Aktuálně: 4 979 inzerátů173 977 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Papoušek zpěvavý

karel1995A
karel1995A (1 příspěvků) 31.07.2023, 15:10:13 xxx.xxx.117.22

Dobrý den,
pokoušel jsem se najít, už založené téma s těmito dotazy, ale žádné jsem tu nenašel. Dovolil jsem si ho tedy založit.
Chovám papoušky zpěvavé. Mám to především jako koníček na uklidnění, tudíž stále pokulhávám v určování pohlaví a mutací.

Letos mi pára, kterou jsem zakoupil vloni vyvedla tři mláďata. Bohužel při mém zjištění se přišlo na to, že samice mláďata škube. 
Před pár dny vylétla z budky a není to zrovna pěkný pohled. Proto se samice bude muset smířit s tím, že bude nahrazena.


Inu, přejdu rovnou k věci. Rád bych se vás zkušených zeptal, zda byste z této fotky dokázali určit, o jaké mutace se jedná a případně poradit i pohlaví?

Mám za to, že dvě stejná mláďata (omlouvám se za to, že netuším, o jakou mutaci se jedná) budou samičky. S třetím, žlutým mládětem váhám, ale taktéž bych si dovolil hádat samičku.

Přesto bych raději vaše názory a rady. Jaké mutace a pokud možno pohlaví.

Fotka není bohužel žádná hitparáda, jelikož nedávno vylétla z budky a jsem rád, když vydrží na místě, alespoň tři vteřiny.

Mockrát vám děkuji za vaše rady a případná doporučení. Budu se muset dovzdělat, co se jejich určování týká.
S přáním pěkného dne, Karel. 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2023, 08:01:12 xxx.xxx.2.34
Odpověď na příspěvek uživatele karel1995A z 31.07.2023, 15:10:13

Pokud pár odchovává, asi bych samici neměnil a neroztrhával je. Zaprvé nikdy nevíte jistě jestli to dělá jen samice, že jste ji zrovna přístihl ještě neznamená že samec je bez viny. Navíc nejsou uplně nejhorší, viděl jsem mnohem víc oškubaná mláďata. Nechte je 3 týdny u rodičů a pak je odstavte a za pár týdnů budou krásní. 

Co se týče pohlaví taky bych to viděl na samičky, ale ještě je na to docela brzy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.