Aktuálně: 4 805 inzerátů176 225 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Nečekaný úhyn

Morousín (neregistrovaný) 26.07.2023, 11:37:08 xxx.xxx.2.194

Zdravím, stal se mi nemalý problém. Ke svému samci kakariky (od počátku horší stav opeření, občas se drbe o pletivo, ale jinak čilý) jsme pořídili mladou samici,krásně opeřená, čilá, žravá a asi týden po koupi jsme ji překvapeni našli uhynulou. Předtím ještě seděla u krmítka a normálně žrala. Tento samý případ se mi stal včera, u samičky zebřičky. Zebřičky chovám spolu s holoubky diamantovými a chůvičkami pod klecí s kakariky. Zebřičku jsme měli asi týden nově koupenou a taktéž byla čilá, žrala i těsně před úhynem. Krmím prosem, směsí pro exoty, vaj.míchanicí, naklíčeným prosem+grit a sépiová kost. Klece 1,20x0,60x0,60 jsou v místnosti s pokojovou teplotou. Prosím poraďte, co by mohlo být příčinou tak nenadálého úhynu. Děkuji

Santi
Santi (166 příspěvků) 26.07.2023, 11:44:01 xxx.xxx.26.22

Možností je spousta přes srdeční zástavy, různé vrozené vady, úhyn z důvodů naražení do pletiva atd. Bez pitvy to přesně nezjistíte. Navíc pokud to bylo bez příznaků, tak je šance téměř nulová. Preventivně bych udělal dezinfekce klecí a ptactvo sledoval.

Ještě bych dodal, že je vhodné nově koupené ptactvo dát 14 dní do karantény.

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 26.07.2023, 16:52:00 xxx.xxx.0.1

Musím poznamenat, že ani pitva nemusí odhalit příčinu. Za poslední 3 roky jsem měl dva úhyny, oba dva ptáky jsem dal na kompletní pitvu a výsledek velká 0.☹️


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.