Aktuálně: 4 977 inzerátů173 979 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Co na dno voliéry?

Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2023, 13:24:18 xxx.xxx.244.171

Dobrý den, co je podle vás nejlepší na dno vnější voliéry? Co se vám nejvíc osvědčilo? Holý beton tam mít nechci. Děkuji za rady.

Alex66
Alex66 (58 příspěvků) 30.07.2023, 13:58:54 xxx.xxx.0.1

Já bych ve venkovních výletech beton taky nikdy nepoužil. U všech volier kromě jedné mám přírodní dno, snažím se tam každé jaro něco zasít, ale většinou vyhraje plevel a to hlavně pampeliška. Na jaře vždycky zbytky rostlin odstraním, zeminu rozkopu a urovnám a tak pořád dokola. Taky v některých voliérách mi roste černý bez tak ho tam nechávám, někdy ho ptáci zničí a pak roste znovu a někdy ne. Mám tam alexandry vousaté a rudohlavé a ti moc na zem nechodí.  V jedné voliéře jsem použil na dno oblázky a to z toho důvodu, že tam mám kogny kteří jak jsem zjistil se rády hrabou v hlíně a tak jsem se bál začervení. Taky mám u nich černý bez ale toho si nevšímají a tak ho musím regulovat sám když se začíná tlačit přes pletivo ven z voliéry.

květen11 (neregistrovaný) 31.07.2023, 07:09:32 xxx.xxx.97.184

mám dlažbu na tom štěpky …. 

Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2023, 07:18:27 xxx.xxx.214.152

Za mě teda beton nevadí, je dobře udržitelný, dá se z něj trus seškrábnout, zbytky krmení zaméct a je to. Přírodní podlaha je dobrá ale vždycky jsem tam bojoval s myšima, lezly do krmítek, všude káleli.

Santi
Santi (165 příspěvků) 31.07.2023, 11:35:47 xxx.xxx.26.22

Možností je několik a každé má své pro a proti. Záleží i hodně na chovaném ptactvu. Nejlépe z hlediska hygieny vychází beton nebo jiný pevný materiál. Není tak vzhledově hezký, ale nechá se to vylepšit pískem. Hlínu můžete posypat štěrkem, kamínky atd.. Tam ale počítejte, že budete často dosypávat. Myším jde zabránit zakopáním pletiva na dně podlahy - pokud tedy nelezou skrz pletivo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.