Aktuálně: 4 818 inzerátů176 080 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Kakadů Bílý

Eva (neregistrovaný) 13.07.2023, 16:49:34 xxx.xxx.141.34

Dobrý den, chci si pořídit do rodiny kakadů,jsem si vědoma všeho co potřebují atd..ale tíží mne pouze jedno a to,mám doma rok a půl letou dceru. Hrozí tam nějaké nepříjemnosti?? jistě že je "oba" budu hlídat,ale přeci jen bych byla nerada po čase to řešit. Prosím o radu,nejlépe od lidí,jenž doma mají tu samou situaci. Děkuji Eva

AAA (neregistrovaný) 13.07.2023, 18:10:47 xxx.xxx.0.243
Eva:

Dobrý den, chci si pořídit do rodiny kakadů,jsem si vědoma všeho co potřebují atd..ale tíží mne pouze jedno a to,mám doma rok a půl letou dceru. Hrozí tam nějaké nepříjemnosti?? jistě že je "oba" budu hlídat,ale přeci jen bych byla nerada po čase to řešit. Prosím o radu,nejlépe od lidí,jenž doma mají tu samou situaci. Děkuji Eva


Zdravím,nepíšete o vaší minulosti s chovem papoušků,toto chce opravdu letitou zkušenost a né si myslet,že to někde přečtete a je to svaté.

Máme doma dva krotké samce kakaduy,bílého a žlutolícího,bílého máme od miminka přes dvacet let,žlutolícího asi patnác,koupen starší.

Bílý je námi vychován ,je bezproblémový,kamarádí se psy i s vnoučaty,ale je vypuštěn jen v přítomnosti dospělých.Stále máme na mysli,že dítě udělá něco proti jeho vůli a může dojít k nevratnému úrazu,případně smrti,neukousne jen prst,dokáže prokousnout tepnu na ruce.Nechci vás strašit,ale je to tak.

Vždy záleží na jedinci,to však při koupi neovlivníte,potom je základ se mu hodně věnovat a naučit ho co se nesmí,není to sranda,chce to pevné nervy a vytrvalost.

Dále co s dovolenou,kdo se o něj postará.

Dále si uvědomte,že pořizujete papouška,který vás bude provázet do konce vašeho života.On má také duši,bude vás a rodinu mít rád,když vás to omrzí,bude trpět stresovou situací při změně majitele a prostředí.

Znám kvanta případů unáhlených pořízení velkých papoušků do rodin,protože je to in,později papoušci skončili jako turisté po dalších chovatelích.Velcí papoušci nejsou andulka,té je to celkem putna.

Jinak nic proti,pokud jste na celý úděl života s papouškem připravena,tak přeji dobrý výběr a hodně štěstí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.