Aktuálně: 4 852 inzerátů175 000 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Výchova obránce

Ferenc (neregistrovaný) 30.07.2023, 11:11:17 xxx.xxx.23.246

Šlo by nějakou formou výcviku udělat z hodného psa dobrého bojovníka vůči jiným psům? Nemyslím aby se rval do krve ale spíš aby se dokázal ubránit před jinými protože je to takový otloukánek. Nutno teda podotknout, že je to jorkšír a asi to nemá moc v genech přesto si myslím že nějakou výchovou by se mohl zvládnout ochránit. Když jdeme na procházku kamaraduv mi ho vždycky pocuchá.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 30.07.2023, 11:18:09 xxx.xxx.162.36

Spíš bych usměrnila kamarádova psa ! Teda kamarád by to měl udělat..

Nedovolte mu, ať Vašemu ubližuje, musíte ho ochránit.

To teda musí být procházky za trest pro toho Vašeho 😔.

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 30.07.2023, 11:19:05 xxx.xxx.37.54

v podstatě nechcete, aby váš pes něco řešil sám

pokud máte kamaráda, který má psa, který si na vašem honí triko, pak je potřeba říct kamarádovi, ať si toho hajzla pěkně krotí, případně s tichým svolením krotit sám a svého psa si bránit

nebo prostě společné procházky nejsou s agresorem možné.

Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2023, 11:23:02 xxx.xxx.164.121

Od toho, aby ho druhý pes nepocuchal, jste Vy. Moje fena by se někdy i prala, ale nesmí, konflikt vyřeším já. Pokud bych chodila s někým, jehož pes mi mého pocuchá, pak bych s ním nechodila, tímto spíš v psovi strach podporujete, než ho strachu zbavujete. Nicméně, pokud chcete nějakou radu, pak, nedopustit, aby ke konfliktu došlo a podporovat v psovi sebevědomí. Uvědomte si, že pokaždé, kdy jiný pes mu dá sebemenší výprask, pes je zas o kus bojácnější a hůř se to bude napravovat.

Nicméně, stále si stojím za tím, pokud se nějaký pes prsí na mého, má co dočinění se mnou, ne s mým psem.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 30.07.2023, 11:29:53 xxx.xxx.162.36

Jestli se to bude opakovat, možná se opravdu že zoufalství začne bránit a vyjíždět na psy.

To pak teprve byla polízanice, kdyby vyjel na nějakýho velkýho psa a ten by vám ho zakousnul jak králíka.

Váš pejsek je realistickej, je malej a ví, že na to nemá.

Správnej páník ho prostě musí ochránit 😊 !

eena
eena (176 příspěvků) 31.07.2023, 09:40:46 xxx.xxx.231.241

Máte malého - vyrovaného psa! Neprerábajte ho, ale starajte sa o to, aby žiaden pes toho vášho “nepocuchal”. Teda ak nechcete z toho vášho urobiť predstaviteľa “klasických” malých nervákov. Že to potom končí neraz veľmi zle - práve pre tých malých krikľúňov nemusím opakovať. Nie každý veľký pes je natoľko zvládnutý alebo prirodzene inteligentný, aby malého štekača nevyriešil raz a navždy. A aj keď mám veľkého psa o to viac ho musím učiť, že problém riešim ja - nie on! No vonku stretnete všelikoho….

kometa
kometa (4226 příspěvků) 01.08.2023, 11:36:28 xxx.xxx.147.163
Ferenc:

Šlo by nějakou formou výcviku udělat z hodného psa dobrého bojovníka vůči jiným psům? Nemyslím aby se rval do krve ale spíš aby se dokázal ubránit před jinými protože je to takový otloukánek. Nutno teda podotknout, že je to jorkšír a asi to nemá moc v genech přesto si myslím že nějakou výchovou by se mohl zvládnout ochránit. Když jdeme na procházku kamaraduv mi ho vždycky pocuchá.


Viz výše. Proč ho vůbec necháváte pocuchat?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.