Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kanárská doga

Anonymní (neregistrovaný) 21.07.2023, 11:29:13 xxx.xxx.1.281

Ahoj, líbí se nám kanárská doga. Je v něčem specifická oproti jiným plemenům? Jak je náročná na pohyb na procházky?

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 21.07.2023, 11:47:01 xxx.xxx.235.72

znala jsem osobně jen jednoho psa - a ten byl i přes kvalitní socializaci v dospělosti agresivní na psy. 

Kanárská doga je původním posláním hlídač, je to pes poměrně ostrý (však psí zápasy u tohoto plemene nebyly v historii ničím neznámým) a je dost sebevědomý. 

Určitě je to pes do zkušených rukou. Ideální by bylo mít nemovitost s rozlehlým pozemkem a vysokou kamennou zdí, kde by mohl žít dle své historické role… Pohyb potřebuje každý pes, nutná socializace a výchova už od malička je samozřejmostí.

a když už jít do relativně málopočetného plemene, tak do jedince s kvalitním PP. Protože jeden čas na psech málopočetných dogoušů nezařazených do chovu (povaha, nemoci) se vesele množili bezpapíráci… a často i mix různých druhů

eena
eena (176 příspěvků) 21.07.2023, 12:12:39 xxx.xxx.231.241

…. a mne sa páčia barzoji, žirafy, sloni a tigre 😉. No keď som si naštudovala čo všetko potrebujú k životu tak som od ich chovu upustila. Ale teraz vážne - prosím nevyberajte psa len podľa toho čo sa “páči”! Súhlasím s xerxovou - je to pes pre skúsených! Potrebuje svoj priestor - ten stráži. Plemeno je málopočetné asi to má svoj dôvod. Zvážte reálne svoje možnosti a schopnosti - ak na to teda naozaj máte (nemyslím finančne) - tak vyberajte s rozvahou a s PP 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 21.07.2023, 12:50:32 xxx.xxx.221.216
Anonymní:

Ahoj, líbí se nám kanárská doga. Je v něčem specifická oproti jiným plemenům? Jak je náročná na pohyb na procházky?


No asi tak…pokud se ptáte takto…na mě to působí “líbí se mi, ale vlastně o ní nic nevím”, tak si určitě takového psa nepořizujte. Myslím, že takový pes, to už chce opravdu zkušeného člověka. Kanárská doga je vynikající hlídač a ochránce, ale má svá specifika. A při její povaze a velikosti může být nezvládnutá výchova a nebo jen, že si majitel dostatečně neuvědomuje, cože to má za psa a podcení rizika, docela průšvih.

PS: tady je to docela pěkně shrnuto ▷14 důvodů, proč si (ne)pořizovat kanárskou dogu | Hobbio.cz

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 21.07.2023, 22:07:37 xxx.xxx.95.129

Máme doma kanárskou dogu, teď už 8 letého psa. Dostal se k nám dvou letý, nevycválaný, divoký…., stačilo jediné - zaměstnat tělo i mozek a vymezit místo ve smečce. Je podobný pastevcům, chytrý, samostatný. Pokud je člověk ve vztahu k němu důsledný, tak vlastně pohoda pes.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.