Aktuálně: 4 703 inzerátů176 901 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Očkování proti kokcidióze

Renča (neregistrovaný) 31.07.2023, 07:52:02 xxx.xxx.3.241

Dobrý den, máme doma dvouletého samce zakrsláka tříslový černý. Před třemi týdny jsme dokoupili 3 měsíční samičku téhož plemene. Zatím je mám odděleně jen se spolu občas proběhnou v místnosti. Samice měl na zádech “pilku”, na přeléčení dostala Sulfadimidin a trus šel na rozbor a než přišlyvýsledky tak mi samec uhynula ☹️ padl na bok, zetřepal končetinama a bylo po něm. Veterinář naznal pravděpodobnost nervového způsobu kokcidiózy. Prý se dostane do krve a působí na nervy? A teď se bojím i o samici. Hygienu doržuji, všechny bobky uklízím Přeléčila bych jí, ale jsme objednaní na očkování proti moru a kokcidióze a nechci jí oslabit organismus před vakcínou. Prosím o vaší zkušenější radu jak byste se v téhle situaci zachovaly. Budu moc vděčná. Samička je pro mě mazlíček a nerada bych přišla o druhého králíčka. Sama v s kokcidiozou zkušenosti nemám. Děkuji

acher
acher (673 příspěvků) 31.07.2023, 11:58:00 xxx.xxx.222.196

Očkuje se mor a myxomatóza.Kokcidoóza ne.Dvouletý samec na kokcidiózu takto rychle určitě neuhyne.Pokud neměl jiné příznaky,tak bych to spíš tipovala na mor.

Kokcidióze lze předcházet správným krmením,možno podávat bylinné preparáty Emanox.Kokcidin a nebo přeléčit léčivy.Léčiva je ale až ta poslední možnost.Daleko lepší je použít preparáty na přírodní bázi.

Právě očkovat je potřeba zdravé jedince aby si vytvořili dostatečnou imunitu.Očkovat kokcidiózního králíka nemá smysl.

ančovička
ančovička (873 příspěvků) 31.07.2023, 12:49:25 xxx.xxx.13.0
Odpověď na příspěvek uživatele Renča z 31.07.2023, 07:52:02

Jestli králíci nebyli očkovaní proti moru, tak také tipuji, že kralik uhynul na mor..jak to popisujete,je to rychla smrt..měla byste samičku urychleně nechat naočkovat,jestli už neni pozdě..a zároveň naočkujte i myxomatózu..jistota je jistota..

Bodlinka
Bodlinka (990 příspěvků) 31.07.2023, 16:32:35 xxx.xxx.37.193

já bych začala tím, že bych si našla jiného veterináře. potřebujete člověka, co o králících něco ví a zná víc nemocí než kokcidiózu.

u dvouletého samce je nepravděpodobná, měl jakýkoliv jiný chronický problém (proto ta pilka, to je prostě známka vyhublosti) a králíci kolikrát jiné příznaky neukazují, protože jsou zvíře=jídlo. takže když nemůžou, tak uhynou, a úhyn není jako v americkým filmu, cukání nohama je zcela běžné.

a ne, kokcidióza do krve ani do nervů neleze, nikdy.

kometa
kometa (4357 příspěvků) 01.08.2023, 09:44:05 xxx.xxx.147.163
Renča:

Dobrý den, máme doma dvouletého samce zakrsláka tříslový černý. Před třemi týdny jsme dokoupili 3 měsíční samičku téhož plemene. Zatím je mám odděleně jen se spolu občas proběhnou v místnosti. Samice měl na zádech “pilku”, na přeléčení dostala Sulfadimidin a trus šel na rozbor a než přišlyvýsledky tak mi samec uhynula ☹️ padl na bok, zetřepal končetinama a bylo po něm. Veterinář naznal pravděpodobnost nervového způsobu kokcidiózy. Prý se dostane do krve a působí na nervy? A teď se bojím i o samici. Hygienu doržuji, všechny bobky uklízím Přeléčila bych jí, ale jsme objednaní na očkování proti moru a kokcidióze a nechci jí oslabit organismus před vakcínou. Prosím o vaší zkušenější radu jak byste se v téhle situaci zachovaly. Budu moc vděčná. Samička je pro mě mazlíček a nerada bych přišla o druhého králíčka. Sama v s kokcidiozou zkušenosti nemám. Děkuji


Viz hlavně bodlinka. Změnit veterináře. Nervová kokcidióza??

A trochu se ztrácím. Samice měl na zádech pilku a samec mi uhynula.?

georgi (neregistrovaný) 01.08.2023, 20:01:58 xxx.xxx.118.61

Kokcidioza je onemocnění trávicího systému a rozjede si jí chovatel v drtivé většině chovatel sám způsobem krmení . Proto na ní nelze očkovat . Kdo tvrdí , že to lze pak o králicích nic neví . Léčit se dá na začátku změnou krmení a preparáty na přírodní bázi . Léčení přípravky sulfakoks apod . je už záchraná brzda . Jestliže má králík pilku na zádech pak ho ani včasná léčba nemusí zachránit . Pilka se nevytvoří najednou . Očkování je jen na mor nebo myxomatozu .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.