Aktuálně: 4 911 inzerátů174 416 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Pes se podhrabává

Elisa (neregistrovaný) 23.07.2023, 09:21:17 xxx.xxx.129.248

Ahoj, jdu si pro radu. Psa máme už 5 let a začal se nám podhrabávat pod plotem. Miluje hodně fenečky a při háraní to hodně prožívá. Ale doteď ze zahrady neutíkal. Teď je ve vesnici nová fenka a on se nám začal podhrabávat k sousedům a od nich pláchne ven do ulice. Na procházky se snažíme chodit každý den. Chvíli byl klid a ted to začíná znova, když hárá zas jiná fena ve vesnici. Kažého asi napadne kastrace ale po pěti letech? Má to cenu?

orionka
orionka (531 příspěvků) 23.07.2023, 10:56:00 xxx.xxx.82.160

Jak koho, mě by nenapadla kastrace, ale lepší zabezpečení psa. Zabránit podhrabání - mechanicky, ohradníkem, neviditelným ohradníkem.

I kastrovaný pes si na útěku najde zábavu. Už ho to samotného na zahradě nebaví, když okoloje svět tak pestrý !

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 23.07.2023, 13:30:43 xxx.xxx.68.201
Odpověď na příspěvek uživatele Elisa z 23.07.2023, 09:21:17

Kastrace útěku nezabrání, ale nebude hárání tak prožívat. 

Útěkům bych zabránila mechanicky. Po 5ti letech je to zvyk, možná to asi s háráním fenek nesouvisí. 

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 23.07.2023, 13:35:16 xxx.xxx.22.43

po pěti letech už je pohlavní chování o zvyku a naučení se

a není to zázračné vodítko. pokud pes utíká, musíte zabezpečit zahradu tak, aby to dělat prostě fyzicky nemohl.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 23.07.2023, 13:39:27 xxx.xxx.147.163
Elisa:

Ahoj, jdu si pro radu. Psa máme už 5 let a začal se nám podhrabávat pod plotem. Miluje hodně fenečky a při háraní to hodně prožívá. Ale doteď ze zahrady neutíkal. Teď je ve vesnici nová fenka a on se nám začal podhrabávat k sousedům a od nich pláchne ven do ulice. Na procházky se snažíme chodit každý den. Chvíli byl klid a ted to začíná znova, když hárá zas jiná fena ve vesnici. Kažého asi napadne kastrace ale po pěti letech? Má to cenu?


Viz výše. Jakmile se pes naučí utíkat, kastrace ničemu nezabrání.

keriton
keriton (474 příspěvků) 23.07.2023, 15:21:12 xxx.xxx.60.55

Z útěků se stal zlozvyk, tam už o feny až tolik nemusí jít. Důkladně zabezpečte plot a opevněte zahradu a doufejte, že to bude stačit. Radši bych do toho zabezpečení dala už na začátku dost peněz a radši to “zbytečně” přehnala, než aby pes utekl znova, protože tím se mu tyhle nápady ještě více vryjou do mozku, a čím víc to tam bude, tím hůř se toho budete zbavovat (náš útulkáč se útěkářství naučil u původního majitele, a je to v něm fakt silně, navíc je k tomu ještě chytrej…).

Doron
Doron (1796 příspěvků) 23.07.2023, 16:31:43 xxx.xxx.162.50

Já to teda pochopila tak, že pes neutíkal a teď, když je mu pět, a přistěhovala se lákavá fena utíkat začal. Bez tý vůně háravky neměl motivaci se podhrabávat.

A přišel tomu na chuť a tak utíká,i když hárá jiná fena, která je dál, protože se tak nějak sexuálně rozjel.  Pud rozmnožovací holt..

Tady každá rada drahá a to doslova, protože udělat plot s podezdívkou je docela finančně náročný. Je to všechno strašně drahý dneska..

Někdo používá elektrickej ohradník, zakope se drát do země, pes má ten spešl obojek a když se přiblíží k plotu, dostane ránu. No nevím , no..

Já bych ho asi v době hárání fen víc hlídala , měla ho vevnitř a zkusila nějak vylepšit ten plot, těžký kameny, cihly..

Kastrace pomoct může a nemusí, například náš jezevčíkoid si pohlavní chování uchoval i po kastraci, kastrovanej byl asi v osmi.

Takže, soucítím s Vámi, je to průšvih. Když se k nám do sousedství přistěhovala fenka českýho strakatýho, taky najednou pro Guču plot přestal být plotem. A vyměňte plot ze dne na den.. Takže jakmile jsem viděla, že začíná klapat zubama a větří háravku , nesměl beze mě na krok, ani vyčůrat na zahradu, bylo to děsný, plot metr osmdesát najednou neexistoval .

Elisa (neregistrovaný) 23.07.2023, 17:22:23 xxx.xxx.129.248
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 23.07.2023, 16:31:43

To jste pochopila správně, on dřív neutíkal, začal tak tok zpátky kdy přišla do vesnice jedna fena, která mu asi voněla víc a od té doby už se to naučil. S tou kastrací jsem to tak nějak tušila, že už to není řešení.

acher
acher (657 příspěvků) 23.07.2023, 18:29:26 xxx.xxx.222.196

Příbuzným takhle začal utíkat berńák,když si do baráku kousek vedle pořídili ovčandu.Nechali ho kastrovat také tak nějak mezi 4-5 lety a byl klid.A to se,co-by kastrát,dožil na berňáka úctyhodných 15 let a nějaký měsíc.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 23.07.2023, 19:00:11 xxx.xxx.103.229
acher:

Příbuzným takhle začal utíkat berńák,když si do baráku kousek vedle pořídili ovčandu.Nechali ho kastrovat také tak nějak mezi 4-5 lety a byl klid.A to se,co-by kastrát,dožil na berňáka úctyhodných 15 let a nějaký měsíc.


Je pravda, že ten mámy jezevčík byl sexuální predátor 🤣,úplnej a naprostej blázen do fen. Jestli si tenhle na feny vzpomněl až v pěti letech, pomoct by ti mohlo…

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 24.07.2023, 09:28:04 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Elisa z 23.07.2023, 17:22:23

Hele já nejsem nějaký zastánce kastrací u psů, ale zkusila bych chemickou kastraci Suprerolin…je to vratný proces, není to na věky věkův ámen a uvidíte, jak bude fungovat a když bude, tak alespoň máte čas nějak pořešit ty ploty. 

PS: Suprerolin jsem nechala aplikovat svému psímu důchodci. Protože kombinace letního počasí, jeho fyzické kondice a háravky v okolí byla už o strach, ale zároveň už jsem nechtěla v jeho věku nechat kastrovat. U nás to zabralo bezvadně….vůbec jsem nevěděla, že v okolí něco hárá resp. pro psa už háravky jak kdyby nebyly. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.