Aktuálně: 4 978 inzerátů174 013 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

ruční dokrmování

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 29.07.2023, 20:47:09 xxx.xxx.233.198

Třeba to někomu pomůže. 🙂 

Ruční dokrmování jsem si vyzkoušela v r.2023, kdy nám sedl 2 letý pár rosel penant a vylíhl 5 mláďat. Ta po týdnu začala pomalu hynout - nakonec se ukázalo, že rodiče přestávali krmit. Povedlo se mi zachránit nejstarší mládě, které jsem 17.06.2023 rodičům odebrala. To mu bylo cca 10 dní.

2.-3.týden věku bylo mládě na směsi vařené vejce, vařená mrkev, strouhanka a piškoty. Asi po 4 dnech jsem přidala trochu jemně mletých ovesných vloček. 

Vše jsem samozřejmě mixovala na hladkou kaši a teplé podávala injekční stříkačkou. 

3.-4.týden jsem do směsi přidala i loupanou slunečnici.

4.-5.týden jsem přidala i jáhly (loupané proso) a trochu sypaných vitamínů 

Od 5.týdne jsme už mláděti dala k dispozici misku s vodou a k tomu pár piškot a proso v klasu. 

Od 6.týdne pak dostalo do misky i loupanou slunečnici, jáhly a trochu ovesných vloček.

 Od 7.týdne věku jsem mládě přestěhovala do voliéry, kde dostalo i misku s neloupaným zrním, aby postupně zkoušelo víc jíst samo. :) 

Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2023, 06:56:50 xxx.xxx.2.57

Super, děkujeme za krásnou zprávu a ještě hezčí fotky. Dokrmování je vždycky náročné pro chovatele a když probíhá dřív než 20.den stáří mláďat (ve vašem případně desátý den) je ještě mnohem náročnější na intervaly krmení. Rosela pennant navíc není běžným druhem pro dokrmení. Je vidět, že milujete papoušky a máte pro ně srdce, protože většina chovatelů, kdyby se jim přihodilo to co vám, by se na ruční dokrmování rosel vykašlala, což je samozřejmě velká škoda.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 07.08.2023, 09:34:17 xxx.xxx.233.198
Anonymní:

Super, děkujeme za krásnou zprávu a ještě hezčí fotky. Dokrmování je vždycky náročné pro chovatele a když probíhá dřív než 20.den stáří mláďat (ve vašem případně desátý den) je ještě mnohem náročnější na intervaly krmení. Rosela pennant navíc není běžným druhem pro dokrmení. Je vidět, že milujete papoušky a máte pro ně srdce, protože většina chovatelů, kdyby se jim přihodilo to co vám, by se na ruční dokrmování rosel vykašlala, což je samozřejmě velká škoda.


Ano, náročné to bylo. Zvlášť v kombinaci s dětmi, kdy nejmladšímu je půl rok. 🙂 Ale zase byl čas krmit každé 2 hodiny, když jsem na RD. 🙂 

Já jsem se toho zprvu hrozně bála, abych mu neublížila, ale zase jsem si říkala - co horšímu se mu může stát, když ho rodiče odmítli. Našla jsem ho tehdy už studenější s minimem krmení ve voleti. A zvládlo to. 

Jinak nakonec dle testu DNA se jedná o samičku. 🙂 

Anonymní (neregistrovaný) 08.08.2023, 08:49:17 xxx.xxx.153.254
Odpověď na příspěvek uživatele pommovi z 07.08.2023, 09:34:17

Zajímalo by mě, jestli se naučí nějaké zvuky nebo dokonce slovíčko. Rosely jsou na to dost netelentované, tak by bylo zajímavé to zkusit. Ručně dokrmených rosel moc není.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.