Aktuálně: 4 878 inzerátů174 856 diskuzních příspěvků17 758 uživatelů

Pes a jízda na kole

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2023, 11:48:13 xxx.xxx.296.146

Může mi někdo poradit, jak se psem běhat u kola? Mám 2,5 letého zdravého hovawarta. Začali jsme na 1,5 km v mírném klusu. Sehnali jsme cyklistický držák v obchodě a super to funguje. Pesan hned pochopil, že musí běhat na pravé straně a myslím,že se mu to líbí.Kolik mu mám denně přidávat,abych ho moc nepřetěžovala? Dík za rady.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 20.07.2023, 12:57:25 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 20.07.2023, 12:53:47

A tak já myslím, že je lepší, když se člověk zeptá, než aby to napálil do plnejch, pokud pes doteď s kolem neběhal, je lepší mu kondičku vylepšovat postupně. Jak a kolik to neporadím, protože se psy na kole nejezdím, nicméně beru podle sebe a běhání. Je zbytečný si zmasit svaly tím, že to přeženu. A pes vám to neřekne. U sebe to cítíte, u něj ne.

Thielli (neregistrovaný) 20.07.2023, 13:01:32 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

A tak já myslím, že je lepší, když se člověk zeptá, než aby to napálil do plnejch, pokud pes doteď s kolem neběhal, je lepší mu kondičku vylepšovat postupně. Jak a kolik to neporadím, protože se psy na kole nejezdím, nicméně beru podle sebe a běhání. Je zbytečný si zmasit svaly tím, že to přeženu. A pes vám to neřekne. U sebe to cítíte, u něj ne.


…. JAKOŽE KROMĚ TOHO, ŽE STAVÍTE DŮM, MÁTE TŘI PSY, RADÍTE TADY TRPĚLIVĚ KAŽDÉMU… TAK JEŠTĚ BĚHÁTE?!!!! 😲

už vím - jste rentiérka, takže proto máte tolik volného času 🙃

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 20.07.2023, 13:06:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 20.07.2023, 13:01:32

Neee, nenenenene, tetkonc neběhám - bohužel není fakt čas a hlavně energie,jen si občas zavzpomínám a když se vysápu u nás na kopec tak si trošku popoběhnu, doslova. Ale ohaříci jsou pochopitelně nadšení. Víc jsem běhala naposledy, když k nám přišla Taliprdnice, abych jí na šňůře dopřála víc pohybu. Ono je to i s Bubi trošku těžší běhat, protože se sice radostně rozběhne, když zavelím naše Tempo, tempooo! pak se ale zastaví a začne se motat pod nohy. A to jako hrozně, takže je to spíš tanec svatýho Víta, než běh. ale běhala jsem závodně,pak i jen pro sebe /dneska mi trošku u toho vadí ten trend módnosti, co se z běhu stal/ A urvat si čas jen pro sebe a běhání, to se mi nedaří. což je škoda, protože si u toho člověk dokonale vymyje mozek.

Jo rentiérka, to by se mi moc líbilo, mocinky moc, hlavně kdybych byla převelice bohatá rentiérka, páč pak bych si splnila svůj sen - na chalupě , která je na samotě a má obří pozemek, vybudovat azyl pro psy.

Thielli (neregistrovaný) 20.07.2023, 13:17:31 xxx.xxx.65.248

Jo rentiérka, to by se mi moc líbilo, mocinky moc, hlavně kdybych byla převelice bohatá rentiérka, páč pak bych si splnila svůj sen - na chalupě , která je na samotě a má obří pozemek, vybudovat azyl pro psy.

Tak až na rozdíl, že já jezdila divokou vodu, máme tedy úplně stejné snění. 😊 Ještě tedy s tím, že já bych si musela najmout Zrzavce na tu profi stránku, jak se psy. Po sedmi letech stále ještě nic neumím. Ale platila bych vás královsky. 

A omluva, že větvím vlákno… 

Alespoň mohu k tématu dopsat, že občas beru holky také na kole, ale jen na skládačku a bez vodítka, já si jedu krokem a ony jsou vděčné, že také mohou jít krokem (svého normálního tempa) a nemusejí pořád na pomalého dvounožce čekat.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 20.07.2023, 13:32:04 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 20.07.2023, 13:17:31

Joj, divokou vodu, to bych nedala. Ač plavu ráda a myslím, že dobře (na základce taky za školu), tak do tohodle jsem nikdy neměla odvahu, jak to nemám pod kontrolou  sama za sebe, jsem nejistá (stejný s bruslema)

Já taky nic neumím, vokázala mi to Flekatá, neměla bych na agresi - myslím, ty opravdové ranaře. (asi hlavně v tom, že bych si nikdy nebyla jistá, zda můžu věřit doopravdy, zda jsme přestoupili ten práh, kdy už se to nevrátí)

já si jedu krokem a ony jsou vděčné, že také mohou jít krokem (svého normálního tempa) a nemusejí pořád na pomalého dvounožce čekat.

jo, tohle je podle mě ideálka, protože naše chůze -i když chodím rychle - je pro ně pomalá. 

Sardullah
Sardullah (985 příspěvků) 22.07.2023, 13:33:15 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 20.07.2023, 13:32:04

jo, tohle je podle mě ideálka, protože naše chůze -i když chodím rychle - je pro ně pomalá

Tak já mám opačný problém…my se couráme šnečím tempem…Gina chodí jen na vodítku a tak se samozřejmě na procházce přizpůsobím jí. A Gina je čmuchalka. Už i dcera mi říkala, že to je děs, jak se couráme…a já jí povídám, že to není problém, že teda trochu zrychlíme, tak jsme zrychlily a Gina hned říká “tak co to je tohleto, já si to nestíhám všechno očuchat”. Jako jasně, pokud se někam přesunujeme, že jde u nohy, tak to se teda dá trochu zrychlit, ale pokud má “volný” režim, tak to je fakty třeba jen 2,5 kilometru za hodinu….když jdeme “hódně rychle” tak 4 km/h. A pak moje kamarádka říká…to je hrozný, bych se měla trochu hýbat, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat…ty to máš dobrý, ty chodíš alespoň na ty procházky se psy, tak ten pohyb máš…no to je teda pohyb…😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.