Aktuálně: 4 581 inzerátů178 016 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Poraďte s odskokem

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 10:58:53 xxx.xxx.12.30

Můj koník má problém s odskoky. Skáče stylem, že odskakuje moc blízko před překážkou, takže jí pak někdy sráží předníma nohama. Řeším to odskokovkou před skokem, to pomáhá. Ale do budoucna si říkám, že na parkurech přece odskokovky nebudou.. Skáčeme řady ve volnosti, in outy pod sedlem, vše ok, ale když má najet na samotnou překážku, tak jrn cca z 50 % odskočí se správnou vzdáleností.

Má smysl tento problém řešit jen pomocí odskokovek?

kometa
kometa (4408 příspěvků) 24.07.2023, 12:22:37 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Můj koník má problém s odskoky. Skáče stylem, že odskakuje moc blízko před překážkou, takže jí pak někdy sráží předníma nohama. Řeším to odskokovkou před skokem, to pomáhá. Ale do budoucna si říkám, že na parkurech přece odskokovky nebudou.. Skáčeme řady ve volnosti, in outy pod sedlem, vše ok, ale když má najet na samotnou překážku, tak jrn cca z 50 % odskočí se správnou vzdáleností.

Má smysl tento problém řešit jen pomocí odskokovek?


Hlavně to má smysl řešit pomocí trenéra. Protože pokud se takto a tady ptáte, nemáte dost zkušeností.

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 13:00:49 xxx.xxx.12.30

Při vší úctě k mému trenérovi, není vševědoucí a je to spíše teoretik tak jsem myslela jestli má někdo praktickou radu.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 24.07.2023, 13:24:37 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.07.2023, 13:00:49

Jenže tohle zrovna by dobrý trenér vědět měl. Je to o výcviku koně co se týče techniky skoku + do toho můžou hrát roli další faktory, výstroj, jak moc mu třeba překážíte Vy atd. 

Ono totiž dost často kůň blbě skáče, protože mu prostě překáží jezdec/nedokáže ho dostatečně podpořit (neříkám, že je to zrovna Váš případ, ale pravděpodobné to je).

Zrovna řešení této situace by chtělo video Vás a koně dohromady + video skoku ve volnosti, jinak je to věštění z křišťálové koule.

A pokud trenér nerozumí skokům, najděte si trenéra skokového. Není problém mít dva, když mají podobný přístup.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 24.07.2023, 13:37:54 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Při vší úctě k mému trenérovi, není vševědoucí a je to spíše teoretik tak jsem myslela jestli má někdo praktickou radu.


Praktická rada je ten trenér. Dobrý. Který má sám něco vyskákáno. Nebo aspoň jeho svěřenci. Kteří jsou vidět na závodech. Byť třeba hobby úrovně.

Promiňte, ale tohle je dotaz typu - při lyžování pořád padám, co mi poradíte?

Kallisto
Kallisto (127 příspěvků) 24.07.2023, 14:00:17 xxx.xxx.217.242

Tohle se blbě radí, když nevidíme nic. Styl, rychlost nájezdu, výšku překážek atd. Ani nevíme, kolik toho má kůň a jezdec naskákáno.

A pokud si trenér neví rady s tímto, tak ho vyměňte. Než se ten kůň párkrát pořádně bouchne do předních nohou a nebude pak už chtít skákat vůbec. Taky hrozí, že si shodí ráhno předníma nohama před sebe a hodí přes něj držku. A vy s ním. 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 24.07.2023, 19:12:30 xxx.xxx.60.159

Hodně skokových potíží vychází z nedostatečné drezurní přípravy. Pomoci Vám může jen zkušený člověk na zemi, který vidí jakých chyb se dopouštíte a nejlépe ihned na ně upozorňuje a opravuje. 

Hlídá Vám trenér sed, jestli koukáte za překážku, radí jaké použít pobídky, pomůcky?

Ještě může být kůň sám o sobě nezkušený a je vhodné mu připravit takovo cvičení, které mu tyto potíže zrutinuje - což je opět zakázka pro trenéra (nebo vaše samostudium).

Pokud to z tohoto trenéra nedostanete, je to spíše na výměnu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.