Aktuálně: 4 706 inzerátů176 910 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Výživa králíků - maso, cholesterol

Haribo (neregistrovaný) 13.07.2023, 13:52:03 xxx.xxx.42.27

Zdravím, jdu se zeptat: Jaká je v současné době konverze krmiva u vykrmovaných králíků? Popřípadě: Jaké krmivo působí příznivě na snížení cholesterolu v tkáních králíků? Ano, vím že v králičím mase je minimum cholesterolu. Děkuji za odpověď.

Bodlinka
Bodlinka (990 příspěvků) 13.07.2023, 14:03:12 xxx.xxx.23.57

cholesterol je přirozená součást buněčných membrán všech živočichů. jinými slovy musí tam být, aby buňky držely tvar, takže pokud chcete v jídle nula cholesterolu, nezbývá než papat pouze kytičky.

kometa
kometa (4357 příspěvků) 13.07.2023, 16:45:17 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

cholesterol je přirozená součást buněčných membrán všech živočichů. jinými slovy musí tam být, aby buňky držely tvar, takže pokud chcete v jídle nula cholesterolu, nezbývá než papat pouze kytičky.


A co králík jenom na seně? Bez jádra. Pominu-li, že bude asi vypadat jak maratónec. Jasně, že vím, že bez cholesterolu to nejde, ale takhle by ho třeba bylo minimum.

Bodlinka
Bodlinka (990 příspěvků) 13.07.2023, 19:57:56 xxx.xxx.23.57
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 13.07.2023, 16:45:17

vždyť ani když ten králík žere jádro, nemá on sám v krmení žádný cholesterol. ono taky k čemu, syntetizuje si ho v játrech

koneckonců to samé dělá člověk. je celkem prokázáno, že hladina cholesterolu v krvi je daná geneticky, vnitřním nastavením toho, co si játra myslí, že je ok hladina, a strava na to nemá vliv. když bude někdo homozygot na takový ten tentononc extra vysokou hladinu, tak může být celý život vegan a stejně ho ve třiceti klepne pepka na zaroslý cévy.

když bude jen na seně, tak toho masa bude akorát málo (něco na způsob rovnice P cholesterol v potravě = mg v králičím mase x g králičího masa

kometa
kometa (4357 příspěvků) 14.07.2023, 09:11:09 xxx.xxx.147.163
acher:

Mám kamarádku je veganka asi 30 let a přesto má vysoký cholesterol.Já jsem masorád

a  cholesterol mám v normě.


Už jsem jednou psala - sestra, štíhlá, zdravě se stravující, má vysoký tlak i cholesterol. Její muž - jí cokoliv kdykoliv, pohyb nulový, s výraznou nadváhou - obojí v normě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.