:37:40 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  samozřejmě je to u každého páru individuální! Nejsou to andulky,  že se jim dají stejné atypické budky a jede se!  Ale popravdě i ty andulky mají “své dny”😀 nebo, když jsem poprvé viděl duhové,  tak jsem hned koupil 2páry a celkem za  velký peníz, ale odchovu jsem se nedočkal a to jsem zkoušel asi vše možné i nemožné! 

Ale k dotazu -  u mě jednou pár senegálců zasedl ve 2letech, byl to můj odchov a perfektně vše zvládli👍, ale jinak hnízdí   po 3roce života a i déle,  ale to už bych přemýšlel o nějaké změně(budka,místo,teplota,vlhkost,výživa,bílkoviny, minerály,naklíčené) a pak teda už jen výměna partnerů. 

A to samé platí i o budkách. U každého si nějakou vyberou a proto je dobré dát jim na výběr kmenovou i prkennou, stojatou, nebo stojatou ve tvaru L, ležatou nebo šikmou. Jestli nám to dovolí prostor!

S pozdravem Zappe 

Chovatel (neregistrovaný) 14.07.2023, 00:08:15 xxx.xxx.63.251

Mně poprvé sedli až v 5 letech, a to se už od 2 let krmili a snažili pářit, takže ještě máte chvíli čas, ale tuto zimu už by vám něco udělat mohli.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.