Aktuálně: 4 574 inzerátů178 218 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Málo motýlů

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 24.07.2023, 22:39:26 xxx.xxx.63.2
Bodlinka:

ale tak je jich výrazně méně než minulý rok a minulý rok byla příroda úplně stejně rozbitá jako dneska

a minulý rok jsem neměla na zahradě tolik trvalek jako letos a stejně nejsou.


Tak já musím napsat, že oproti loňsku, předloňsku, předpřed…atd. letos snad vůbec nejsou můry.

Já vím, že to není dobře, ale moje kočky můry holt loví… A letos, co si vybavuji, tak mi vlétla do bytu jedna jediná chcíplotinka. Už jsem se na to chtěla taky zeptat…a koukám, že je to teda přinejmenším tak nějak celorepublikově.

jara.t
jara.t (144 příspěvků) 25.07.2023, 08:45:46 xxx.xxx.205.181

Bohužel, motýl je vymírající hmyz. O motýli se zajímám +- 40 let. Hodně druhů u nás mizí. Nejvíce okáči a hnědásci.

Letos na naší zahradě jsem viděl jen bělásky řepové, babočky admirál a bílé c , otakárky ovocné ( našel jsem i vajíčko ) a modráska krušinového.  A to jen díky tomu, že máme na zahradě motýlí keř.  Vloni na něm byly hojně babočky paví oko, předloni babočky kopřivové.

Z nočních motýlů jsem letos pozoroval martináče hrušňové 2ks, lišaje lipového a včera stužkonosku topolovou.

Obrázek Obrázek
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 25.07.2023, 23:25:16 xxx.xxx.0.1

Ano, letos je extrémně málo motýlů. Malé Babočky v Císařském lese zcela schází, létá pár admirálů (jeden-dva). Z jara bylo běžné při procházce zahradou pozorovat desítky-stovky modrásků, letos slovy DVA samečky, žádnou samici. Je to velká bída. 

Nočních motýlů je dostatek. Byl tu i lišaj. Konečně mi došlo, proč se hejna špačků zdržují kolem krav. Když místní “zemědělec” vypustí krávy do vysoké trávy, ty plaší noční motýly a špačkové je chytají. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.