Aktuálně: 4 798 inzerátů176 126 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Vypadávání ocasu

Martin (neregistrovaný) 22.07.2023, 11:43:44 xxx.xxx.4.24

Dobrý den. Jdu si pro radu. Během cca měsíce se mi stalo, že mi u chovného 1.0 rosel a jeho mláděte a chovné 0.1 od penantů a jejího mláděte vypadnul zcela ocas.  Ostatní opéření, křídla v pořádku jen ten ocas. Chovný ptákům už podrůstá. Mládě od penantů asi před týdnem padlo,zhruba 2 týdny po vylétnutí z budky. Mají tam ještě další 4 mladé, naprosto v pořádku. Rosele mají jen to jedno mladé a stalo se taky až po vylétnutí z budky. Měli teda ještě jedno mládě, to ale uhynulo asi po 2 týdnech vyléhnutí. Nutno podotknout, že mláďata u rosel, byly od začátku poskromnu krmená a jejich růst a opéření bylo od začátku slabší jak u penantů, kteří se vylíhli ještě o pár dní pozdíš. Oba páry jsou mladé, letos poprvé hnízdily. Jsou vedle sebe ve voliéře. Ostatní vedlejší voliéry bez bez problémů. Žádná změna v krmení ani nic podobného. Je mi záhadou, že se tak stalo u 4 kusů během pár týdnů a jako náhoda mi to přijde až moc velká. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Vím je to věštění z koule, ale budu rád za každou radu. Předem Díky. 

Chovatel - rádce (neregistrovaný) 23.07.2023, 15:04:10 xxx.xxx.89.142

To je opravdu zvláštní problém, zkuste popsat vaši krmnou dávku. A můžete je i vyfotografovat, rodiče, kterým ocas dorůstá. Náhoda to nebude, ale důvod toho je těžko identifikovatelný.

Martin (neregistrovaný) 23.07.2023, 17:08:44 xxx.xxx.192.87
Chovatel - rádce:

To je opravdu zvláštní problém, zkuste popsat vaši krmnou dávku. A můžete je i vyfotografovat, rodiče, kterým ocas dorůstá. Náhoda to nebude, ale důvod toho je těžko identifikovatelný.


Krmná dávka se skládá s mnou míchaného zrní. Cca 30 % proso, 30 % bílá a žíhaná slunečnice, 10 % ovsa, 10% kardi a zbytek  tvoří pohanka, lesknice, semenec, ostropestřec, niger, čirok. Tohle dostávají každý den samozřejmě, dále voda, jablko (ostatní ovoce neberou, ikdyž rosele ani to jablko moc nechcou),dále mají k dispozici sepiovou kost, grit s namíchanýma vysušenýma podrcenýma skořápkama. 2x-3x týdně senegalské proso a piškot, něco zeleného, před sezónou a po ní klíčené, při mladých mnou dělanou míchanici, 1x týdně větve na okus, asi vše. No právě náhoda to nebude, vím že takhle se těžko určuje problém, šlo mi spíš o nápady, návrhy. Přikládám fotky 1.0 od rosel, 0.1 od penantů. 0.1 už má ocas docela pěkný, ale měli ho všichni úplně celý pryč a to +/- ve stejném období. 

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 22:05:58 xxx.xxx.146.49
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 22.07.2023, 11:43:44

Dobrý den máte k papouškům testy na PBdf?? Vůbec nechci strašit ale udělala bych je 

Martin (neregistrovaný) 24.07.2023, 23:04:46 xxx.xxx.192.87
Anonymní:

Dobrý den máte k papouškům testy na PBdf?? Vůbec nechci strašit ale udělala bych je 


Dobrý den. To nemám.  A nenapadá tohle onemocnění hlavně letky? Tím pádem ptáci ani nelítají. 

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 23:37:34 xxx.xxx.146.49
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 24.07.2023, 23:04:46

Bohužel opravdu mě napadá Pbdf 🥹 tam mladí ztrácí ocas ale nechci strašit ale napadlo mě to hned jak jsem to přečetla…Apv takzvaní skokani ano ztrácí i letky ale ne vždy.

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 23:39:23 xxx.xxx.146.49
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 24.07.2023, 23:04:46

Začala bych testem mladých udělat směsný vzorek jak z krve tak z peří a pak když budou v pořádku bych řešila co dál stravu máte v pořádku tak problém určitě není bohužel toto není náhoda 

Anonymní (neregistrovaný) 25.07.2023, 01:12:33 xxx.xxx.0.243
Martin:

Krmná dávka se skládá s mnou míchaného zrní. Cca 30 % proso, 30 % bílá a žíhaná slunečnice, 10 % ovsa, 10% kardi a zbytek  tvoří pohanka, lesknice, semenec, ostropestřec, niger, čirok. Tohle dostávají každý den samozřejmě, dále voda, jablko (ostatní ovoce neberou, ikdyž rosele ani to jablko moc nechcou),dále mají k dispozici sepiovou kost, grit s namíchanýma vysušenýma podrcenýma skořápkama. 2x-3x týdně senegalské proso a piškot, něco zeleného, před sezónou a po ní klíčené, při mladých mnou dělanou míchanici, 1x týdně větve na okus, asi vše. No právě náhoda to nebude, vím že takhle se těžko určuje problém, šlo mi spíš o nápady, návrhy. Přikládám fotky 1.0 od rosel, 0.1 od penantů. 0.1 už má ocas docela pěkný, ale měli ho všichni úplně celý pryč a to +/- ve stejném období. 

Obrázek Obrázek

Zdravím,ta pestrá má problém i v křídlech,je to vidět na první pohled,scházejí dlouhá pera v letkách.Nemusí to být PBFD,toto dokáží i přemnožení cizopasníci,všenky,perožrouti.

Martin (neregistrovaný) 25.07.2023, 19:52:08 xxx.xxx.51.45
Anonymní:

Začala bych testem mladých udělat směsný vzorek jak z krve tak z peří a pak když budou v pořádku bych řešila co dál stravu máte v pořádku tak problém určitě není bohužel toto není náhoda 


No tajně jsem doufal, že to bude něco jiného. Jak říkáte nechám udělat testy ať vím na čem jsem a podle výsledků uvidím co dál. Kde se dají sehnat věci potřebné na odběr, jen na veterině? 

Martin (neregistrovaný) 25.07.2023, 19:59:41 xxx.xxx.51.45
Anonymní:

Zdravím,ta pestrá má problém i v křídlech,je to vidět na první pohled,scházejí dlouhá pera v letkách.Nemusí to být PBFD,toto dokáží i přemnožení cizopasníci,všenky,perožrouti.


Děkuji, snad. Trochu jsem doufal jestli to nemůžou být čmelíci nebo něco podobného, když ptáci normálně lítají, uvidíme. Co je dobrého na cizopasníky, perožrouty,…? Stačí třeba ivomec?

Anonymní (neregistrovaný) 25.07.2023, 21:04:59 xxx.xxx.121.148
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 25.07.2023, 19:52:08

Máte WhatsApp?? Napište tel číslo písnu vám jjj

Martin (neregistrovaný) 25.07.2023, 21:13:22 xxx.xxx.192.87
Anonymní:

Máte WhatsApp?? Napište tel číslo písnu vám jjj


Bohužel WhatsApp  nemám. 

Anonymní (neregistrovaný) 25.07.2023, 21:27:55 xxx.xxx.280.41

Tak napište zde, také nás to zajímá. 🦜

Anonymní (neregistrovaný) 25.07.2023, 22:05:11 xxx.xxx.146.49

V pořádku na PBdf potřebujete odběrové karty po teleonické dohdě  vám je laboratoře zdarma zašlou… my testujete ve Slovgenu na Slovensku, dále u nás například Genexone…. Odběr zvládnete sám beru z prstu stačí kapka krve plus vzít z hrudníku 4 peříčka ty dát do uzavíratelného sáčku.(je důležité udělat test jak z krve tak z peří!!!!!!!)Udelala bych směsný vzorek 4 ptáčky každý zvlášť a oni vám udělají vzorek dohromady.Cena dle laboratoře 500 a víš. Tím bych opravdu začala. Čmelíky řešila u papoušků známá ale tam je peří jakoby okousané jako od molů určitě nevypadává…a bohužel i vyzuelně krásný pták může být bezpříznakový a přesto může Pbdf přenášet právě na mladé kteří ještě nemají tak vyvynuty imunitní systém. Vesměs do týdne budete znát výsledky a když budou v pořádku řešit dál… Držím palce ✊ protože vím o čem mluvím 🥹

Martin (neregistrovaný) 25.07.2023, 23:30:30 xxx.xxx.192.87
Anonymní:

V pořádku na PBdf potřebujete odběrové karty po teleonické dohdě  vám je laboratoře zdarma zašlou… my testujete ve Slovgenu na Slovensku, dále u nás například Genexone…. Odběr zvládnete sám beru z prstu stačí kapka krve plus vzít z hrudníku 4 peříčka ty dát do uzavíratelného sáčku.(je důležité udělat test jak z krve tak z peří!!!!!!!)Udelala bych směsný vzorek 4 ptáčky každý zvlášť a oni vám udělají vzorek dohromady.Cena dle laboratoře 500 a víš. Tím bych opravdu začala. Čmelíky řešila u papoušků známá ale tam je peří jakoby okousané jako od molů určitě nevypadává…a bohužel i vyzuelně krásný pták může být bezpříznakový a přesto může Pbdf přenášet právě na mladé kteří ještě nemají tak vyvynuty imunitní systém. Vesměs do týdne budete znát výsledky a když budou v pořádku řešit dál… Držím palce ✊ protože vím o čem mluvím 🥹


Mockrát díky za podrobný popis 👍. 

Anonymní (neregistrovaný) 26.07.2023, 06:52:28 xxx.xxx.121.148
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 25.07.2023, 23:30:30

Není vůbec zač dejte vědět jak to dopadlo děkuji.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.