Aktuálně: 4 791 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Vývoj cen za poslední dekádu

Roberto (neregistrovaný) 20.07.2023, 11:35:09 xxx.xxx.296.64

Ahojte, pojďme se pobavit kam směruje chovatelství exot. ptactva. Za posledních 15 let jsou ceny +-stejné, takové rosely pestré před 15 roky za 500 Kč, dnes stále 500 Kč, mezitím období pár let kdy byly kolem 300 a nikdo je nechtěl. Výkupní ceny také stále stejné v létě andule za 40 Kč, v zimě za víc. A náklady na krmení? Ty rostou a rostou. Kde je únosná hranice? Už dost množitelů andulek skončilo. Kolik opravdu skutečných chovatelů je mezi námi, kteří jsou ochotni a schopni chov dotovat?

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 20.07.2023, 19:21:29 xxx.xxx.233.198

Tak ono jste si sám odpověděl - buď to dělám jako koníček a dotuji to nebo množím druhy, které zrovna letí (střídám to dle to, co zrovna “frčí”) a cpu to případně i do výkupů, atd. a vydělám na tom. 

Já chovám andulky 20 let, s manželem chováme větší papoušky 7.rokem a žádný rok si ještě nevydělali ani na krmení. Vím to 100"%, máme ŽL a vedu účetnictví. 

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 20.07.2023, 22:56:54 xxx.xxx.0.1

Nějakou únosnou hranici neřeším, prostě mě to baví tak se tohoto koníčku nikdy nevzdám. Jsou roky že je chov ztrátový a někdy zase výdělečný ale tohle neřeším. Chovám jen 4 druhy a celkem mám 6 párů středních papoušků takže je sto spíš relax a zábava takže nějakou ekonomickou stránku neřeším.

Lenka (neregistrovaný) 21.07.2023, 20:14:58 xxx.xxx.64.140

Přesně koníček je koníček. Chovám 17 let a vlastně peníze za mladé stačí tak na krmivo. Nové ptáky a veterináře těžce dotuji z peněženky. Převážně odchovávám pouze andulky a dříve ob rok papoušíčky. Od každého 2 páry.

Krmivo teď šlo dost nahoru a ceny ptáků též. Vyrovnané to není. Též se dost lidí zbavuje chovných párů co si všímám inzerce. Takže bych řekla, že lidi zhodnotili situaci a buď už to nechtěj krmit, nebo možná zkouší prodejnější dražší druhy, aby se jim to rentovalo či vydělali. Část chovatelů co spoléhali na výkup tak věřím že to vzdali, možná i proto ty chovné páry na prodej. A mazlíčkáři už též váhaj, zda si zvíře koupí bych řekla. Peněz nemá nikdo dost teď po covidu si myslím.

Anonymní (neregistrovaný) 23.07.2023, 14:26:00 xxx.xxx.14.192

Pravda je taková, že největším strašákem současnosti jsou pozitivní seznamy. Pokud ty projdou se s chovatelstvím jako takovým konec. Desetitisíce lidí budou bez práce - prodejci krmiv, výrobci klecí, zverimexy atd. Pokud seznamy neprojdou nevidím to s chovatelstvím zase tak zle. Určitý vývoj prodělává pořád, má světlejší a tmavší období a to se střídá. Takže za pár let by zase bylo lépe. Trh se pročistí a budou se chovat druhy, po kterých bude sháňka. Většinou větší druhy papoušků, kterými budou začínat i amatéři a mladí chovatelé.

Kveten11 (neregistrovaný) 25.07.2023, 21:07:35 xxx.xxx.29.133
Alex66:

Nějakou únosnou hranici neřeším, prostě mě to baví tak se tohoto koníčku nikdy nevzdám. Jsou roky že je chov ztrátový a někdy zase výdělečný ale tohle neřeším. Chovám jen 4 druhy a celkem mám 6 párů středních papoušků takže je sto spíš relax a zábava takže nějakou ekonomickou stránku neřeším.


Souhlasím …


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.