Aktuálně: 4 886 inzerátů174 940 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Při povelu ohluchne

Lenka (neregistrovaný) 29.07.2023, 13:56:10 xxx.xxx.2.295

Ahoj, přicházím si při vaše názory co mám změnit nebo kde se stala chyba. Mám deseti měsíční fenku dobrmana. Baví mě s ní vycházky do přírody do polí. Když uvidí zajíce rozběhne se po něm ale nikdy ne tak daleko abych ji ztratila z dohledu. Poslední tři čtyři vycházky se to ale změnilo. Vůbec nereaguje na poveli, křičíme hodně hlasitě a nepomáhá to. Zdrhne i z dohledu nakonec se sama vrátí po mém volání ale dost mě to znepokojuje, co s tím mohu dělat? Děkuji, Léňa.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 29.07.2023, 14:17:35 xxx.xxx.0.1

Puberta 🙂

Vše dosud naučené se záhadně někam ztratí. Ale ono se to zase najde, jen nepřestávejte cvičit. V pubertě naší hnědé jsem se rozplakala bezmocí… 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 29.07.2023, 14:22:23 xxx.xxx.61.106

Kupte si dlouhé vodítko a používejte je.

Když pes neplní, co říkám, tak to neumí.
U zvěře se cvičí až v posledním levelu.
Do té doby cvičíte doma, na zahradě, na náměstí, …
a máte to vodítko.
Protože

1) zvěř prostě pes nebude štvát!
2) vodítko zajistí splnění povelu… ne žádné kotrmelce

Teď můžete se psem kolem polí běhat, oba, s vodítkem, to ho zabaví. ;-) 

impact
impact (410 příspěvků) 29.07.2023, 16:52:32 xxx.xxx.18.159

Bohužel to vypadá, že jste jí to tak dlouho tolerovali, až si to zafixovala jako volnou zábavu. A teď budete dřít jak mezci na tom, abyste ji to zase odnaučili. To musí bavit. 😀

Takže dlouhé vodítko, fenu z něj v žádném případě nepouštět a chodit trénovat přivolání a klid mezi zvěř. 

Doron
Doron (1837 příspěvků) 29.07.2023, 17:24:36 xxx.xxx.2.145

Nojo, stal se z toho zlozvyk, je to průšvih, honění zvěře je pro psa jako droga.

Chce to trénovat přivolání, vypilovat ho k úplný dokonalosti,  nejdřív bez zvěře , pak se zvěří, celkově cvičit poslušnost a ovladatelnost. Zajistit, aby už znova neutekla, jinak si to definitivně zafixuje.

Na dlouhým vodítku ( teda já nejsem ani odpůrce flexiny) můžete fenku čas od času přivolat , odměnit, něčím zabavit, aby si zábavu nemusela hledat sama.

Já Vám úplně rozumím, člověk by si přál jít nerušeně přírodou a kochat se pohledem na krajinu a šťastného psa, ale realita je obvykle taková, že musíte pořád na psa dávat bacha a být s ním v nějaké interakci, zvlášť s puberťákem.

Asi budete muset vycházky procházkové změnit na procházky cvičící, soucítím s Vámi 😊!

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 29.07.2023, 17:29:24 xxx.xxx.52.245

onehda jsem zjistila, že po pěti letech soužití a deseti kilometrech z dvacetikilometrového výletu může Nora jít bez vodítka (a mých očích na stopkách) a vypadá děsně vycvičeně

někdy si troufám volno i na vybraných úsecích známých kratších procházek a už fakt dlouho neutekla.

v deseti měsících zdrhla v lese tak moc, že prostě zdrhla, pamatuju si, že jsem na ní volala ať si tam zůstane, že takovýho debila psa stejně nechci

a o dvě hodiny později jsem si pro ní jela do obecního kotce

 

Sardullah
Sardullah (987 příspěvků) 30.07.2023, 13:56:33 xxx.xxx.221.216

No vše už bylo řešeno výše. Já popřeju pevné nervy…tzv. to chce klid a nohy v teple. 🤪Makejte, neházejte flintu do žita…ona nakonec slečna dospěje a všechna ta práce se vám vrátí. Jo a tu stopovačku pořiďte určitě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.