Aktuálně: 4 815 inzerátů175 996 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Alexandr malý

Anonymní (neregistrovaný) 16.07.2023, 05:30:54 xxx.xxx.284.31

Chtěla bych se dozvědět se něco nového o chovu papoušků Alexandra malého, kterého jsem si zakoupila asi před 2 měsíci v akvaristice - teraristice v Praze. Papouška jsme si doma velice oblíbili, i když je ještě stále trochu plachý, doufám, že ho dokážeme ochočit a případně naučit mluvit. Ale o tom jsem nechtěla psát. Chtěla jsem Vás spíše požádat o radu. V obchodě, kde jsem papouška koupila, mi řekli, že není starší než 6 měsíců, ale přitom má vybarvený krk. Ve všech možných příručkách pro chovatele se uvádí, že krk se samečkům vybarví až ve dvou letech. Prodavač mě však ujišťoval, že papoušek je velice mladý. Samozřejmě papouška vrátit nechci, ale zajímalo by mě, jestli prodavač je povinnen při prodeji papouška vydat doklad o tom, že je papoušek z České rep. a jeho stáří.

Leithian
Leithian (553 příspěvků) 16.07.2023, 06:26:18 xxx.xxx.45.135
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.07.2023, 05:30:54

Zkuste sem dát fotku ale prodavač kecal o věku. Nicméně správně by měl být papoušek kroužkovaný a na kroužku údaj o roce narození je. Jestli ho nemá tam je to horší. Ale půlroční fakt nebude. 

kometa
kometa (4303 příspěvků) 16.07.2023, 07:58:17 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Chtěla bych se dozvědět se něco nového o chovu papoušků Alexandra malého, kterého jsem si zakoupila asi před 2 měsíci v akvaristice - teraristice v Praze. Papouška jsme si doma velice oblíbili, i když je ještě stále trochu plachý, doufám, že ho dokážeme ochočit a případně naučit mluvit. Ale o tom jsem nechtěla psát. Chtěla jsem Vás spíše požádat o radu. V obchodě, kde jsem papouška koupila, mi řekli, že není starší než 6 měsíců, ale přitom má vybarvený krk. Ve všech možných příručkách pro chovatele se uvádí, že krk se samečkům vybarví až ve dvou letech. Prodavač mě však ujišťoval, že papoušek je velice mladý. Samozřejmě papouška vrátit nechci, ale zajímalo by mě, jestli prodavač je povinnen při prodeji papouška vydat doklad o tom, že je papoušek z České rep. a jeho stáří.


To je zajímavá otázka.

Nicméně za mě - já bych žádné zvíře u akvaristiky - teraristiky, ani Zverimexu ani Zoohitu… nekoupila. Přesněji řečeno, nakupuji jenom rybičky a to ještě v obchodě, který provozuje můj kamarád.

Protože jinak je to pro mě stejné, jako podpořit množírnu psů. A jestli jste koupili papouška bez kroužku…

Petrlahodny (neregistrovaný) 16.07.2023, 13:09:58 xxx.xxx.136.23

Prodám samce al.malého straku 2023 s DNA A BPFD.Dále budou k mání ručně dokrmovany penanti asi půlka srpna.

Samec 8000

Penanti25oo kč jsou po samici lutino a samé. žlutá straka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4303 příspěvků) 16.07.2023, 14:39:36 xxx.xxx.147.163
Petrlahodny:

Prodám samce al.malého straku 2023 s DNA A BPFD.Dále budou k mání ručně dokrmovany penanti asi půlka srpna.

Samec 8000

Penanti25oo kč jsou po samici lutino a samé. žlutá straka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Proč nedáte do inzerce?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.