Aktuálně: 4 884 inzerátů174 974 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Hermafroditizmus

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 29.07.2023, 19:25:14 xxx.xxx.112.38

Len pre zaujimavost a pre informacie pre ostatnych.Mate s tym niekto skusenost?S hermafroditizmom.Nasmu maltezakovi nezisiel jeden semenik, pri operacii mu veterinarka nasla okrem semenika aj vajecnik s vajcovodom.Podla nej je mozne, ze ma vnutri aj maternicu.Ze je to prvy pes, u ktoreho sa s tym stretla.Zazili ste to niekto?Kastracia, vzhladom k tomu co si pri operacii pretrpel, neprichadza do uvahy…Na druhej strane, vzhladom ku genetickej vade, krytie neprichadza do uvahy tiez.

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 30.07.2023, 14:54:19 xxx.xxx.61.106

A já někde četla, že pyometra nebývá (u herm.).
Ale ta kastrace se docela doporučuje, u podobných… u kript., ne? Protože rakovina.
A to nemohla paní dr. udělat nějaké obrázky, aby se vidělo, co v psovi je/není?
Čekala bych, že případ zdokumentuje a zveřejní. Moc jich není. 

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 30.07.2023, 21:49:19 xxx.xxx.112.38
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.07.2023, 14:54:19

Ona nieco pofotene ma.Mne to ale nechyba.Mne staci ze mam doma suckopsa.Ale chapem, ze pre zainteresovanych (veterinarov) to musi byt velmi zaujimave.

A ano.Kastrovat som chcel nechat.Lenze tym, ze to nik netusil, mala to byt rutina nezostupeneho semenika, sekli cievu, ktora tam nemala co robit.Tak skoro vykrvacal.A niesom si isty, ci ho chcem nechat potrapit sa este raz.A ak by som to aj chcel risknut, doma mi to uz neprejde.

Skusim ju ale nabuduce popytat nejake foto, ak by vas to zaujimalo.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 09:44:19 xxx.xxx.82.160

Já se zeptám: To nesestouplé varle tedy zůstalo?

Chápu, že nechcete znovu do psa řezat. Jen bych podotkla - hlídejte chování psů k tomu vašemu. Kdyby se k němu začali chovat jako k háravé feně, nemusí to být tím, že je hermafrodit, ale tím, že na skrytém varleti začalo rakovinné bujení. Pak by vyjmutí bylo nezbytné.

Měla jsem kryptorchického psa a když mu bylo cca 6 let, začali se za ním táhnout psi. A to tak, že za ním utekl i dokonale poslušný pes. Majitel nás dohnal s otázkou : “Vám ta fena hárá?” Málem se posadil, když jsem mu řekla, že je to pes. Já už věděla, co se děje ( Herriot ) a pes mazal na vyjmutí varlat z břišní dutiny. Dělali to v Brně na VFU se zobrazením ultrazvukem, tak věděli přesně kde…

Dostala jsem varlata ( asi na památku ) na jednom byl zřetelný nádorek velikosti čočky. Pes zůstal zdravý, dožil se 17 let.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 31.07.2023, 10:07:52 xxx.xxx.168.202

To nezostupene je von.Ostalo len to “spravne vyvinute”.

Vtedy uz nebol cas, vzhladom ne vysoku stratu krvi, vybrat mu aj to druhe.

Uprimne.Je to bezpapierak.Starsi par si ho kupil, predpokladam z mnoziarne a mal skoncit v utulku.Tak je u nas.Nikdy nemal mat stenata, ani nahodne, takze kastracia bola v plane i tak.No clovek mieni…

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 31.07.2023, 10:07:53 xxx.xxx.168.202

To nezostupene je von.Ostalo len to “spravne vyvinute”.

Vtedy uz nebol cas, vzhladom ne vysoku stratu krvi, vybrat mu aj to druhe.

Uprimne.Je to bezpapierak.Starsi par si ho kupil, predpokladam z mnoziarne a mal skoncit v utulku.Tak je u nas.Nikdy nemal mat stenata, ani nahodne, takze kastracia bola v plane i tak.No clovek mieni…

Orionka (neregistrovaný) 31.07.2023, 14:29:34 xxx.xxx.82.160

Jestliže to druhé je na “správném” místě, pak je dobře, že zůstalo. Asi uhlídáte, aby nekryl. (Ale třeba se vyjádří místní veterináři a můžou mít jiný názor).

kometa
kometa (4226 příspěvků) 01.08.2023, 09:38:30 xxx.xxx.147.163
strapaty:

Len pre zaujimavost a pre informacie pre ostatnych.Mate s tym niekto skusenost?S hermafroditizmom.Nasmu maltezakovi nezisiel jeden semenik, pri operacii mu veterinarka nasla okrem semenika aj vajecnik s vajcovodom.Podla nej je mozne, ze ma vnutri aj maternicu.Ze je to prvy pes, u ktoreho sa s tym stretla.Zazili ste to niekto?Kastracia, vzhladom k tomu co si pri operacii pretrpel, neprichadza do uvahy…Na druhej strane, vzhladom ku genetickej vade, krytie neprichadza do uvahy tiez.


Dneska se říká intersex (hermafroditizmus je přirozený - žížala, šnek). 

Zažila jsem u kozy(kozla) a kance (prasnice). Při pitvě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.