Aktuálně: 4 977 inzerátů173 990 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jakou kočku?

Rapotačka (neregistrovaný) 27.07.2023, 11:02:58 xxx.xxx.224.165

Kačky jsou velmi individuální.

Záleží taky, jaký život vedou.

Šťastná a spokojená kočka = spokojený majitel.

Tvrdím, že nejšťastnější je, když může ven, kde má milión

podnětů, zážitků a nevede prázdný život

dekorace na sedačce.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 27.07.2023, 11:47:16 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 27.07.2023, 11:02:58

Ano, hlavně když ji tam přejede auto, zakousne pes, zmastí jiná kočka, nebo ji někdo postřelí. Lidi jsou zlí. Jiné to je, pokud máte zabezpečenou průchozí voliéru, nebo celou zahradu proti úniku, tam to vidím jako cestu. 

Já  mám s životností “venkovních” koček ze svého okolí velmi špatnou zkušenost a je jedno jestli kočka či kocour, kastrát či ne. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 27.07.2023, 12:11:15 xxx.xxx.82.160

Nesouhlasím ani s Rpotačkou ani s Tenurri. Vždycky to záleží na majiteli. 

Psala jsem, že v dětství jsme měli čistě bytového kocoura. 9 let byl v bytě a venku jen na dovolené a to nás neopouštěl ani na krok, i když s námi byl venku. Nikdy nezůstal venku přes noc. 

Pak jsme měli venkovní kočku a kocoura, s přístupem do domu. Kocour nebyl kastrovaný a toulal se a chodil domů dorvaný. Přesto dožil 9 let. Kastrovaná kočka, která žila spolu s ním se dožila 12 let. 

Teď mám kastrovaného kocoura, má volný přístup do domu, poctivě chytá myši, netoulá se, drží se víceméně na zahradě. Myši mi nosí až k posteli, měníme je za jiné dobroty. Je mu devět a snad tu ještě nějaký rok bude.

Nedovedu si představit držet kočky v kleci ( i když tomu říkáte voliera ).

biaca
biaca (544 příspěvků) 27.07.2023, 12:11:30 xxx.xxx.47.71

šťastná kočka = spojený majitel 

U kočky je především důležitý majitel, i bytová kočka muže být šťastná pokud má dostatek pozornosti a poskytnutých možností. 

Podle mého je kočka šťastnější bytová než venkovní micka bez jakéhokoliv zabezpečení, které dá majitel maximálně nažrat. (Průměrná životnost podle jednoho výzkumu je 2-3 roky)  Pro kočku je největší neštěstí líný majitel, který si nezjistí podmínky chovu a očekává, že se kočka nějak o sebe postará. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 27.07.2023, 13:07:37 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 27.07.2023, 12:11:15

Já myslím voliéru, která má volný průchod do domu, ne že jsou zavření ve voliéře. Hodně chovatelů to takto má, že chodí kočičími dvířky, nebo oknem do a z voliéry kdy chtějí. Já tomu říkám voliéra, protože to tak vypadá…prostě průchozí zabezpečený venkovní prostor. Je to třeba více, než zasíťovaný balkon.

Já bych kočku jen tak volně už nikdy nepustila. Doteď mám v živé paměti našeho přejetého kocourka, když jsme bydleli na vesnici. Další se zase vrátil se zlomenou nohou. Babičky kočka zase přišla domů bez ocasu a bez kousku zadní nohy. 

Kamarádky kastráta chodili šikanovat kocouři z okolí i na jejich zahradu. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 27.07.2023, 13:58:53 xxx.xxx.15.85

Pokud je dobrá socializace od mimina, může být super i obyčejná kočka do bytu, s velkou dávkou trpělivosti a snahy může být každá kočka super do bytu,kamarádka teď vypiplala nalezence na láhvi, už mají vše potřebné a Bali jim batůžky. Já mám zase kočky Sibiřské a jsou to naprosto úžasné kočky, péče o srst taky není náročná. Jen bych ráda zmínila, že je kočka závazek, jak už bylo psáno výše, nestačí miska granulí a čau. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 28.07.2023, 13:40:20 xxx.xxx.0.1

Spoustu lidí má jen v bytových podmínkách obyčejné mourky, třeba zachráněné z ulice, z útulků, apod., bez přístupu ven, a kočky to bez problému zvládají. Samozřejmě, že venku mají více podnětů, ale taky tam na ně číhá mnohem více nebezpečí. Také se tady několikrát řešilo, jaké škody kočky páchají na majetku jiných lidí ;-) Samozřejmě, že nejšťastnější je kočka, která se může dle vlastní libosti pohybovat mezi domem a venkovním prostředním, ale pak je nutné zajistit, aby se nedostala mimo pozemek majitele. Kdo má kočku jen v bytě, musí si uvědomit, že jí chybějící podněty z venkovního prostředí musí vynahradit, ale myslím, že to není zase takový problém. Kočka, která má doma dostatek zábavy, rozhodně nijak nestrádá. Bytová kočka nerovná se dekorace na sedačce, to je nesmysl. Dle mého názoru, kdo si pořídí kočku jako mazlíčka/parťáka/kámoše a vytvoří si k ní nějaké citové pouto, ji nemůže pouštět volně ven, protože pak je dost pravděpodobné, že o ni brzy přijde. 

Chápu, že si chcete pořídit čistokrevnou kočku, ale být vámi, zvážím i pořízení kočky třeba z  toho útulku, právě pro ten aspekt, že dáte domov zvířeti, které zatím nemělo příliš štěstí. Pokud však čistokrevnou, tak určitě s PP a nevybírat jen podle vzhledu, ale dle povahy a dle toho, co jste schopni kočičce nabídnout 🙂 Info o ceně poskytne chovatel, pohybuje se to různě. 

Regina (neregistrovaný) 29.02.2024, 11:41:09 xxx:xxx.22cb:2769

Dobrý den. Myslíte, že mám ještě šanci naucit 9 měsíčního kocoura MCO chodit na kočičí toaletu? Obě potřeby koná do vany, která je hned vedle. Dále mám 10 měsíčního Brita, který to má rozdělené (čůrat chodí správně). Mají megatoaletu, stelivo čisté. Dříve jsem měla smečku 4. obyčejných kočičáků a nikdy nebyl problém. Fakt je, že kočičáky rozmazluji, na poslouchání mám 2 psy služebního plemene. Ale MCO to vždy rozťape a lítáme mě za ním s ubrouskama… 

Děkuji za názor🙂 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 29.02.2024, 13:57:12 xxx.xxx.15.85

Já sice chován Sibiřky, které jsou do bytu super, ale i obyčejná kočka je do bytu fajn. Jinak ceny u sibiřek na mazla se pohybují od 12000-17000

biaca
biaca (544 příspěvků) 29.02.2024, 14:11:21 xxx.xxx.47.71
Regina:

Dobrý den. Myslíte, že mám ještě šanci naucit 9 měsíčního kocoura MCO chodit na kočičí toaletu? Obě potřeby koná do vany, která je hned vedle. Dále mám 10 měsíčního Brita, který to má rozdělené (čůrat chodí správně). Mají megatoaletu, stelivo čisté. Dříve jsem měla smečku 4. obyčejných kočičáků a nikdy nebyl problém. Fakt je, že kočičáky rozmazluji, na poslouchání mám 2 psy služebního plemene. Ale MCO to vždy rozťape a lítáme mě za ním s ubrouskama… 

Děkuji za názor🙂 


Přesně o tom byl jeden díl Kočka není pes. 

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/kocka-moceni-byt-ochrana-majitelu-spunty-vana-umyvadlo-odpad.A210305_125820_hobby-mazlicci_mce


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.